tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Pokombinuj z potencjonometrami, inne ustawienia pickupow, stan dalej z gitara od pieca, pozbadz sie rzeczy z pokoju (albo chociaz stan dalej od nich) takich jak telefony, routery, zasilacze, PSU od kompa, itp., wyekranuj gitare, jak nic tego nie pomoze, to poczekaj na dalsze odpowiedzi, albo zapytaj sie na forum.magazyngitarzysta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 16:39, kuba9876543210 napisał:

Pokombinuj z potencjonometrami, inne ustawienia pickupow, stan dalej z gitara od pieca,
pozbadz sie rzeczy z pokoju (albo chociaz stan dalej od nich) takich jak telefony, routery,
zasilacze, PSU od kompa, itp., wyekranuj gitare, jak nic tego nie pomoze, to poczekaj
na dalsze odpowiedzi, albo zapytaj sie na forum.magazyngitarzysta.pl


Tak, inne ustawienie pomogło. Dużo zachodu z tym wzmacniaczem...;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 16:43, Jcl napisał:

Polećcie mi jakieś fajne utwory z fajnymi riffami, dla 4-5 miesięcznego grajka.
Do solo improwizuję i coraz bardziej mi to wychodzi.
Nie wiem tylko jak zagrać coś w tym stylu z 2:47
http://www.youtube.com/watch?v=dcVXB4eXt-8
W tym momencie napieprzam po gryfie najszybciej jak mogę.


może oklepane ale
Mety Enter Sandman , One, Fade to Black, Seek and Destroy
IM:, The trooper, the Number of the Beast, Flash of The Blade, Revelations :), Where Eagles Dare
Judas priest: Victim of Change, Worth Fighting For, Breaking the Law

myślę że to powinno Ci trochę zająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać "plan lekcji" (:D) czego się uczyć po kolei? Mam od jakiegoś czasu klasyka, na którym ćwiczę, ale ma być ze mnie muzyk co spuszcza struny do D i napierdziula :P (elektryka kupię gdzieś w grudniu). Miałem nauczyciela co mi pokazał ćwiczenia na palce i nutki, a potem to albo był chory albo musiał iść do pracy lolz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem dziś przester.
Marshall Jackhammer JH-1, ma ktoś może ?
Pierwsza rzecz to taka, że na Xplorerze Goth w sklepie brzmiało tak sobie, ale dobrze, z kolei u mnie na wyregulowanej gitarze na nowych strunach jebitnie ;)
Szczerze mówiąc, byłem tam z zamiarem kupna DS-1 i tak chciałem wyjść, ale DS 1 nie zastałem dostępnego, co za poradą sprzedawcy skłoniło mnie do kupienie Marshalla ;)
W sumie to nawet obczajałem wcześniej, ale nie rozpatrzałem zbytnio kupna.
Ale na VOXie pathifinderze 15R całkiem ładnie lata, chociaż lepiej bez reverbu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jakieś opnie "na pierwszy rzut oka" na temat Yamahy RGX A2 - jak ogóle "cechy" (materiał, wykonanie, etc.) mogą wpływać na brzmienie i czy jest to coś już POWAŻNEGO, a nie pierdziawka grająca dobrze dopiero na 40 efektach...
Po prostu, czy zapowiada to się na solidną gitarę do alternatywnych i czasem bluesowo-rockowych brzmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 20:05, xmarqinaxnellx napisał:

Zakochałam się w riffie z Wherever I May Roam


Swego czasu też był on moim ulubionym ;) . Z naprawdę chwytliwych riffów to jeszcze Foo Fighters jest zdecydowanie wśród moich ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamarudzę jednak: jak powinienem grać - z nut/tabów czy ze słuchu? Dla przykładu, za cholerę nie mogę powtórzyć tego, co pokazuje mi basista, ze słuchu też nic nie łapię. Wolę mieć rozpisane, co gram, ok. Taby są przecież niedokładne( brak tempa, półnut), a nuty ciężko znaleźć. Niby decyduje się metal, ale nawet nap***ie w tej muzyce ma mieć jakiś porządek...

Druga sprawa, jazz ni blues mi nie leży, nie rozumiem tej muzyki, gubię się. Powinienem to męczyć do skutku, czy lepiej włączyć to, co lubię i po prostu napier****ć, wiecie, co mam na myśli?

Oczywiście zowię się basistą, nie gitarzystą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 19:06, Woo-Cash napisał:

Wolę mieć rozpisane, co gram, ok. Taby są przecież niedokładne( brak tempa, półnut),

Ja gram z tabów, a tempo? Włącz piosenkę i spróbuj grać z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graj ze słuchu. Na początku będzie ciężko, ale później z górki.
Mi idzie coraz lepiej, na razie do wszystkich solówek improwizuję, bo mi nauka z tabów nie idzie.
I jeszcze raz ponawiam prośbę o jakieś utwory, ale nie szatańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metallica - The Unforgiven
Metallica - Nothing Else Matters
Cream - Sunshine of your love
Black Sabbath - Iron Man
The Kinks - All day and all of the night
Deep Purple - Smoke on the water
Bill Whiters - Ain''t no sunshine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 19:09, Harrolfo napisał:

> Wolę mieć rozpisane, co gram, ok. Taby są przecież niedokładne( brak tempa, półnut),

Ja gram z tabów, a tempo? Włącz piosenkę i spróbuj grać z nią.


No dobrze, ale to blues wyklucza. Ćwiczę z perkusistą z komórki, mogę grać dosyć szybko, ale blues to co innego. Przy krzyżykach, kropkach, zwyczajnie się gubię ;/. Jak pisałem, stawiam na "ilość, a nie jakość". Odpowiednio graną, oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 19:18, Harrolfo napisał:

Jakie "krzyżyki" i "kropki" masz na myśli?
Poza tym sam pisałeś, że nie blues chcesz grać ;P


Chodzi mi o przedłużenia, pauzy, itp. Metalowców obowiązuje to w znacznie mniejszym stopniu, mam chyba rację? Sorry że tak długo to piszę, ale po prostu brakuje mi słów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się