tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2010 o 19:26, Woo-Cash napisał:

Chodzi mi o przedłużenia, pauzy, itp.

Możesz mi pokazać to na przykładzie jakiegoś taba? Postaram się wyjaśnić, jeśli będę mógł, jak to wykonać
Dalej nie wiem, bo nie słucham metalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam gitary Washburn lub Ibanez w cenie do 1500 zł. Myślałem nad Ibanezem S320. Dodam że zamierzam zacząć się uczyć na gitarze ale że jest to w zasadzie jednorazowy wydatek to chcę kupić coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 20:04, Hell_Knight napisał:

Szukam gitary Washburn lub Ibanez w cenie do 1500 zł. Myślałem nad Ibanezem S320. Dodam
że zamierzam zacząć się uczyć na gitarze ale że jest to w zasadzie jednorazowy wydatek
to chcę kupić coś lepszego.


http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rg-370-dxbk-futeral

Polecam tą gitarę, sam mam podobną, różni się w zasadzie tylko dodatkową płytką na korpusie. No, chyba, że nie chcesz się z Floydem bawić, to wtedy odradzam. nie to, żeby się rozstrajał przy każdym machnięciu, ale przestrajanie jest trochu kłopotliwe. Niemniej jednak, polecam, tą lub RG350DX (moja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wydaje się całkiem dobra... http://guitarcenter.pl/catalog/ibanez-guitars/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-sa260fm-tlb
Do tego testy na YT prezentują się całkiem całkiem... a i opinie w necie ma bardzo dobre.

Harrolfo - naprawdę jest tak wiele osób, które wolą płacić Epiphone''owi za znaczek na główce niż poszukać lepszej/bardziej opłacalnej gitary w tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 08:51, theZoSo napisał:

Harrolfo - naprawdę jest tak wiele osób, które wolą płacić Epiphone''owi za znaczek na główce niż poszukać >lepszej/bardziej opłacalnej gitary w tej cenie?

Sprawdzałem opinie na temat tej gitary i są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No są... ale nie polecam brać tych Epi "w ciemno"... Najlepiej ograć i sprawdzić dokładnie czy wszystko jest dobrze. Są gitary w tej samej/niższej cenie (ofc identycznie "wysokie" modele), które mają mniej uwag odnośnie kluczy (Epi LP Std często dostaje po głowie za ich kiepską jakość) i przetworników (noł-nejm u Epi).

Żeby nie było - do niedawna Epi LP Std był moim celem numer jeden. Obecnie pokonał go Vintage V100, który wszędzie w necie wygrywa z tym modelem Epiphone'a... ale i tak chyba zdecyduję się na Yamahę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 08:59, theZoSo napisał:

No są... ale nie polecam brać tych Epi "w ciemno"... Najlepiej ograć i sprawdzić dokładnie
czy wszystko jest dobrze.

No oczywiście masz rację. Ale można zrobić tak jak zrobiłem ja - ograć gitarę w sklepie normalnym, a zamówić w internetowym ;)
Mogą być, rzecz jasna, jakieś różnice, ale można w przypadku drastycznych oddać na reklamację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 09:04, Harrolfo napisał:

No oczywiście masz rację. Ale można zrobić tak jak zrobiłem ja - ograć gitarę w sklepie
normalnym, a zamówić w internetowym ;)

Na moje oko troche mija się to z celem... ogrywa się najczęściej po to i ogląda na miejscu, by wybrać tą, którą się oceniło jako sprawną (nawet jak potem jakieś wady wyjdą, to przynajmniej wyłącznie na Twoja odpowiedzialnosć ;] ).
Co do Epi LP Std to sprawa ma się też tak, że obecnie warto raczej szukać używek na allegro. I to nawet tych starszych. Można trafić na coś lepszego niż "made in india" czy cholera wie gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgadza się.
Ale wiesz wtedy przynajmniej jak Ci leży gitara w ręce, czy dobrze się przyciska progi, itp., więc masz pewien punkt odniesienia.
No oczywiście najlepiej jak gitarka jest w sklepie stacjonarnym w porównywalnej cenie, wtedy wybór jest oczywisty :)
Albo też możesz pochodzić po kilku sklepach w mieście i ograć tą samą gitarę, bedziesz miał wyrobioną opinię na temat wszystkich gitar z danej serii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo zajęło wam opanowanie barowych?
Bo ja B-dur nie umiem złapać za cholerę, znaczy się złapać to złapię ale czysto nie zagram. Od drugiego progu to wszystko łapię, chociaż mam jeszcze problemy z łapaniem struny B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lap to:

Jackson DKMGT Dinky - http://allegro.pl/jackson-dkmgt-dinky-nie-fender-ibanez-i1262418982.html
To juz bedzie porzadniejszy sprzecior :] Pytanie tylko czy rzeczywiscie potrzebujesz czegos takiego, jak masz dopiero zamiar sie uczyc grac. Wtedy IMHO lepiej wziac Ibaneza RG 350/370/(ew.470/450) czy S320, ale uzywanego (800-900zl), a za zaoszczedzone pieniadze kupic jakiegos fajnego wzmaka:

http://allegro.pl/marshall-valvestate-vs100-i1261036641.html

albo cos mniejszego (15-20 watt), np. Marshall VS 15, 30, 8020, 8040 albo Vox AD 15 VT + (multi)efekt(?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile mi to zajęło, ale liczy się tak: silny palec :D i łapanie tuż przy progu, nie na środku przestrzeni między progami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w najbliższym czasie zakupić wzmacniacz słuchawkowy vox amplug classic rock (no, chyba, że ktoś jest w temacie i poleci lepszy w podobnej cenie i z podobnym "ciepłym" brzmieniem). Moje pytanie zaś jest następujące- jakie słuchawki do tego? Pytam, bo czytałem sprzeczne opinie- jedni mówią, że im gorsze, tym lepsze (sic!), że 32 OM w zupełności wystarczy, inni mówią, że im lepsze, tym lepiej, że te 300, czy nawet 600 OM będą w sam raz. Komu wierzyć? Jakie słuchawki możecie polecić? Interesuje mnie raczej atrakcyjna cena, nie chcę słuchawek za milijon dolaróf :) Tak do 200- 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 20:04, Hell_Knight napisał:

Szukam gitary Washburn lub Ibanez w cenie do 1500 zł. Myślałem nad Ibanezem S320. Dodam
że zamierzam zacząć się uczyć na gitarze ale że jest to w zasadzie jednorazowy wydatek
to chcę kupić coś lepszego.



http://allegro.pl/fender-stratocaster-hss-seymour-duncan-sperzel-i1263414451.html


jak dla mnie nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Nie mam dużego doświadczenia na temat gitar jako i też zabawę zamierzam zacząć na czymś stosunkowo nie drogim.
Zastanawiałem się nad Washburn X-12. Z tego co wiem, jest to dobra marka a ogólnie ten model jest bardzo chwalony.

Może mi coś doradzić w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 23:37, Smileyer napisał:

Witam :)
Nie mam dużego doświadczenia na temat gitar jako i też zabawę zamierzam zacząć na czymś
stosunkowo nie drogim.
Zastanawiałem się nad Washburn X-12. Z tego co wiem, jest to dobra marka a ogólnie ten
model jest bardzo chwalony.

Może mi coś doradzić w tej kwestii?

Zaiste jeżeli spodobał Ci się ten model, to nie ma co kombinować dalej... Jedyne co mogę doradzić to w miarę możliwości znaleźć gdzieś taki instrumencik na miejscu w sklepie muzycznym i zobaczyć, czy nie ma jakichś "niedoróbek". Poza tym wszystko powinno być w porządku, gdyż masa pozytywnych opinii w necie i fakt, że w wielu sklepach internetowych ten Washburn jest najpopularniejszą gitarą mówią same za siebie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam : )
Pisałem tu niedawno, mam w domu starą gitarę klasyczną, niestety jest popsuta, nawet nie da się nastroić.
Mam w planach kupić sobie gitarę do nauki, ale jeszcze nie zdecydowałem czy akustyczną czy elektryczną.
Chyba kierowałbym się w stronę elektrycznej... I tutaj wielka prośba dla was. Czy polecilibyście mi jakieś modele zarówno akustyków jak i elektrycznych tak do 300zł? Wystarczy taka cena na nie najgorszy sprzęt dla początkującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się