tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Ja tam wolę kartkę i spisać sobie tabulaturę, ewentualnie TuxGuitar otwarty i zapisywać na bieżąco. Wątpie czy istnieje program, który automatycznie przerobi ci nagranie na tabulaturę - trochę to skomplikowane by było do zaimplementowania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 15:14, kuba9876543210 napisał:

Czy da sie jakos nagrac gitare i jakos przerobic to nagranie na tabulature? Jesli tak,
to jak najlepiej to nagrac (mikrofonem moze? :D) Wolalbym nie podpinac do kompa, bo nie
dziala mi wtedy przester, a jak dziala to pierdzi (tak, integra) :P
Przydalby mi sie taki programik co by takie nagrania na taba przerabial, bo ostatnio
troche improwizuje i jakies tam riffy mi wychodza, ale nie zawsze moge zapamietac to
co wymysle :P



Myślę, że nie ma takiego programu. Nie wyobrażam sobie, żeby stworzenie takiego programu mogło być w ogóle możliwe. Może za kilkadziesiąt lat, ale i tak wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Assassin93 i Vernio

hehehe, znalazlem cos, wiec nie mowcie, ze niemozliwe :-P niestety obsluguje tylko pliki MIDI (albo gitare z wyjsciem MIDI..) ... wiec najpierw bede musial skonwertowac .wma czy .wav do midi.. nie wiem czy warte jest to zachodu z tego co ludzie pisza i tak bedzie tab niedokladny i lepiej recznie spisac :x Niestety spisanie 10s grania w formie tabulatury zajmuje mi chyba z 10 min :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No godne uwagi na pewno, bo np. takiego intra do The Unforgiven nie zagrasz używając kostki. Ja próbowałem, a potem spróbowałem palcami i różnica jest znacząca, na korzyść "pazurków" ;)
A czy wygodne? Powiem tak: jak się wyrobią palce, to bardzo. No ale oczywiście, musisz się przyzwyczaić do ruchu nimi.
Ogólnie, to zależy to od piosenki, jedne lepiej grać kostką, inne palcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, z midi są programy. Ale z twojego posta wywnioskowałem, że chciałeś program spisujący taba z "żywego" nagrania.

10 minut? Przecież spisanie taba to tylko napisanie progów które się naciska. Nie mów że nie umiesz tabów czytać. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 17:49, Assassin93 napisał:

10 minut? Przecież spisanie taba to tylko napisanie progów które się naciska.


Eee.. no wlasnie nie tylko to, dodaj do tego bendy, vibrato, tremolo, hammerony, pulloffy, slide''y, tlumienie, itp. sporo rzeczy, ktore moge zapomniec przy spisywaniu.

Dnia 14.11.2010 o 17:49, Assassin93 napisał:

Nie mów że nie umiesz tabów czytać. :>


czytac, a zapisywac to dwie kompletnie rozne rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem początkujący,grywam sobie na klasycznej palcami,nie posiadam kostki ;)
http://www.azchords.com/m/marilynmanson-tabs-2457/thenobodiesacoustic-tabs-24342.html
Refren (chorus) gram złożonym kciukiem i środkowym ale pytanko: mam grać tak jak kostką czyli cały czas naprzemiennie dół góra dół góra (lub na odwrót) czy moge normalnie uderzac cały czas z góry do dołu? Akurat nauczyłem się już to grać tylko z góry na dół okreslona ilosc razy,nie wiem czy nie popełniam błędu. Proszę o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2010 o 19:19, kuba9876543210 napisał:

ciacho


Sam napisałeś, że niby program jest, ale i tak nie da Ci dokładnego taba, a pewnie jeszcze namiesza.
A ja mówiąc, że nigdy nie będzie miałem na myśli program, który dokładnie rozpozna bendy, vibrato, kilka dźwięków naraz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stabujcie mi intro do utworu Kairos zespołu In the Woods, bardzo proszę:). Ktoś mógłby, wydaje mi się nie być zbyt skomplikowanym, ale sam nie jestem w stanie, z teorii muzycznej u mnie jest dość słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jestem zupełnie początkuący jeżeli chodzi o gre na gitarze. Planuje zakupienie klasyka Yamaha c30, czy to dobry wybór dla początkującego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2010 o 06:00, IYRP napisał:

Mam pytanie. Jestem zupełnie początkuący jeżeli chodzi o gre na gitarze. Planuje zakupienie
klasyka Yamaha c30, czy to dobry wybór dla początkującego?

Yamaha to dobra firma jeżeli chodzi o gitary dla początkujących. Bierz śmiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie doczekałeś się odpowiedzi wcześniej. Po pierwsze, kup tę kostkę prędzej czy później. Sugeruję prędzej, bo power chordów się palcami grać nie powinno, a to raczej do drogich rzeczy nie należy. A jak grasz już palcami, to raczej wskazującym i kciukiem, tak powinno się trzymać kostkę i będzie Ci łatwiej się przestawić. Jeśli chodzi o granie z dołu na górę paluchami, to raczej nie jest wygodne, więc jeśli musisz grać power chordy bez kostki, rób tak, jak Ci najlepiej, bo bez piórka naprzemienne "kostkowanie" jest w zasadzie niewykonalne (solo bez kostki? Hm, na pewno nie metalowe ani rockowe ;p).

PS. Skoro jesteś początkujący, to może nie wiesz co to power chord... Na tabulaturze wygląda to właśnie tak jak w refrenie tej piosenki, której się uczysz, tj.

7-5-3
7-5-3
5-3-1 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz ;)
Wiem co to power chord,tez tak skminilem ze palcami troszke niezbyt wygodnie.Jutro wybieram sie chyba po kostke wiec bede cwiczyl nia to naprzemienne bicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2010 o 20:41, Warchild napisał:

(solo bez kostki? Hm, na pewno nie metalowe ani rockowe ;p).


eee Knopflera znasz ? ;p No ale wiadomo to ewenement, też sobie nie wyobrażam grać bez kostki czegoś konkretnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się grać bez kostki nawet naprzemiennie. Jest to tzw. styl clawhammer (gra palcami w odwrotnym kierunku, polegająca na atakowaniu strun z góry na dół z użyciem paznokci).
Jeśli chcecie zobaczyć (jak to nazywacie) coś konkretnego to proszę bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v=q3K2jwzpc0U
Jeff Beck gra palcami, do tego umie "śpiewać" mostkiem tremolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie może głupie, ale cóż, tak to jest jak człowiek jest nei do końca czający ;)
w jaki sposób w Line 6 Pocket Pod mogę uzyskać dzwięk taki, jaki jest na przykład w Natural Mistic Boba Marleya?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i się da, ale czy Ty to umiesz? I czy jest to na tyle łatwe, żeby uczyć się tak grać na początku przygody z gitarą? Wątpię... A Jeff Beck, czy Mark Knopfler to jest absolutnie najwyższa półka, więc dałbym sobie spokój z porównywaniem ich do początkujących >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się