tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2010 o 12:23, Wrukos napisał:

A to prawda, że czarne gitary wykonane są z gorszego drewna? Czytałem, iż lakierem producenci
starają się ukryć ten fakt.


nigdy o czymś takim nie słyszałem, ale w takim wypadku możesz spróbować przypalanej gdzie wszystko będziesz widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie każdy zaliczy zawał ze śmiechu, ale czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć.... bicie do tej piosenki? http://www.youtube.com/watch?v=j6v7hPcS5_Y&feature=related
Bo dostałem polecenie nauki, chwyty są banalne, piosenka dla mega początkujących, a ja... nie mogę załapać bicia! Wstyd, ale jestem już mega zdesperowany. Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 19:44, nazgul47 napisał:

Pewnie każdy zaliczy zawał ze śmiechu, ale czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć.... bicie do
tej piosenki? http://www.youtube.com/watch?v=j6v7hPcS5_Y&feature=related
Bo dostałem polecenie nauki, chwyty są banalne, piosenka dla mega początkujących, a ja...
nie mogę załapać bicia! Wstyd, ale jestem już mega zdesperowany. Help!


5 uderzeń dół- [M] góra - dół - góra - dół - góra, 2 tłumisz, a potem do końca normalnie góra dół, i tak dalej.... chyba prościej się nie da ;], no ale ja tam na teorii się nie znam, z czasem poznasz co i jak. Pamiętam jak 2 lata temu (wtedy zaczynałem naukę) pytałem się kolegi o bicia, a on stwierdził że nie ma na to jakiegoś schematu to trzeba wyczuć i z czasem przychodzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ale przyznam, ze mnie wygodniej jak ma "na tacy" podane bicia ;] Jak jest proste to jeszcze dojde, dalej moge cos pomerdac :P

btw. wczoraj odebralem gitare od lutnika (mialobyc 2 dni, bylo 5 ;)), wymienil struny z 9-42 (?) Blue Steel, na Ernie Balla (BS nie mieli) 10-46 (chyba 2221?) nie jest tak niewygodnie jak sie spodziewalem. Bendy nie sprawiaja zadnych trudnosci, moze nastepnym razem 11-ki wezme, ale tapping juz tak :] Poza wymiana strun bylo czyszczenie, wymiana sprezyny i regulacja. Z tego co mowil zajelo mu to 5h wszystko i zastanawiam sie czy 115zl to nie bylo kapke za duzo co chcial? Poczatkowo chcial 130zl, ale troche udalo sie utargowac.
Choc z drugiej strony sam bym tego nie zrobil (doglebna regulacja), a gitare odebralem slniaca jak ze sklepu, czysciutka, podstrunnice tez wyczyscil (po poprzednim wlascicielu i mnie troche syfu sie tam nazbieralo ;d).
Ale nie udalo mu sie usunac z poczatku troche irytujacego brzeczenia strun, do czego zdazylem sie juz przyzywczaic :p Mimo wszystko jestem zadowolony, stare struny i rozregulowana gitara troche spaczyly mi sluch i niektore zagrywki teraz brzmia.. inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2010 o 20:32, kuba9876543210 napisał:

btw. wczoraj odebralem gitare od lutnika (mialobyc 2 dni, bylo 5 ;)), wymienil struny
z 9-42 (?) Blue Steel, na Ernie Balla (BS nie mieli) 10-46 (chyba 2221?) nie jest tak
niewygodnie jak sie spodziewalem. Bendy nie sprawiaja zadnych trudnosci, moze nastepnym
razem 11-ki wezme, ale tapping juz tak :] Poza wymiana strun bylo czyszczenie, wymiana
sprezyny i regulacja. Z tego co mowil zajelo mu to 5h wszystko i zastanawiam sie czy
115zl to nie bylo kapke za duzo co chcial? Poczatkowo chcial 130zl, ale troche udalo
sie utargowac.
Choc z drugiej strony sam bym tego nie zrobil (doglebna regulacja), a gitare odebralem
slniaca jak ze sklepu, czysciutka, podstrunnice tez wyczyscil (po poprzednim wlascicielu
i mnie troche syfu sie tam nazbieralo ;d).
Ale nie udalo mu sie usunac z poczatku troche irytujacego brzeczenia strun, do czego
zdazylem sie juz przyzywczaic :p Mimo wszystko jestem zadowolony, stare struny i rozregulowana
gitara troche spaczyly mi sluch i niektore zagrywki teraz brzmia.. inaczej :D


Powiem tak, zależy skąd jesteś, bo ja mam lutnika co robi pełną regulację wymianę strun za 30 zł i mi dodatkowo wymienił coś w gnieździe aby się nie odkręcało, chyba Bezi czy Mateuszuncjowaty też u niego byli i polecają, sam jest bardzo dokładny, a za sprężynę aż tyle doliczył?, ja dla mnie to bardzo przepłacone, jakbyś był w Gdyni to od ręki może wyregulować za grosze, ale trzeba się umówić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tez troche duzo (o dobre 4 dychy za duzo :d), ale moze dlatego, ze w gitarze regulowal wszystko co dalo sie w ogole wyregolowac?
30zl za sama wymiane i regulacje to razem ze strunami czy bez?
bo u mnie te 115 to bylo wg ich cennika: regulacja (od 50 do 100zl), czyszczenie (?), struny (26zl), wymiana strun (razem z regulacja), sprezyna (15zl), wymiana sprezyny (?).

A z tego co wyczytalem w Internecie to nie jest on najdrozszy w moim miescie :/ Inni ponoc biora wiecej i czeka sie dluzej tydzien-dwa-trzy(!).

Co do Gdyni... teraz mieszkam w Lodzi, ale mam rodzine w okolicach Gdyni (z 5-10 km), wybieram sie tam na swieta za 3 tygodnie, ale w sumie gitara juz jest wyregulowana i po fakcie troche xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:33, kuba9876543210 napisał:

Wg mnie tez troche duzo (o dobre 4 dychy za duzo :d), ale moze dlatego, ze w gitarze
regulowal wszystko co dalo sie w ogole wyregolowac?
30zl za sama wymiane i regulacje to razem ze strunami czy bez?
bo u mnie te 115 to bylo wg ich cennika: regulacja (od 50 do 100zl), czyszczenie (?),
struny (26zl), wymiana strun (razem z regulacja), sprezyna (15zl), wymiana sprezyny (?).


znaczy struny swoje, a regulacja i czyszczenie progów pełen serwis

Dnia 30.11.2010 o 21:33, kuba9876543210 napisał:

A z tego co wyczytalem w Internecie to nie jest on najdrozszy w moim miescie :/ Inni
ponoc biora wiecej i czeka sie dluzej tydzien-dwa-trzy(!).


a u mnie jest najtańszy w mieście, i obsługuje mi. Behemota i TSA ;], i jak to stwierdzili koledzy z gramu mówi w innym języku ;]

Dnia 30.11.2010 o 21:33, kuba9876543210 napisał:

Co do Gdyni... teraz mieszkam w Lodzi, ale mam rodzine w okolicach Gdyni (z 5-10 km),
wybieram sie tam na swieta za 3 tygodnie, ale w sumie gitara juz jest wyregulowana i
po fakcie troche xD


ale taka wiedza zawsze na przyszłość przydać się może zwłaszcza że gościu wcale się nie reklamuje a co tam pójdę to wszystko zastawione gitarami a to o czymś świadczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:49, kindziukxxx napisał:

a u mnie jest najtańszy w mieście, i obsługuje mi. Behemota i TSA ;],


Chodzi Ci o Adriana Pierozaka??

Dnia 30.11.2010 o 21:49, kindziukxxx napisał:

ale taka wiedza zawsze na przyszłość przydać się może zwłaszcza że gościu wcale się nie
reklamuje a co tam pójdę to wszystko zastawione gitarami a to o czymś świadczy :)


Jesli bede w nastepnym razem potrzebowal regulacji i wybieral sie w tamte strony to go sprawdze, dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:49, kindziukxxx napisał:

a u mnie jest najtańszy w mieście, i obsługuje mi. Behemota i TSA ;], i jak to stwierdzili
koledzy z gramu mówi w innym języku ;]


20101201103857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 22:04, kindziukxxx napisał:


czy coś sugerujesz ;], a właśnie pasek odzyskany?

Dzięki jakże wysoce rozwiniętemu intelektowi mojego brata- nie.
Po więcej odsyłam na GG.

Spam Protector:

http://www.youtube.com/watch?v=G2YnLCKZq14
Ładny wstęp <3
Aczkolwiek, wie ktoś, że Twisted Sister supportowała kiedyś Metallica ;O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podpięcie gitary elektrycznej pod zwykły (średniej jakość, nie gitarowy) wzmacniacz to dobry pomysł?
Chodzi mi oczywiście o jakość dźwięku i czy nie będzie jakiś zakłóceń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tę gwiazdkę Mikołaj mi obiecał kupić gitarę elektryczną z pierdółkami do 1000zł tylko jeszcze muszę mu odpisać dokładnie jaki jej model, wzmacniacz, i różne akcesoria, a że do Laponii daleko to lepiej zamówić już teraz, a więc:

*Którą gitarę wybrać?
Rozmyślam nad takimi modelami:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-eb-set-bag
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-explorer-gt
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/washburn-x12-b-wycofany-z-produkcji- (o washburnach czytałem trochę niepochlebnych opinii, ale skoro wycofany z produkcji model wciąż bardzo dobrze się sprzedaje to nie może być zły)
http://guitarcenter.pl/catalog/dean/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-evo-xm-natural-set (ta wygląda naprawdę miło :>)
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-10-black (nieco droższa, aczkolwiek jeśli jest dużo lepsza to jestem w stanie dopłacić)
Mógłbym dać jeszcze parę linków, ale po co to skoro wy pewnie znacie je lepiej. :)

*Jaki wzmacniacz?
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/peavey-backstage
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-10
Te dwa wpadły mi w oko, ale zupełnie się na tym nie znam więc też propozycji oczekuję.
Słyszałem że wzmacniacz lepiej kupić na allegro bo można dostać 2x lepsze w tej samej cenie, czy to prawda?

*Jakie akcesoria?
Czyli jaki kupić pokrowiec, kostki, pasek, stojak i inne takie przydatne rzeczy do gitary.

*I garść noobskich pytań:
-Co to jest przester w wzmacniaczach?
-Czy można podłączyć słuchawki do pieca i grać tylko na nich, i czy dużo dźwięk nie straci wtedy na jakości.
-Jak w ogóle wygląda strojenie, i jak często trzeba to robić?
-Polecacie jakieś podręczniki/strony z poradami do nauki gry na gitarze?
Miałem ich jeszcze parę, ale teraz nie pamiętam, jakby mi się coś przypomniało to jeszcze dopiszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 21:54, Danio237 napisał:

Te dwa wpadły mi w oko, ale zupełnie się na tym nie znam więc też propozycji oczekuję.
Słyszałem że wzmacniacz lepiej kupić na allegro bo można dostać 2x lepsze w tej samej
cenie, czy to prawda?


Zarowno wzmacniacz jak i gitare mozna kupic nawet 2x taniej na allegro, ale mowie bardziej o uzywkach i trzeba uwazac, zeby jakiejs chinszczyzny nie kupic. :)
Jakbys mial do wydania jakies 1200zl to mozna by cos niezlego z uzywek na allegro upolowac, zarowno gitara jak i piec.

Dnia 05.12.2010 o 21:54, Danio237 napisał:

*Jakie akcesoria?
Czyli jaki kupić pokrowiec, kostki, pasek, stojak i inne takie przydatne rzeczy do gitary.


tak. Ew. nowy komplet strun (te fabryczne czesto sa slabe), a kostki polecam Dunlopa i Fendera (ja korzystam z 0.73mm, 0.88mm, 1.0mm + 1.5mm jakiejs innej firmy).

Dnia 05.12.2010 o 21:54, Danio237 napisał:

*I garść noobskich pytań:
-Co to jest przester w wzmacniaczach?


przester, overdrive, distortion, drive, crunch, etc. to efekty, dzieki ktorym zamiast czystego dzwieku, dzwiek jest przesterowany :D
czyli brzmi jak np.: 2:45
http://www.youtube.com/watch?v=t0E292zQ5-o&feature=fvst (przyklad)
efekt b. czesto uzywany w hard rocku/metalu/etc.
np. : http://www.youtube.com/watch?v=9HroEimgWzw&feature=related

Dnia 05.12.2010 o 21:54, Danio237 napisał:

-Czy można podłączyć słuchawki do pieca i grać tylko na nich, i


mozna

Dnia 05.12.2010 o 21:54, Danio237 napisał:

czy dużo dźwięk nie straci
wtedy na jakości.


zalezy jakie sluchawki ;)
sam nie gram na sluchawkach, bo nie lubie, ale jesli mieszkasz w bloku, moze to byc jedyne wyjscie na "glosne" granie noca :D

Dnia 05.12.2010 o 21:54, Danio237 napisał:

-Jak w ogóle wygląda strojenie, i jak często trzeba to robić?


gitare trzeba nastroic jak przestaje poprawnie brzmiec
m.in. nakrecasz/luzujesz klucze (znajduja sie na glowce gryfu), tak samo z mikrostroikami, jesli masz floyda
do tego dochodzi jeszcze regulacja gryfu, sprezyn, itd., ale to rzadziej, moze to zrobic Ci takze lutnik

Dnia 05.12.2010 o 21:54, Danio237 napisał:

-Polecacie jakieś podręczniki/strony z poradami do nauki gry na gitarze?
Miałem ich jeszcze parę, ale teraz nie pamiętam, jakby mi się coś przypomniało to jeszcze
dopiszę. :)


--> http://www.szkola.mayones.com/
--> artykuly na stronie magazyngitarzysta.pl
--> youtube
--> etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania co do elektrycznych gitar:
1. Czy na elektrycznej trzeba uderzyć w struny mocnej niż na klasycznej, by wydobyć lepszy dźwięk ? ;)
2. Rozmiary elektrycznej: mam klasyczną rozmiar 4/4, czy na elektrycznej są takie same rozmiary? Szukałem w necie, ale wszędzie o rozmiarach klasycznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 17:30, tofikt25 napisał:

Mam 2 pytania co do elektrycznych gitar:
1. Czy na elektrycznej trzeba uderzyć w struny mocnej niż na klasycznej, by wydobyć lepszy
dźwięk ? ;)

Nie koniecznie :). Zależy jakie bicie.

Dnia 06.12.2010 o 17:30, tofikt25 napisał:

2. Rozmiary elektrycznej: mam klasyczną rozmiar 4/4, czy na elektrycznej są takie same
rozmiary? Szukałem w necie, ale wszędzie o rozmiarach klasycznych ;)

Elektryczna ma o wiele mniejszy gryf od klasyka, bo o pudle to tutaj nie ma co mówić.


A teraz moje pytanie/prośba.
Chciałbym coś pograć na wigilii klasowej, ale nie chce grać kolęd. Jakie polecacie kojarzące się ze świętami gitarowe tracki? Najlepiej na akustyka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam gitarkę Yamaha C-30M i chciałbym prosić, żeby ktoś polecił mi jakieś dobre struny do niej. Gram już kilka lat i chciałbym przerzucić się z nylonowych na metalowe, a nie bardzo się w tym orientuje bo do tej pory sam ich nie kupowałem. Mam do dyspozycji 50-60 zł, może trochę więcej.

Z góry dzięki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się