tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

To kwestia gustu :) Musisz sam popróbować. Do klasycznej, jak grasz palcami, to bym coś z cieńszych polecił, np. 10-46? A jak kostką to może 10-52 :) Próbuj próbuj, po prostu próbuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 20:27, MetaL2 napisał:

Witam.

Mam gitarkę Yamaha C-30M i chciałbym prosić, żeby ktoś polecił mi jakieś dobre struny
do niej. Gram już kilka lat i chciałbym przerzucić się z nylonowych na metalowe, a nie
bardzo się w tym orientuje bo do tej pory sam ich nie kupowałem. Mam do dyspozycji 50-60
zł, może trochę więcej.


optymalnie 9-46 ;], ale trzeba próbować, tydzień może szybciej i się palce przyzwyczają ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakiegoś konkretnego producenta polecicie? Bo co do grubości strun to wiem jakie mnie interesują, natomiast nie orientuje się w jakości poszczególnych wytwórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 22:16, MetaL2 napisał:

A jakiegoś konkretnego producenta polecicie? Bo co do grubości strun to wiem jakie mnie
interesują, natomiast nie orientuje się w jakości poszczególnych wytwórców.

Ja dam jednego sprawdzonego - Ernie Ball - można je także zakładać na akustyki ; ]
Moim zdaniem jedne z najlepszych strun na rynku (w tej cenie).
;]

BTW - ta gitara to nie czasem klasyk?
Lepiej przy klasykach nie kombinować z metalowymi strunami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak to klasyk. Jak ją kupowałem to miałem do wyboru nylonowe i metalowe struny. Wybrałem te pierwsze bo łatwiej się na nich uczy (przynajmniej tek słyszałem). Teraz chciałem sobie zmienić na metalowe bo moim zdaniem brzmią lepiej od nylonowych. Poza tym te co mam teraz mają już chyba 3 lata, więc pora je zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to chyba zależy od ciebie, który bardziej ci pasuje i jest wygodniejszy. Mi osobiście z wyglądu nie podoba się ten pierwszy, zbyt "przebajerowany", a te pozostałe są fajne. Sam używam paska Liszko Nylon 70. Całkiem dobry, ale zdecydowanie nie dla mniejszych osób (bardzo szeroki, na węższe barki byłby za duży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka: http://www.youtube.com/watch?v=soLzlPWBrGY&feature=fvw
Za pomocą jakiego gadżetu mogę uzyskać taki efekt ? [elektryka i piec mam]. Słyszałem o "pedałach" (bez skojarzeń), "box''ach" czy czymś takim pozwalającym wyciągnąć inny dźwięk niż ten jaki ma moja niezbyt droga gitara. Zbliżają się święta więc miło było by pomyśleć nad takim gadżetem - interesują mnie soczyste dźwięki jak z tego filmiku, oraz coś rodem z The Ventures [ http://www.youtube.com/watch?v=i3_A-eor3rE ]

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 21:20, wsaadman napisał:

Przester.
Distortion, Overdrive, rzadziej Fuzz.
Pomyśl nad zakupem takowego. Sam osobiście polecam Bossa DS-1, bądź DS-2 ; ]


Czy mogę podłączyć takie urządzenie do wzmacniacza? (mam orange crush15).
Czy przy jego użyciu uzyskam efekt jak na ww. filmikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finalne brzmienie zalezy od: efektu, gitary (przetworniki, ekranowanie), wzmacniacza, ustawien tychze trzech, oraz strun/stroju i samego gitarzysty. Za duzo zmiennych, zeby jednoznacznie odpowiedziec. Poszukaj na forach/google/YT efektow na podobnym sprzecie co Twoj, jesli a najlepiej bys zrobil, gdybys mogl przyjsc do sklepu muzycznego ze swoja gitara i piecem oraz wyprobowac na miejscu efekt. Jak sie spodoba, to kupic... najlepiej uzywke na allegro (mozna zaoszczedzic) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 23:08, wsaadman napisał:

i tak.


Przester bedzie dzialal, ale masz pewnosc, ze bedzie rzeczywiscie brzmial "tak jak na filmach"?;)

Jesli podlaczales ten efekt to podobnego sprzetu co ma Czternasty, to uznaj, ze pytania nie bylo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej "podobne" ; ]
Tak swoją drogą, czytałem niedawno moje pierwsze posty w temacie... łał - nie sądziłem, że byłem takim noobem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę kupował efekt, ale mam dylemat. Otóż upatrzyłem sobie dwa i nie wiem, który lepszy. No i raczej tylko ta marka wchodzi w grę, do BOSSów się zraziłem. Te efekty to:
-DigiTech DF-7 Distortion Factory
-DigiTech Metal Master
Wiem, że oba mają dobre brzmienie, może ktoś z was ogrywał? Jeśli chodzi o to, co chcę uzyskać, to byłby to siarczysty, ostry dźwięk, niemalże blackowy. Głównie do thrashu, poweru i różnej maści neoklasycznych solówek. Także pytanie brzmi, który z tych dwóch będzie ostrzejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 13:01, Warchild napisał:

No i raczej tylko ta marka wchodzi w grę, do BOSSów się zraziłem. Te efekty to:


Dlaczego zraziłeś się do Bossów? Mam zamiar kupić jednego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To była pewnie jakaś wada fabryczna, albo wynik mojej nieostrożności, niemniej jednak trochę się zdenerwowałem, jak po 2 miesiącach efekt po prostu przestał działać. Nie chciało mi się go zanosić do naprawy, więc sprzedałem kumplowi i on to zrobił. Z tego co wiem, to teraz już działa i sprawuje się dobrze, ale niesmak pozostał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 13:01, Warchild napisał:

Niedługo będę kupował efekt, ale mam dylemat. Otóż upatrzyłem sobie dwa i nie wiem, który
lepszy. No i raczej tylko ta marka wchodzi w grę, do BOSSów się zraziłem. Te efekty to:
-DigiTech DF-7 Distortion Factory
-DigiTech Metal Master
Wiem, że oba mają dobre brzmienie, może ktoś z was ogrywał? Jeśli chodzi o to, co chcę
uzyskać, to byłby to siarczysty, ostry dźwięk, niemalże blackowy. Głównie do thrashu,
poweru i różnej maści neoklasycznych solówek. Także pytanie brzmi, który z tych dwóch
będzie ostrzejszy?

Rocktron Metal Planet. Jest w granicach 310-360 zł bodajże i wg mnie najlepszy w tym przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się