tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2011 o 22:50, Metal-jestem napisał:

Na grę to nie wpłynie, ale możesz to zareklamowac. Pytanie czy udowodnisz, że to nie
ty zrobiłeś te odpryski w lakierze.


Dobra... Przynajmniej ma znaki szczegolne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie cos ciekawego do polecenia zeby zagrac na akustyku? Na normalnym strojeniu. Bo mi sie chwilowo troche pomysly skonczyly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na jakim, że się tak wyrażę, stopniu zaawansowania jesteś? Dużo by się tego znalazło, od najprostszych (choć czasem bardzo szybkich) do porąbanie trudnych, ale to zależy od tego, na jakim stopniu umiejętności wg siebie jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 12:21, Nevrac napisał:

Mam takie pytanie. Czy czeste przestrajanie gitary nie wplynie na nia zle?


Wpłynie. Tzn. nie na samą gitarę, lecz na struny, które:
a) będą się ciężko stroić
b) i znacznie szybciej rozstrajać;
c) mogą się zerwać znacznie prędzej niż zwykle;
Ogólnie raczej nie polecam regularnie. Raz czy dwa - dla poeksperymentowania - OK, ale częściej to będzie makabra. Ew. możesz próbować, ale jeśli jesteś zaawansowany (w co troszkę - bez obrazy - wątpię, bo jak byś był naprawdę zaawansowany, to nie pytałbyś o taką sprawę) i strojenie prawie bez przerwy nie jest dla Ciebie problemem...
Podsumowując - gitarze to nie zaszkodzi (jeśli nie policzymy zwykłego zużywania się maszynek), ale strunom jak najbardziej. Ogólnie rzecz biorąc: odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki. Pytalem sie, bo spora czesc piosenek ktore chce zagrac, jest na drop C lub D co troche wkurza.
Potwierdze tez, ze nie jestem zaawansowany. Gitare dostalem dokladnie 11 dni temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? Chcąc przestroić gitarę muszę odkręcić blokady na gryfie, nastroić kluczami i tymi gówienkami przy mostku, zakręcić blokady, grać. I tak za każdym razem ;]
Całe szczęście, że głównie wystarcza mi schodzenie ze standardowego na drop D... Wielkie dzięki, że zacząłeś też ten temat, bo zdałem sobie sprawę, że do trzeciego pod względem częstości używania przeze mnie stroju, czyli "półtonuwdół" mogę wykorzystywać drugie wiosło ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 21:01, theZoSo napisał:

A co ja mam powiedzieć? Chcąc przestroić gitarę muszę odkręcić blokady na gryfie, nastroić
kluczami i tymi gówienkami przy mostku, zakręcić blokady, grać. I tak za każdym razem
;]

Kup sobie blokadę do tremolo i po problemie. Tylko, że wtedy mostek będzie unieruchomiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 23:22, Vernio napisał:

> ciacho
Cóż ty masz za wiosło?;>

Washburn X cośtam Pro... ma blokady na "szyjce" ;] Niby fajne toto, bo wajchowanie aż tak nie rozstraja, ale przy przestrajaniu jest dużo zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:29, theZoSo napisał:

> > ciacho
> Cóż ty masz za wiosło?;>
Washburn X cośtam Pro... ma blokady na "szyjce" ;] Niby fajne toto, bo wajchowanie aż
tak nie rozstraja, ale przy przestrajaniu jest dużo zachodu.



Też mam Washa, a żadnych blokad nie mam... albo ich nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 00:49, Metal-jestem napisał:

> A co ja mam powiedzieć? Chcąc przestroić gitarę muszę odkręcić blokady na gryfie,
nastroić
> kluczami i tymi gówienkami przy mostku, zakręcić blokady, grać. I tak za każdym
razem
> ;]
Kup sobie blokadę do tremolo i po problemie. Tylko, że wtedy mostek będzie unieruchomiony.


tylko że jak ma blokadę to ma zapewne floyd-o podobny most a na nie chyba nie ma jakiś standardowych blokad, bo z tremolo to wystarczy odkręcić wajchę i nie ma problemu ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 19:40, MasterOfPuppets4 napisał:

> ciach

Powtórzę to o co zapytałem ale inaczej ujmę - czy power chords w szybkich tempach kostujemy
normalnie czy naprzemiennie?


Nie mam elektryka w domu, ale wielokrotnie (bardzo wielokrotnie) na nim grałem (w sklepach muzycznych, z kumplami, którzy elektryka mają etc., etc.) i jak się nie mylę, to zależy to praktycznie tylko od utworu, który wykonujesz... (Chyba) nie ma na to jednego przepisu, więc kostkuj tak, jak Ci pasuje w brzmieniu danej melodii. Aha, dodam od razu, że jak coś źle napisałem, to poprawcie, bo - jak już wspominałem - na elektryku grałem nie raz, ale sam go nie posiadam, więc mogę się (jak każdy zresztą) mylić.

PS. A tak w ogóle, to ogólnie rzecz biorąc na wszystkich gitarach nie-elektrycznych przy kostkowaniu w bardzo szybkim tempie gramy naprzemiennie, ale elektryk to coś trochę innego, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się