tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Masz racje. Jeśli ciśniesz np. piosenki Slayera to masz dużo kostkowania w dół. Wszystko zależy od tego czy pasuje do piosenki czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gitary-za-pol-ceny-elektryczy-i1392014884.html

Podoba mi się w opisie to o strojeniu ;] no i oczywiście

Można nawet powiedzieć,
że jej posiadacze to wybrańcy ze względu na bardzo
wysoką cenę pojedynczych, wykonywanych jedynie
na zamówienie instrumentów


i że ktoś to kupuje ;/, chyba że na ścianę to ładnie wygląda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 16:33, kindziukxxx napisał:

i że ktoś to kupuje ;/, chyba że na ścianę to ładnie wygląda ;]


No co, naklejka fendera i na ścianę nad łóżeczkiem:D

"Nastrojenie gitary
stanowi dla
młodego adepta nie lada
wyzwanie. Często jest
powodem zniechęcenia i
porzucenia próby nauki."

No bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huehue, marketing xD

To jest tez dobre:

Długotrwały proces poznawania właściwości fizycznych drewna, odpowiedni dobór gatunków,wieloletnie sezonowanie [...] to wizytowka instrumentow Tobiasa Xaviera. :D

@Smileyer

Chodzi o to, ze w tych gowienkach czasem co jeden utwor musisz stroic i wlasnie to zniecheca. Moj kolega kiedys tak mial z jakims Everpelayem za 199zl. Minelo kilka miesiecy zanim wrocil do grania na gitarze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam. Mam pytanie. Czy da się ominąć system i podłączyć footswitch inny niż Sanpera do pieca Peavey Vypyr. Szkoda mi hajsu na niewiadomo jaki przełącznik, jak mi z dwa guziki wystarczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znacie jakieś dobre sklepy internetowe z gitarami? Co sądzicie o guitarcenter.pl? I czy mógłby mi ktoś z Was polecić jako pierwszego elektryka Corta x5 Katana + wzmacniacz Line 6 Spider IV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 20:39, Oloninho napisał:

Co sądzicie o guitarcenter.pl?


Zamawialem tam kostki, struny i tuner, bardzo szybko wysylaja.

Dnia 09.01.2011 o 20:39, Oloninho napisał:

I czy mógłby mi ktoś z Was polecić jako pierwszego elektryka Corta x5 Katana + wzmacniacz
Line 6 Spider IV?


Nie polecam tego wzmacniacza. Kiepsko brzmi. Polecam za to np. Cube 15x albo 20x. Ta sama polka cenowa, a brzmienie lepsze.
Albo Marszalka VS 15:
http://allegro.pl/marshal-valvestate-vs15-i1401126390.html

Ma tego samego, tylko ze z reverbem sprezynowym.
Tu moje krotki streszczenie:
http://recenzjegitar.pl/marshall-valvestate-15r/
W sumie bardziej bym go polecal od takiego Cube''a, gdzie jest imho za duzo elektroniki :PP.

Co do gitary, w tej cenie lepiej wyjdziesz kupujac cos uzywanego. np. Ibanez S320, RG 350/370, Yamaha Pacifica, moze jakis Washburn serii X albo WI? Ograj w sklepie co sie spodoba kup uzywane na allegro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 21:03, Oloninho napisał:

@up Myślisz, że kupując używkę nie stracę na jakości gitary? Różni są ludzie ;d

Właśnie od tego jesteśmy my, by w razie czego Ci pomóc dobrać sprzęt w dobrym stanie i opłacalny ;]


A tak odbiegając od tematu. Chce ktoś kupić mojego Washburna X40 Pro? Jutro wystawiam na allegro za jakieś 2,1k (sądzicie, że przy cenie 2,8k za nówkę to dobra oferta?). Set Duncanowych humbów oczywiście z możliwością "rozłączenia", Schallerowski mostek, blokowane Grovery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale czy ten Cort Katana będzie dobry na pierwszą gitarę elektryczną? Wiem, że są inne rozwiązania - zawsze są. Ale napaliłem się na niego, a gitarę planuję zamówić w najbliższej przyszłości (czyt. kilka dni) więc chciałbym po prostu zająć jakieś stanowisko w tej sprawie ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Line 6 będzie jak najbardziej zajebistym wzmakiem.
Masz zajebisty przester, zajebisty reverb, dobra głośność.
Może komentarz zabrzmiał zbyt amatorsko, ale nie wiem jak inaczej mógłbym to napisać ;p
Ew. mogę od siebie polecić Vox Pathifinder 15R, ale biorąc go przypieczętowałbyś konieczność zakupu jakiegoś sensownego przesteru, bo to co ma Vox to kupa.
A więc od razu proponuję Marshall Jackhammer JH-1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 17:53, kindziukxxx napisał:

tylko że jak ma blokadę to ma zapewne floyd-o podobny most a na nie chyba nie ma jakiś standardowych blokad,
bo z tremolo to wystarczy odkręcić wajchę i nie ma problemu ;]

Floyd to podwójne tremolo, czyli też tremolo- jak zwał, tak zwał. Akurat to czy mamy włożoną wajchę czy nie nic nie zmienia, jeżeli chodzi o ruchliwosc mostka. A blokady to mostków obustronnych owszem istnieją. Co prawda to nie jest zbyt często spotykane i większosc osób, które chce sobie na chwilę unieruchomic mostek wkłada przy sprężynach z tyłu jakiś klocek czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 21:58, Bezi_113 napisał:

Line 6 będzie jak najbardziej zajebistym wzmakiem. Masz zajebisty przester, zajebisty
reverb, dobra głośność. Może komentarz zabrzmiał zbyt amatorsko, ale nie wiem jak inaczej
mógłbym to napisać ;p


Line 6 Spider (niewazne, ktora seria) to chinski crap :F
Nie wiem co niektorzy w nim widza :D
Kolega takiego mial, to troche sie nim bawilem (bodajze wersja 75W) i przester nie jest taki fajny (jest... jakis przymulony :-d), clean za to calkiem niezle brzmial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 22:14, kuba9876543210 napisał:

> Line 6 będzie jak najbardziej zajebistym wzmakiem. Masz zajebisty przester, zajebisty
> reverb, dobra głośność. Może komentarz zabrzmiał zbyt amatorsko, ale nie wiem jak
inaczej > mógłbym to napisać ;p Line 6 Spider (niewazne, ktora seria) to
chinski crap :F Nie wiem co niektorzy w nim widza :D Kolega takiego mial, to troche sie
nim bawilem (bodajze wersja 75W) i przester nie jest taki fajny (jest... jakis przymulony
:-d), clean za to calkiem niezle brzmial.

Ciekaw jestem, który wzmak tranzystorowy w tej cenie będzie miał przester nie wymagający dopalenia jakąś kostką.... W line 6 jest przynajmniej dużo bajerów. Chociaż fakt, że w Spidery nie ma co się bawic, tylko od razu uderzyc w Bognera. To jest dopiero wzmak. Połączenie lampy z cyfrą to naprawdę fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2011 o 22:24, Metal-jestem napisał:

Ciekaw jestem, który wzmak tranzystorowy w tej cenie będzie miał przester nie wymagający
dopalenia jakąś kostką.... W line 6 jest przynajmniej dużo bajerów. Chociaż fakt, że
w Spidery nie ma co się bawic, tylko od razu uderzyc w Bognera. To jest dopiero wzmak.
Połączenie lampy z cyfrą to naprawdę fajna rzecz.


Dużo bajerów, co brzmią jak niezła kupa :P
No ale AŻ tak złym taki Spider by nie był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 21:58, Metal-jestem napisał:

> tylko że jak ma blokadę to ma zapewne floyd-o podobny most a na nie chyba nie ma
jakiś standardowych blokad,
> bo z tremolo to wystarczy odkręcić wajchę i nie ma problemu ;]
Floyd to podwójne tremolo, czyli też tremolo- jak zwał, tak zwał. Akurat to czy mamy
włożoną wajchę czy nie nic nie zmienia, jeżeli chodzi o ruchliwosc mostka. A blokady
to mostków obustronnych owszem istnieją. Co prawda to nie jest zbyt często spotykane
i większosc osób, które chce sobie na chwilę unieruchomic mostek wkłada przy sprężynach
z tyłu jakiś klocek czy coś w tym rodzaju.


zwał jak zwał ale wiadomo o co chodzi, jednak jak jest jednostronne to decha blokuje (no w zależności od regulacji sprężyn bo niby Fender zaleca lekkie odchylenie od korpusu), ale miło wiedzieć o blokadach do 2 stronnych, jednak jakbym się decydował na gitarę z floydem to nie blokowałbym go ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 22:05, zajacisko napisał:

Szukam gitary elektycznej dla laika do ok. 1500 zł nie brzmiącej za bardzo metalowo.
Z góry dzięki za pomoc ;)


http://allegro.pl/piekny-fender-stratocaster-mex-w-kolorze-cadilaca-i1396151937.html

http://allegro.pl/fender-seria-mn-i1402241128.html

albo to:

http://allegro.pl/fender-squier-bulet-made-in-japan-83-84-i1396109939.html

to 3 to gitara nie tak jak obecne Squiery tylko porządna japońska decha, a brzmienie, - Eric Clapton itp ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 23:00, Mateuszencjowaty napisał:

Dużo bajerów, co brzmią jak niezła kupa :P
No ale AŻ tak złym taki Spider by nie był...

Znajdź coś co nie brzmi jak kupa w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 23:22, kindziukxxx napisał:

jednak jak jest jednostronne to decha blokuje

Naprawdę nie musisz mi tego tłumaczyc ;) Ale dalej nie widzę jaki to ma związek z wyciągnięciem wajchy.

Dnia 09.01.2011 o 23:22, kindziukxxx napisał:

ale miło wiedzieć o blokadach do 2 stronnych, jednak jakbym się decydował na gitarę z
floydem to nie blokowałbym go ;]

Wierz mi, że taka blokada często się przydaje. Np. żeby szybko zmienic strunę na koncercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się