tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Może faktycznie za dużo elektroniki, ale w tej cenie nie da rady znaleźć nic, czego nie trzeba będzie dopalać kostką, a line 6 będzie miał najprzyzwoitsze brzmienie bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2011 o 23:56, Metal-jestem napisał:

Naprawdę nie musisz mi tego tłumaczyc ;) Ale dalej nie widzę jaki to ma związek z wyciągnięciem
wajchy.

chodziło o ogólny sens bo jak wajcha jest wyciągnięta to mostek się całkowicie zachowuje jak stały i nie ma kuszenia ;]

Dnia 09.01.2011 o 23:56, Metal-jestem napisał:

Wierz mi, że taka blokada często się przydaje. Np. żeby szybko zmienic strunę na koncercie.

albo zostaje mieć zapasową na wszelki wypadek, to jest jeszcze szybsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 14:17, Bezi_113 napisał:

Może faktycznie za dużo elektroniki, ale w tej cenie nie da rady znaleźć nic, czego nie
trzeba będzie dopalać kostką, a line 6 będzie miał najprzyzwoitsze brzmienie bez.


Od spiderka bez kostki lepiej brzmi:

vox ad vt
marshall valvestate
roland cube (akurat ten tez ma za duzo elektroniki :D)

@Metal-jestem

Dnia 10.01.2011 o 14:17, Bezi_113 napisał:

Ciekaw jestem, który wzmak tranzystorowy w tej cenie będzie miał przester nie wymagający dopalenia jakąś > kostką


Valvestate bez zadnej kostki spokojnie uciagnie hard rock/heavy/thrash metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Dzisiaj wybrałem się do mego "sklepu muzycznego" i wpadł mi w oko nowy jego nabytek a dokładniej gitara J&D Les Paul Standard , matowa, kitowe wykończenie, co to za firma?

Interesuję mnie też IBANEZ GRGA11 BKN, głównie chodzi mi czy wiosło jest warte swej ceny, myślę, ze za 740 bym Ją dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to J&D to BARDZO popularna firma na allegro. Szczególnie jako wczesne pozycje w "promowanych" przy sortowaniu od najniższej ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:16, theZoSo napisał:

Z tego co kojarzę, to J&D to BARDZO popularna firma na allegro. Szczególnie jako wczesne
pozycje w "promowanych" przy sortowaniu od najniższej ceny...

Wiesz, dokładnie tak sądziłem.
Powiem Ci, że z daleka wyglądał jak Les Paul... Aż się bałem to ogrywać. Niestety Ibaneza nie zdążyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 15:47, kuba9876543210 napisał:

> Ciekaw jestem, który wzmak tranzystorowy w tej cenie będzie miał przester nie wymagający
dopalenia jakąś > kostką

Valvestate bez zadnej kostki spokojnie uciagnie hard rock/heavy/thrash metal.

Przecież napisałem TRANZYSTOROWY- Valvestate to hybryda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:32, Metal-jestem napisał:

> Valvestate bez zadnej kostki spokojnie uciagnie hard rock/heavy/thrash metal.
Przecież napisałem TRANZYSTOROWY- Valvestate to hybryda.


Tak, ale cenowo mniej wiecej poziom spiderka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:34, Metal-jestem napisał:

> albo zostaje mieć zapasową na wszelki wypadek, to jest jeszcze szybsze.
Zapewniam Cię, że blokada jest tańsza niż druga gitara.

Co do tego nie można mieć wątpliwości, ja na szczęście jeszcze nie mam takich problemów jak koncerty ale kto wie może niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:35, kuba9876543210 napisał:

Tak, ale cenowo mniej wiecej poziom spiderka :)

Może i tak, ale wg mnie kupowanie takiego combo w ogóle się nie opłaca. Już lepiej uzbierac więcej na pełną lampę i lepiej osobno głowę i pakę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:36, kindziukxxx napisał:

> > albo zostaje mieć zapasową na wszelki wypadek, to jest jeszcze szybsze.
> Zapewniam Cię, że blokada jest tańsza niż druga gitara.
Co do tego nie można mieć wątpliwości, ja na szczęście jeszcze nie mam takich problemów
jak koncerty ale kto wie może niedługo.

Ja koncertuję od ponad roku i muszę przyznac, że każdy koncert jest pod tym względem największym zbiorem wszelakich praw Murphy''ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:38, Metal-jestem napisał:

> Tak, ale cenowo mniej wiecej poziom spiderka :)
Może i tak, ale wg mnie kupowanie takiego combo w ogóle się nie opłaca. Już lepiej uzbierac
więcej na pełną lampę i lepiej osobno głowę i pakę.


Jesli kogos stac - jak najbardziej. Tyle, ze takie combo (uzywane) VS 15 watt, to wydatek 300zl, pelna lampa... "nieco" wiecej. Analogicznie to wyglada w mocniejszych modelach - VS8080/VS100 mozna kupic za 800-1000zl. Combo JCM to jakies 2-2,5k. :(
A jesli ma byc head i paczka to jeszcze wiecej wyjdzie. No i pozostaje kwestia transportu. Widziales kiedys moze jak ktos probowal upychac taki sprzet do malucha? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:47, kuba9876543210 napisał:

Jesli kogos stac - jak najbardziej. Tyle, ze takie combo (uzywane) VS 15 watt, to wydatek
300zl, pelna lampa... "nieco" wiecej. Analogicznie to wyglada w mocniejszych modelach
- VS8080/VS100 mozna kupic za 800-1000zl. Combo JCM to jakies 2-2,5k. :(
A jesli ma byc head i paczka to jeszcze wiecej wyjdzie. No i pozostaje kwestia transportu.
Widziales kiedys moze jak ktos probowal upychac taki sprzet do malucha? :D

Combo do domu jak najbardziej. Ale góra 15 watt właśnie.
A co do prawdziwego grania- po co bawic się w etapy przejściowe? Taki sprzęt starczy na całe życie, a jeśli nie to zawsze można wymieniac po kolei głowę, a potem pakę, a nie sprzedawac całe combo od razu. Jeśli chodzi o transport... Takie combo też do najmniejszych nie należy. Głowa dużo nie zajmuje, a paczkę zawsze można na początku kupic 2-głośnikową a nie od razu z czterema głośnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 16:52, Metal-jestem napisał:

A co do prawdziwego grania- po co bawic się w etapy przejściowe?


$$$... :)
Mnie na przyklad nie bardzo stac (no, dobra stac, ale byloby to bardzo bolesne dla mojego portfela :P) wydawac 2-3 tysiace czy wiecej na profesjonalny/pol-profesjonalny sprzet, jak wiekszosc dni w roku chodze do szkoly i nie mam duzo czasu na prace (teraz pracuje tylko raz w tygodniu :/)... Mam nadzieje, ze jak bede na studiach, to bede mogl sobie pozwolic, zeby pracowac wiecej.. A jak ktos ma czas, zeby pracowac z 4-5 dni w tygodniu i najlepiej zarabia w €, to luzik ;-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 18:44, Metal-jestem napisał:

Z kupnem sprzętu nie ma co się spieszyc. Odłóż więcej kasy i poluj na okazje ;)

I właśnie podczas zbierania sprawdza się "etap przejściowy" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 18:55, theZoSo napisał:

> Z kupnem sprzętu nie ma co się spieszyc. Odłóż więcej kasy i poluj na okazje ;)

I właśnie podczas zbierania sprawdza się "etap przejściowy" ;]

Zauważ, że na ten etap przejściowy też trzeba trochę wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:45, zajacisko napisał:

A co powiesz o Epiphone Les Paul Standard i jego wszelakich odmianach (delikatnych modyfikacjach
przez co jest w sprzedaży bazyliard wersji)?

tak szczerze to od LP standard są już dobre gitary, jednak moim zdaniem kupić dobrego meksykańska (Fender) niż Chińskiego Epi, no chyba że będziesz grał bardziej Bluesa, to wtedy bardziej się nada, jednak najlepiej byś zrobił jakbyś pojechał do muzycznego i ograł, albo aby Ci pokazali i Fendera i Epi abyś mógł porównać, bo szklanka Fendera do ciepłego Epi to jest naprawdę spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się