tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2011 o 19:20, MasterOfPuppets4 napisał:

/ciach


To wez najlepiej 10-46 :)

Dnia 16.01.2011 o 19:20, MasterOfPuppets4 napisał:

Jeszcze tak przy okazji zapytam właśnie czy kupno np. boss ds-1 znacznie zmieni dźwiek?
Tak w ogole to nie wiem czy wzmacnaicz jest słbay czy zepsuty - jak jest glosno to szumi
strasznie , a jak złapie za strune to szum przycicha - tak sie dzieje gdy mam wlacznony
overdrive.


Samo gniazdko z tym bolcem to nie wszystko, do bolca powinien byc przymocowany przewod koloru bodajze zielonozoltego. Oprocz slabego kabla/ wzmacniacza mozna jeszcze szukac problemow :P w zakloceniach generowanych przez inne urzadzenia: telefony, magnesy neodymowe, lodowki, telewizory. Wtedy moze pomoc stosowania transformatora separacyjnego.
P.S. jaki to wzmacniacz? i jakie przetworniki i jaka gitara? moze grasz na tanich singlach i masz slabo / w ogole niewyekranowana gitare? efekty dodatkowe podlaczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 21:12, Pustelnik_88 napisał:

A) Powiedz co to za gitara. Problem może leżeć w: mostku; progach; strunie; gryfie; siodełku itp.


Ibanez RG370DX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Nic więcej nie podłączam. Gitara Dean Vendetta XM. 2 Hambuckery. A wzmacniacz to nijaki Voice kraft VK2080 30W :P

Edit. Jutro może spróbuje nagrać ten dźwięk i łatwiej będzie wam zdiagnozować. Jest to takie pykanie połączone z szumem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 22:23, jaki_of_blade napisał:

Witam, planuje sobie kupno basu. Na początek nic wielkiego, żeby brzmiało w miarę i trzymało
strój. Upatrzyłem na allegro taką aukcję, jest w stanie ktoś powiedzieć czy warto?
http://allegro.pl/gitara-basowa-5-strunowa-washburn-t15b-i1415191652.html


Poszukaj opinii na basoofka.net Jak na razie wygląda całkiem nieźle, tym bardziej za taką cenę. Ale ze swojej strony mogę polecić pięciostrunowe basy. Zresztą i tak wiosło to w kwestii brzmienia sprawa drugorzędna, lepiej porozglądaj się za lepszym piecem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nagłośnienie, to bym się bawił na kolumnach eltrona, bo takowe posiadamy w sali prób. Natomiast wybór między cztero, a pięciostrunowym basem nadal jest nierozstrzygnięty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 22:04, Gumisiek2 napisał:

> A) Powiedz co to za gitara. Problem może leżeć w: mostku; progach; strunie; gryfie;
siodełku itp.

Ibanez RG370DX.


A jezus maria... To ma floyda. Nie znam się na tych mostkach. Nie lubię ich strasznie :D Pewnie masz za nisko tą strunę nad podstrunicą. Reszta jest okej, ale ta najgrubsza pewnie jest za nisko i dlatego jak dziabniesz ją na byle którym progu to brzęczy. Może być też tak, że z gitarą jest wszystko ok, a struna jest luźna. Jeszcze może być tak, że mocno walisz w struny i ona bije o progi co powoduje te brzdękanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2011 o 22:23, jaki_of_blade napisał:

Witam, planuje sobie kupno basu. Na początek nic wielkiego, żeby brzmiało w miarę i trzymało
strój. Upatrzyłem na allegro taką aukcję, jest w stanie ktoś powiedzieć czy warto?
http://allegro.pl/gitara-basowa-5-strunowa-washburn-t15b-i1415191652.html


Ciekawe czy przypasuje Ci na początek 5-strunowy bas. Ja zaczynałem od 4-ki. To daje jakieś rozciągnięcie "na później" bo, jak zaczniesz od razu z grubej rury to możesz się szybko zniechęcić, że nie dajesz rady rozciągnąć tak palców na dane progi :P Zależy też czy masz wielkie łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 08:30, jaki_of_blade napisał:

Wiielkie łapy to ja akurat mam, z rozciągnięciem palców może być większy problem, ale
cóż, trzeba być ambitnym:)


Radzę od razu brać 6-strunowy bas. Będzie co robić :D:D Chociaż teraz przypomniałem, że w 5-tkach występują też wąziutkie gryfy i świetnie, płynnie się na nich gra, bez łap Hulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wziąłbym ten bas, choć przyznam, że do dziś żałuję, że nie wziąłem od razu szóstki. Więcej strun - więcej frajdy (Pustelnik ma rację :)). Tylko klangiem może ci być grać trudniej, bo w gitarach 5 i6 -strunowych są odrobinę mniejsze przestrzenie między strunami niż w czwórkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej od nauki akordów i utworów takich jak:
Nothing Else Matters - Metallica
Dammit - Blink 132
Stairway to Heaven - Led Zeppelin
Smoke on the Water - Deep Purple
P.S A ja już rok na elektryku i dalej nie umiem łapać barowych... tylko solówki i solówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od nauki czytania tabulatur i grania piosenek zapisanych za pomocą tabulatury, dzięki czemu poznasz chwyty :)
Na początek dobre są:

Metallica - The Unforgiven
Metallica - Nothing Else Matters
Bill Withers - Ain''t no sunshine
intro do One Metalliki.

Możesz też zagrać Santana - Europa
Całkiem fajnie się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za tytuły piosenek, ale żeby nie było - elektryk to nie jest moja pierwsza gitara ; d Grałem z miesiąc (?) na klasyku i ogarniam podstawy tabów. Część podanych przez Was tytułów już grałem, ale gram jedynie początek i dalej już nie ogarniam, bo np nie pasuje mi to co gram do tego co jest w oryginale. Tak samo na stronach z tabami nie wiem gdzie jest jakaś część piosenki. Np grałem Seek And Destroy Metalicy ( http://www.guitaretab.com/m/metallica/11905.html) i normalnie leci początek (taki jak w oryginale) a gdy się zaczyna pre chorus i chorus ("running..." i "searching...") to nie wiem co grać ; / Tam niżej są jakieś też jakieś np Rhy. Fig. 3 i nie wiem co to jest ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 17:44, Oloninho napisał:

Ok, dzięki za tytuły piosenek, ale żeby nie było - elektryk to nie jest moja pierwsza
gitara ; d Grałem z miesiąc (?) na klasyku i ogarniam podstawy tabów. Część podanych
przez Was tytułów już grałem, ale gram jedynie początek i dalej już nie ogarniam, bo
np nie pasuje mi to co gram do tego co jest w oryginale. Tak samo na stronach z tabami
nie wiem gdzie jest jakaś część piosenki. Np grałem Seek And Destroy Metalicy ( http://www.guitaretab.com/m/metallica/11905.html)
i normalnie leci początek (taki jak w oryginale) a gdy się zaczyna pre chorus i chorus
("running..." i "searching...") to nie wiem co grać ; / Tam niżej są jakieś też jakieś
np Rhy. Fig. 3 i nie wiem co to jest ; /


Wpisz sobie na YT "seek and destroy guitar cover" i staraj sie zobaczyć co gosciu gra w danym momencie i znaleźć to na tabie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 17:37, Jcl napisał:

ciacho


Naprawdę nie umiesz łapać barre, czy jaja sobie robisz?;> Nie mówię oczywiście o jakimś perfekcyjnym ich łapaniu bo sam tak nie potrafię, ale tak, żeby jakoś to brzmiało.;)

Swoją drogą ciekawy filmik: (Oglądać od początku bez przewijania i nie zniechęcać się po pierwszej minucie!)
http://www.youtube.com/watch?v=5pidokakU4I

Trochę stary, ale może ktoś nie widział.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 20:56, Vernio napisał:

> ciacho

Naprawdę nie umiesz łapać barre, czy jaja sobie robisz?;> Nie mówię oczywiście o jakimś
perfekcyjnym ich łapaniu bo sam tak nie potrafię, ale tak, żeby jakoś to brzmiało.;)


JA nie znam nazw większości akordów ale grać to je umim ;]

Dnia 18.01.2011 o 20:56, Vernio napisał:

Swoją drogą ciekawy filmik: (Oglądać od początku bez przewijania i nie zniechęcać się
po pierwszej minucie!)
http://www.youtube.com/watch?v=5pidokakU4I

Ja nie widziałem, ale dzięki niemu potrafię zagrać , całą masę piosenek opartą o podstawowe chordy ;]

Dnia 18.01.2011 o 20:56, Vernio napisał:

Trochę stary, ale może ktoś nie widział.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 21:15, kindziukxxx napisał:

ciacho


Nie musisz znać nazw akordów, by umieć je grać. Hendrix przecież nie znał teorii.:P

Chociaż sam mam zamiar poznać teorię w najszerszym zakresie w jakim dam radę.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się