tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

No to super stroik komputerowy chciał żebym nastroił strunę d do e(najcieńszej) oczywiście struny e,b,g z pomyślnością udało mi się nastroić ponieważ mają bardziej "donośny" głos przez co moje problemy z mikrofonem i z szumem zniknęły przy tych strunach. No ale za to jak teraz zauważyłem stroik struny E i a (grube) chce nastroić pod e lub b (małe) tak samo było z d....
konsekwencją było zerwanie struny d :(
ughhh tak więc polecacie jakieś dobre struny na allegro + może jakiś stroik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sweet wszystko mam nastrojone oprócz tej jednej struny która noo osię rozleciała z mojej głupoty chyba :D
no ale teraz przynajmniej wiem jak nastroić gitarkę ^^ ile kosztuje taka jedna struna w sklepie muzycznym tak ?:) (d)
+ jeszcze z tego że nauczę się jak zakładać strunę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaka to gitara? Zakladam, że nie elektryk.
Stroik możesz sobie kupić za grosze to nie wymaga dużej wiedzy,strun masz również szeroką gamę ale nie polecam niż poniżej 20zł , lepiej dołożyć i mieć coś trwalszego. Rozglądnij się po guitarcenter .
A co do zakładania jest youtube, jest mnóstwo filmów,sa artykuly, sam się tak uczyłem.
Jedna struna to koszt !~ 5zł ale kupuj z innego kompletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 19:20, Redjevel napisał:

Elektryk...
No i jak w sklepie muzycznym poprosić o strunę ... "d" tą 3 z grubszych ponieważ są jakieś
wymiary... niewymiary :D


Stary czym Ty stroisz :) Bo tam coś czytałem o mikrofonie wyżej : O
Ściągnij sobie AmpliTube or Guitar Rig, or AP Guitar Tuner :) Gitarę podłączasz pod wejście liniowe.Polecam szczególnie te ostatni. Jeśli już będziesz miał dość siły i doświadczenia możesz zacząć bawić się z menzurą chyba, że w miare ustawiona.
Co do strun, jeśli nagle zaczniesz wkładać struny z innej bajki nawet jeśli były by to takie same rozmiary to bardzo nieprzyjemnie to odczujesz. Struna choćby nastrojona i tak będzie się odróżniać brzmieniem wiec albo kupujesz komplet , a jeśli ma już kupione powiedzmy Ernie Ball to większość sklepów oferuje struny po jednej. Co do wyboru to też zależy co chcesz grać. No i rozmiar polecam Ci 9-46.
I broń Boże nie mieszaj wymiarów strun xD
I rzuć jaką masz tą gitarkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie mi coś szumi jak podłączę tą gitarkę i dlatego nie da się stroić.... wzmacniacz komputerowy też nie działa... a mikrofon w tym gnieździe działa..
EPIPHONE LP SPECIAL II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 16:04, Smileyer napisał:

A co do zakładania jest youtube, jest mnóstwo filmów,sa artykuly, sam się tak uczyłem.

Akurat zakładanie struny w elektryku to kwestia przeciągnięcia tejże przez dwie dziurki i pokręcenia kluczem, więc zbyt wielkiej filozofii tu ni ma... problemy zaczynają się przy ruchomym mostku...

Redjevel
Zakładam, że struny masz niezmieniane od zakupu gitary, więc są to raczej noł-nejmy. W takim wypadku:
Najlepsze struny:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/ernie-ball-2223-9-42
http://www.taniestruny.pl/p/131/212/dean-markley-10-52-blue-steel-blue-steel-dean-markley-szesciostrunowej-struny-do-gitary-elektrycznej.html
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/struny/struny-gitarowe/ernie-ball-2220-11-48
Najlepszy stroik:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/tunery/korg-ga-1

Tyle ode mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emmm o co chodzi z tymi rozmiarami "oczywiście zauważyłem wszystkie struny są innego.."
to nie mogę poprostu wziąć tą moją strunę zerwaną iść do muzycznego i powiedzieć "taką strunę poproszę :D"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:45, Redjevel napisał:

Emmm o co chodzi z tymi rozmiarami "oczywiście zauważyłem wszystkie struny są innego.."
to nie mogę poprostu wziąć tą moją strunę zerwaną iść do muzycznego i powiedzieć "taką
strunę poproszę :D"

Wiesz... duzo by pisać. Po pierwsze - trudno jest sprzedawcy określić czy to jest taka czy taka struna. Jeżeli kupisz inna grubość to efekt bedzie zdecydowanie do dupy. Ponadto najlepiej kupować struny kompletami, albo co najmniej dokupować struny tej samej firmy.
Struny o różnych rozmiarach grają całkiem inaczej. Przyjmijmy takie standardowe dziewiątki (9-42) - brzmią bardziej blusowo i łatwiej się je podciąga. Struny grubsze (np. 11 czy 12) nadają się do mocniejszych brzmień - trudniej robi się podciągnięcia, ale można je zestrajać dużo w dół, gdyż nie robią się z nich wtedy makarony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:45, Redjevel napisał:

Emmm o co chodzi z tymi rozmiarami "oczywiście zauważyłem wszystkie struny są innego.."


Grubość strun zależy od tego, do jakiego stroju chcesz nastroić gitarę oraz od tego, na jakich grubościach gra Ci się wygodnie. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z gitarą, to raczej będziesz grał na standardowym tuningu, do którego najlepsze są chyba struny 10-46. Komplet strun dobrej firmy, np. Ernie Ball kosztuje ok. 25 zł, przy okazji nauczysz się je zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... to może ja zapytam gościa od którego kupowałem gitarkę czy mi by nie podesłał tych strun jeszcze parę kompletów ^^ nawet gdyby no name to tanio sprzeda :D pewnie kupie 3 paczki na wszelki wypadek^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO lepsza paczka firmowych strun niż 3 paczki "nołnejmów", ale decyzja należy do Ciebie ;-) Tu masz fajny tutorial zakładania strun:

http://www.youtube.com/watch?v=DrLKlJS1wEo

Ewentualnie wybierz się do jakiegoś znajomego posiadającego gitarę, lutnika lub sklepu muzycznego (akurat w muzycznym najbliżej mnie nie zakładają nowych strun, ale już w mieście niedaleko tak robią). Najlepiej poproś o możliwość obserwowania wymiany strun ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciacho

Literki po nazwie modelu V100 określają kolor. Weź taki jaki Ci się najbardziej podoba. (Choć jest szeroko popierana teoria, że czarne gitary i inne z nieprzezroczystymi lakierami są robione z drewna z wadami, bo po prostu tych wad nie będzie widać.)

Jak dla mnie najlepiej wygląda Lemon Drop, tylko niestety kosztuje 1600.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosz... Wywodząca się z tej dyskusji hipoteza głosi, że zakładanie strun jest rzemiosłem niezwykle trudnym w teorii zarówno jak i w praktyce waćpanowie...
Czy trzeba być superbohaterem, żeby posiąść tę umiejętność ?
Wygląda na to, że posiadam zdolności nadprzyrodzone ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś mógłby jakoś poprawić tą zaznaczoną w nawiasie "(2)" - sam zaznaczyłem
ponieważ jakoś nie pasuje dźwiękowo ^^
E----------------------------------------|
B--------------1--0---------------3--1----|
G-0--0--2--0--------0--0--2--0-----------|
D----------------------------------------|
A----------------------------------------|
E----------------------------------------|

E-------3--0-------------1--1--0-------------|
B-------------1--1--0---------------1--3--1---|
G-0--0----------------(2)----------------------|
D--------------------------------------------|
A--------------------------------------------|
E--------------------------------------------|

* a nie.... chyba grałem inną struna :D ^^ tak więc chyba wszystko ok...

*Piosenka urodzinowa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w tej gitarce mam struny epiphone 9-42 poleciłby ktoś jakieś prosto z allegro najlepiej ?:) kupiłbym tak z 2 komplety gdybym znowu miał jakiś problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się