tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2011 o 19:27, Jammin69 napisał:

Ma takie wypustki i w środku ma pasek na rzepę, żeby gryf nie latał :P

Bo wiesz. Już miałem coś "uber mocnego". Nawet ten "dół" miało skórą wzmocniony a i tak się przedarło. W ogóle myślałem nad twardym futerałem, ale za drogie i niewiele jest takich z szelkami.
Póki co thanks za pomoc. Będę miał ten pokrowiec na oku, bo obecnie cały zespół się do matur szykuje i nie mamy prób ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 19:19, theZoSo napisał:

A teraz do rzeczy - doradźcie jakiś dobry pokrowiec (bez przesadyzmu z ceną) na elektryka,
bo już drugi mi się przedarł na dole w miejscu tego dzyndzla na pasek przy gitarze.


Ja się pewnie odzywać nie powinienem, bo gram raczej w domu ;P ale do targania mam pokrowiec Proela (bodajże 220P), jak dla mnie sprawuje się ok, na spodzie guma i takie fajne nóżki :P noszenie albo za uchwyt albo szelki (plecak stajl), odpinane. Do tego dwie kieszenie (w tym jedna imo całkiem spora, zmieścił się kabel, zeszyt od fizy i torebka z drugim śniadaniem, chociaż trochę się spłaszczyło ;P) i w środku pasek na rzepę żeby trochę przypilnować gryf.
Dla mnie sprawuje się git, ale jak mówiłem wymagań raczej za dużych nie mam ;) No i negatywne opinie jakieś też widziałem (chociaż dla mnie to, że zaczął się szybko rozłazić to wada fabryczna i niefart).

A tymczasem po 18stce zastanawiam się nad kupnem jakiegoś bajeru do swojego sprzętu, myślałem o jakimś Distortion albo coś, ale nie za bardzo mam pomysł co konkretniejszego - gram wszystko, i tu chyba też mały problem leży ;)
I tak z ciekawości, korzysta może ktoś z multiefektów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 19:38, Adjatha napisał:

A tymczasem po 18stce zastanawiam się nad kupnem jakiegoś bajeru do swojego sprzętu,
myślałem o jakimś Distortion albo coś, ale nie za bardzo mam pomysł co konkretniejszego
- gram wszystko, i tu chyba też mały problem leży ;)
I tak z ciekawości, korzysta może ktoś z multiefektów?

To się odwdzięczę teraz.
Miałem swego czasu Line6-owego Pocket PODa. Fajny bajer, ale nie do gównianych wzmacniaczy. Osobiście polecałbym jednak wyższą wersję - PODa 2.0. Dużo ustawień i z tego co widać na YT masa ludzi wyciąga eleganckie brzmienia. Do domu jak znalazł. Wada - wszystko ustawiamy rękoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 19:49, theZoSo napisał:

Miałem swego czasu Line6-owego Pocket PODa. Fajny bajer, ale nie do gównianych wzmacniaczy.

Hm, swojego voxa gównianym bym nie nazwał ^^

Dnia 13.04.2011 o 19:49, theZoSo napisał:

Do domu jak znalazł. Wada - wszystko ustawiamy rękoma.

Hm, właśnie w domu to sobie i przy piecu pokręcić od biedy mogę, bo trochę ustawień jest, ale nie ma to jak podejść i wcisnąć jakiś efekt nogą ^^

W każdym razie dzięki, ale chyba jednak zastanowię się nad jakimś distortion/overdrive, może coś od Bossa (DS2 wygląda nie najgorzej), ciężka sprawa - nie chciałbym kasy zmarnować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Bossa DS1. Opinie są różne. Jedni twierdzą, że DS2 brzmi sztucznie, inni, że na DS1 nie wykręcisz tyle co na DS2.
Moje zdanie - gdybym miał pokrowiec z dużą kieszenią to nosiłbym tego bossa na próby. póki co bidulek się marnuje w domu, a kopa to on ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 19:32, theZoSo napisał:

> Ma takie wypustki i w środku ma pasek na rzepę, żeby gryf nie latał :P
Bo wiesz. Już miałem coś "uber mocnego". Nawet ten "dół" miało skórą wzmocniony a i tak
się przedarło. W ogóle myślałem nad twardym futerałem, ale za drogie i niewiele jest
takich z szelkami.

wiesz futerał starczy na lata, a skoro masz tendencję do przecierania pokrowców, to czy w kwestii czasu lepiej nie wyjdziesz na kupnie futerału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2011 o 19:53, Adjatha napisał:

W każdym razie dzięki, ale chyba jednak zastanowię się nad jakimś distortion/overdrive,
może coś od Bossa (DS2 wygląda nie najgorzej), ciężka sprawa - nie chciałbym kasy zmarnować
;)

ja polecam, MXR Distortion , tylko jedna wada, albo i zaleta nie nada się do bardzo ciężkiego grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 20:40, kindziukxxx napisał:

wiesz futerał starczy na lata, a skoro masz tendencję do przecierania pokrowców, to czy
w kwestii czasu lepiej nie wyjdziesz na kupnie futerału?

Może i tak... Z tym, że przeważnie bida u nich z kieszonkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 07:01, theZoSo napisał:

> wiesz futerał starczy na lata, a skoro masz tendencję do przecierania pokrowców,
to czy
> w kwestii czasu lepiej nie wyjdziesz na kupnie futerału?
Może i tak... Z tym, że przeważnie bida u nich z kieszonkami.

kolega miał i miał specjalną kieszeń pod gryfem w której bez problemu mieścił, kable, pasek, ale niestety efekty już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jeszcze czy będę potrzebował jakiegokolwiek efektu jak wymienię lampę w piecu. Póki co efekt tylko pogarsza sprawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:08, Woo-Cash napisał:

Koledzy gitarzyści, czy szerszy pas pomoże cokolwiek na moją ciężko basówkę? Aktualnie
używam 5-centymetrowego szmaciaka. Masakra...


http://basoofka.net/node/67

ale z tego wynika że szerszy pas to podstawa, ale wszystko zależy jeszcze od wagi basu, bo jeśli masz 6 strunowy to będzie ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem to forum, zainteresowałem się poleconym tam paskiem...po prostu szukam różnych opinii. Z drugiej strony podłożony na ramię koc niewiele pomagał ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:17, Woo-Cash napisał:

Tak czytałem to forum, zainteresowałem się poleconym tam paskiem...po prostu szukam różnych
opinii. Z drugiej strony podłożony na ramię koc niewiele pomagał ;P

http://www.youtube.com/watch?v=WddjLLFxoow&feature=related
taki pasek jak w tym filmiku powinien wystarczyć ,tylko nie wiem gdzie taki dostaniesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże, pomoże. Przynajmniej mi pomógł :) Ładnych parę lat temu zainwestowałem w 6.25 centymetrowy skórzany pasek HD. Z początku plułem sobie w brodę, że wydałem tyle kasy na coś tak mało istotnego. Jednak gdy przekonałem się w praktyce co daje dobry pas stwierdziłem, że teraz nie odważyłbym się powiesić mojego basa na niczym innym :D Przede wszystkim dobrze rozkłada się ciężar, nie wżyna się w ramię. Polecam szukać takich, które podszyte są czymś miększym od spodu(niestety mojego modelu nie ma już w sklepach, wiec nie mogę Ci podać przykładu :/), aczkolwiek niektórym to nie przeszkadza. No i przede wszystkim ze skóry - nic innego nie nadaje się lepiej na pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 20:43, kindziukxxx napisał:

ja polecam, MXR Distortion , tylko jedna wada, albo i zaleta nie nada się do bardzo ciężkiego
grania.

To zależy, bo z tego co wiem, to wielu gitarzystów używa tego jako boostera. Np. tego efektu o ile dobrze pamiętam używa Hanneman ze Slayera w połączeniu z lampą Marshalla. Podobnie robi Zakk Wylde. On używa chyba Bossa DS1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:58, Metal-jestem napisał:

> ja polecam, MXR Distortion , tylko jedna wada, albo i zaleta nie nada się do bardzo
ciężkiego
> grania.
To zależy, bo z tego co wiem, to wielu gitarzystów używa tego jako boostera. Np. tego
efektu o ile dobrze pamiętam używa Hanneman ze Slayera w połączeniu z lampą Marshalla.
Podobnie robi Zakk Wylde. On używa chyba Bossa DS1.

no można i tak :), jednak pytanie było o efekt :D a nie o booster a jako tako na samym MXR ciężkiego metalu nie ukręcisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 15:25, kindziukxxx napisał:

no można i tak :), jednak pytanie było o efekt :D a nie o booster a jako tako na samym
MXR ciężkiego metalu nie ukręcisz :)

Spoko, napisałem to jako ciekawostkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się