tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Możecie polecić mi jakiś łatwy ale zajefajnie brzmiący kawałek? Taki z powerem :D
P.S Czy jest sens uczenia się piosenek które nie jestem w stanie zagrać? Tzn. np. takie Master of Puppets i ćwiczenie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 15:49, Jcl napisał:

Możecie polecić mi jakiś łatwy ale zajefajnie brzmiący kawałek? Taki z powerem :D
P.S Czy jest sens uczenia się piosenek które nie jestem w stanie zagrać? Tzn. np. takie
Master of Puppets i ćwiczenie tego.

Master jest prostszy od Sandmana więc dasz radę :)
a z powerem to Heaven Can wait Gammy Ray, tylko strój opuszczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:15, Harrolfo napisał:

To znowu ja ;)
Wycziłem jeszcze jeden sklep muzyczny, do którego mógłbym się wybrać.
Co myślisz o gitarkach Ibaneza, a konkretnie o modelach V50 i V72?

Nie znam się na ibanezach. Osobiście nie lubię tej marki, ale opieram to bardziej na typowym "bo nie" niz na jakichś dogłębnych ogrywaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 09:43, Geeko napisał:

> To jest CORT a nie gitara.
Muszę się spytać (tak na przyszłość xD). Co jest nie tak z Cortem xD? Znaczy nigdy wiele
o nich nie słyszałem ale jak ludzie narzekali to głównie na Stagi, nie na Corty :D.

Jeszcze nie spotkałem się z Cortem, który brzmiał by wybitnie. Elektryki od nich można porównać do... wzmacniaczy Line6. Najlepiej jedno z drugim połączyć -> 100% plastikowe brzmienie. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dorwałem Guitar Rig 4 i mam z nim pewien problem.
Zainstalowałem bezproblemowo, lecz gdy uruchamiam program dźwięk się wydobywa, ale akompaniamuje ze strasznie nie miłym dla ucha szumem. Poproszę o łopatologiczne wytłumaczenie, krok po kroku, co należy zrobić.
Słyszałem o jakiś potrzebnych sterownikach, lecz nie wiem skąd je ściągnąć i czy to naprawdę ich wina.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 16:24, Jcl napisał:

Prostszy? Chyba sobie jaja robisz.

wbrew pozorom - nie :)
ostatnimi czasy przyzwyczaiłem się do odrobinę szybszych temp i nawet główny riff z run to the hills który kiedyś wydawał się strasznie szybki teraz jest woooolny :)
a na necie masz tyle viedo lekcji że da się to ogarnąć, a jak chcesz być ambitny polecam wieczne stairway :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poćwiczyć improwizację do różnych stylów muzycznych koksie.
Zajmij się wokingiem, improwizacją do country a przede wszystkim w ogóle improwizacją, pograj trochę jazzu, sam w końcu zobaczysz, że ciągła nauka utworów które Ci się podobają to tylko maluteńki fragmencik pojęcia "gra na gitarze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczyłem improwizację do tej pory na zasadzie, że puszczałem sobie jakiś kawałek, partię rytmiczną rozszyfrowywałem i improwizowałem do solo. Jak widzę pierwszy rok mojej gry to marne efekty. Właściwie cały czas grałem to samo, powerchordy i jakieś proste solówki. Ostatnio zabrałem się za coś co mnie uczy i uczę się utworów, tylko wkurza mnie ta nauka z tabów.
http://www.youtube.com/watch?v=oQs6f_Ljkk4&playnext=1&list=PLD922079EF28E8FC9
Ten gość po połowie roku umie więcej niż ja ;p
Ale trzeba ćwiczyć. Teraz wakacje i znowu zrobię skok, całe dnie ćwiczeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ćwiczyć, ćwiczyć , ćwiczyć, :D
ja u siebie wiem że poza pewien poziom nie wyjdę nigdy, , ale znajomi twierdzą że wyrobiłem jakby własny styl grania najłatwiej do określenia "brudny" i nie chodzi o nieczyste granie :D (ale to też się zdarza), tylko specyficznie (chyba) kostkuję i przez to przy grze wykonuje tłumienie strun ale jakby połowiczne :D ale wydobywanie AH opanowałem bardzo dobrze i to jest chyba jedyna rzecz która mi wychodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, ćwicz, ćwicz i ćwicz.
Kiedyś spotkałem się z zawalistymi słowami pewnego gitarzysty, coś w stylu: "Nie patrz na innych, bo i tak znajdzie się Chińczyk, który zagra wszystko szybciej" :D
Więc ćwicz, ćwicz.
Osobiście też nie lubię tabów, dlatego próbuje sporo grać ze słuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, wiecie moze jak to jest z tym sluchem? Czy fakt, ze na jedno ucho slysze dosc dobrze, a na drugie jestem praktycznie gluchy (slysze tylko dol, bas, wybuchy, albo 100 dB pisk), moze sprawiac ze mam problemy z graniem ze sluchu? I na pozostale rzeczy tez to wplywa? Bo generalnie mam taki problem, ze jak cos zaczynam grac bardziej wymagajacego (szczegolnie jak improwizuje/probuje improwizowac) to musze sie ''skupic'', zeby grac ''ladnie''/rowno, zeby to wszystko dobrze mi yyy... smakowalo (wiem synestezja :p)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś tani ale solidny tuner, by można było podpiąć do elektrycznej i by można było też nastroić klasyka, czy akustyka ? Nie musi być jakiś mega dokładny ale by nie było z nim żadnych problemów, że np. nie chce wykryć jakieś struny, czy coś. Macie coś godnego polecenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 02:39, Albii napisał:

Możecie polecić jakiś tani ale solidny tuner, by można było podpiąć do elektrycznej i
by można było też nastroić klasyka, czy akustyka ? Nie musi być jakiś mega dokładny
ale by nie było z nim żadnych problemów, że np. nie chce wykryć jakieś struny, czy coś.
Macie coś godnego polecenia ?


Wg. mnie najgodniejsze z godnych polecenia.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/tunery/korg-ga-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 22:27, Jcl napisał:


Hmm banalnie proste z powerem wydaje mi się, że jest "Thoughtless" Korna (szczególnie w wersji Evanescence).

ZoSo
Łamiesz mi serce naprawdę :). Ja mam Line 6 Spider IV 15V :P. W zasadzie nie narzekam. Wiem, że może być wiele lepiej ale wcześniej grałem podłączony do kompa więc dla mnie wzmacniacz to już było WOOOOW :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię, że moje pierwsze pół roku na klasyku było większą masakrą. Obecnie mija półtora roku, czyli parę miechów z basem ;]. Leżeli ktoś myśli, że jest to łatwiejszy instrument, to grubo się myli ;P. Z kawałków umiałem tylko Iron Mana( broń Boże bez końcówki), teraz siędę przy Walk Pantery. Umiałbym pewnie więcej, ale kupę czasu tracę na gamy, nuty i inne podobne. I ta teoria bez większych efektów, ot parę gamek, triol, interwałów. Niemniej bez tej czterostrunowej cholery nie wyobrażam sobie życia ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 12:34, Geeko napisał:

ZoSo
Łamiesz mi serce naprawdę :). Ja mam Line 6 Spider IV 15V :P. W zasadzie nie narzekam.
Wiem, że może być wiele lepiej ale wcześniej grałem podłączony do kompa więc dla mnie
wzmacniacz to już było WOOOOW :D.

Znam to uczucie, ale uwierz mi. Line 6 tak pakuje wszelakiego badziewia w swoje piece, że ich wzmaki są bardziej do niczego niz do wszystkiego.
Dla pocieszenia powiem, że efekty od nich (głównie PODy) są całkiem fajne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Gdy przeglądałem tunery na GC, akurat ten przegapiłem. Jak nikt nie poleci mi niczego lepszego to pewnie w niego zainwestuję. ;)

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 23:27, Metal-jestem napisał:

Sprawdź czy nie masz ustawione za dużo na wejściu i wyjściu (in, out).

Kręcenie Gatem nic nie daje. Ściągnąłem rzekome jakieś uniwersalne sterowniki asio, ale nadal szumi. Nie mam pojęcia co zrobić aby działało tak jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się