tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2011 o 09:40, Tomaszek92 napisał:

Wykończenie jest złote, a nie białe.


Wiem o tym :p Ale czy jest jakas roznica nie liczac kolorow? W brzmieniu cos? Co to ma byc ten "top plomienisty klon" bo w opisie IT jest a w BB juz tego nie widze. Moze to pomineli i nie napisali a jest ale nie wiem co to wiec sie pytam :p Bo nie wiem juz czy IT czy BB brac... BB jest takie... Fajne... A IT za to ladne :p Jesli nie ma roznicy poza wygladem to w sklepie zdecyduje ktora brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BB nie ma potrzeby ładowania topu, bo czarny lakier raczej nie pozwalałby się temu topowi "uwidocznić". natomiast jaśniejszy lakier na IT powoduje, że widać to co widać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sie wyjasnilo co to ten top ;p Teraz pozostaje sie wybrac ktora gitara ladniejsza. Czasami takie rzeczy sa najtrudniejsze :p A tobie ktory kolor sie bardziej podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 01:46, Nevrac napisał:

No to sie wyjasnilo co to ten top ;p Teraz pozostaje sie wybrac ktora gitara ladniejsza.
Czasami takie rzeczy sa najtrudniejsze :p A tobie ktory kolor sie bardziej podoba?

Bierz którą chcesz i tak po pewnym czasie znudzi się Tobie kolor lub nie będziesz wracał uwagi na to xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 01:46, Nevrac napisał:

No to sie wyjasnilo co to ten top ;p Teraz pozostaje sie wybrac ktora gitara ladniejsza.
Czasami takie rzeczy sa najtrudniejsze :p A tobie ktory kolor sie bardziej podoba?

Szczerze mówiąc to jakiś czas temu wziąłbym IT... Ale teraz sam nie wiem. Czarnulka ze ściągniętym pickguardem jest taka sweetaśna xD
No i jeszcze pozostaje kolor TSB. Na żywo jest po prostu genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wypowiedzieć się na temat Peaveya Vypyra 15? Mam zamiar przesiąść się na ten piec z Marshalla MG15CD, większa moc mi niepotrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was Randalla RG 50 TC?
Chciałbym sobie takiego sprawić z myślą o zespole, ale pytając się znajomych i szukaniu w ogłoszeniach skład bym uzbierał za kilka lat ;p Naprawdę tak mało z lubelskiego gra na instrumentach?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 21:34, Jcl napisał:

Ma ktoś z was Randalla RG 50 TC?
Chciałbym sobie takiego sprawić z myślą o zespole, ale pytając się znajomych i szukaniu
w ogłoszeniach skład bym uzbierał za kilka lat ;p Naprawdę tak mało z lubelskiego gra
na instrumentach?!


Troceh liudzi gra, ile masz lat i co grasz ? bo w sumie szukam drugiego gitarzysty jak sie zespół do kupy mi poskłada znowu, lublin ta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy rozłożenie się z instrumentem na ulicy i granie w celu zarobkowym w polskim mieście (w moim przypadku w Bydgoszczy, czyli raczej mieście z pierwszej dziesiątki najbardziej zaludnionych) jest dozwolone? Widziałem niejedną osobę dorabiającą w ten sposób, ale chciałbym mimo wszystko upewnić się, czy nie trzeba mieć jakiegoś pozwolenia i ew. co ważnego lub mniej ważnego trzeba mieć na uwadze przy takiej ''pracy''. Może jakieś odprowadzanie podatku, czy cuś...? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formalnie :

Art. 58. § 1. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym,
podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy,
podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.



Teraz pytanie czy takie granie jest podciągane pod w/w artykuły.
Z tego co pamiętam, w niektórych miastach trzeba na taką "działalność" dostać pozwolenie.
Powiem tak - póki nie masz koło kapelusza kartki typu "Zbieram na piwo/na wujka Janka co nie ma kolanka" itp itd, nie jest to bodajże podciągane pod żebractwo, chociaż przysadzić zawsze się jacyś mundurowi mogą, zależy od człowieka.

Odnośnie zezwolenia - w niektórych miastach trzeba o takie wystąpić do Zarządu Dróg i Zieleni, bo takie zajęcie "przestrzeni" jest podciągnięte pod zajęcie pasa drogowego. Zezwolenie wtedy ma bodajże ważność czasową [2-3 tyg] i wymaga opłat, jakiś symbolicznych chyba 30-40gr od m2.

W innych miastach trzeba z kolei wystąpić do władz gminy/powiatu/miasta o stosowne pozwolenie.

Bez takowych pozwoleń można dostać mandat od straży miejskiej [policji to raczej nie obejdzie, póki ich ktoś nie zawiadomi o zakłócaniu spokoju, natarczywej próbie wyłudzania pieniędzy itp itd]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja.

Jak już pisałem nie poddałem się i dalej gram na tym wiośle. Nauczyłem się paru piosenek i to kurde wciąga :P

Ogarnąłem też ten sześciochwytowy utwór, co tutaj dawałem - banalny jak cholera :P

Radzicie mi grać Green Day''a, ale... nie potrafię. Wiadomo, uwielbiam GD, ale piosenki mają beznadziejne. Tzn gitara w nich gra bo gra, ale w ogóle jakoś to fajnej melodii nie daje, a co za tym idzie, trudno mi wyczuć, kiedy i jak szybko zmienia on te zakichane chwyty :P Też ktoś miał taki problem grając GD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiasz GD mimo tego, że piosenki mają beznadziejne?
Piosenki GD mają banalne. Ćwicz, a wszystko przyjdzie z czasem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli masz taki problem, to masz problem z wyczuciem rytmu :)
Przynajmniej dobrze robisz, że o tym mówisz, bo mam znajomych święcie przekonanych, że grają idealnie z rytmem, a ja grając dwa razy krócej od nich gram od nich trzy razy lepiej :P
Ćwiczenia z metronomem i wsłuchuj się we wszystko co grasz.
Przede wszystkim ćwiczenia z metronomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2011 o 14:33, Budep napisał:

Radzicie mi grać Green Day''a, ale... nie potrafię. Wiadomo, uwielbiam GD, ale piosenki
mają beznadziejne. Tzn gitara w nich gra bo gra, ale w ogóle jakoś to fajnej melodii
nie daje, a co za tym idzie, trudno mi wyczuć, kiedy i jak szybko zmienia on te zakichane
chwyty :P Też ktoś miał taki problem grając GD?


hm.. z GD nie miałem takiego problemu ale..z IM owszem i .. nie poddawałem się, może większość solówek do dzisiaj minie przerasta ale ani razu się nie poddawałem, najwyżej odkładałem na później :), i takie run to the hills na początku to była taka durna gra bez wyczucia niby się zgadzało ale brzmiało pusto, a teraz jak gram to czuję melodię :D a GD jest prosty, więc... jak to lubisz to Ćwicz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się