tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2011 o 13:14, Bezi_113 napisał:

W takim razie po raz kolejny mowię: "Washburn WI14" :p

Widze, ze w sklepie nowka 500 zl. Dobra w kategorii cena/jakosc?

Edit: poczytalem troche komentarzy w sieci i chyba lepszej nowej gitary w tej cene nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 13:14, Bezi_113 napisał:

Nie wiem co ludzie widzą złego w Spiderach, mówię, grałem i nie widzę nic co mogłoby
wskazywać na to, że to szmelc.


Tez gralem, w tej cenie mozna po prostu kupic lepsze piece (VS15(r), Vox (ad) VT, TBX, Cube, etc.) [-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 17:47, Bezi_113 napisał:

Czyli wyznacznikiem jest dostępność innych, lepszych wzmaków za tę samą cenę ?
Może być, ale to nie znaczy, że to szmelc.

Jednak jak pograsz na tych co kuba wymienił to sam stwierdzisz, że w swoim przedziale cenowym spider brzmi... nietęgo.
A jeżeli brać pod uwagę modele o wyższej mocy to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 10:56, Perry_Cox napisał:


Chyba nikt na poczatek nie kupuje gitary za ponad 1k, przynajmniej Ci, ktorym kasa z
nieba nie spada.
Dzieki za propozycje, jesli mialbym cos kupowac, to jakas uzywke za max 6 stow. Kiedy
i czy w ogole kupie - nie mam pojecia. Troche sie boje, ze szybko zrezygnuje, bo jest
czego od razu nie umiem, to od razu sie zniechecam.


wiec tak, jezeli obawiasz sie ze sie zniechecisz to nie ma sensu od razu sie pakowac w elektryka ; ) lepiej na poczatek kupic jakiegos uzywanego akustyka z allegro i jak sie juz troche pogra przerzucic na cos lepszego. Bo samo kupowanie elektryka dlatego ze jest elektrykiem IMO nie ma sensu, szczegolnie ze sensownej gitary ponizej 1500 raczej nie znajdziesz : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie filmiki na yt. Ma kopa. I jest jednym z najlepszych przesterów w swojej kategorii cenowej o ile nie najlepszym. Najlepiej idź i ograj do sklepu.
P.S Szukam jakichś fajnych utworów ze świetnymi, energetycznymi riffami do zagrania, jakieś propozycje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 13:48, Jcl napisał:

Zobacz sobie filmiki na yt. Ma kopa. I jest jednym z najlepszych przesterów w swojej
kategorii cenowej o ile nie najlepszym.

Że tak się spytam - co jeszcze ogrywałeś z tego typu efektów? I na jakich piecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stary, coś Ty, JH1 o_O Takie hardkorowe przestery na takie słabe gatunki jak metalcore itp? Se chyba jaja robisz! Bossa BD-2 niech kupi, to jest wystarczająca moc!

Już serio... Jak metalcore i podobne, to jakiś intensywny, "czysty" kopiący przester... Metal Muff od Electro-Harmonix polecam obczaić ;) Od bidy MT-2 Bossa.

EDIT: A co do pytania Jcl'a, obczaj sobie The Atomic Bitchwax - So Come On do pogrania ;] Ew. 3's & 7's Queens Of The Stone Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No do tego Jackhammer zdecydowanie Ci nie wystarczy.
Mam takową kostkę i osiągam najwyżej dobre brzmienie thrashu, a i z tym trzeba długo pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 11:26, HrabiaJ napisał:

Witam, szukam jakiejś fajnej kostki- przesteru do klimatów w stylu post hardcore, metalcore
etc. Doradzicie coś?

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-116-fullbore-metal

grałem na nim chwilkę ale się nada :)

http://www.youtube.com/watch?v=pHzEr0YYdgg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 14:06, theZoSo napisał:

> Witam, szukam jakiejś fajnej kostki- przesteru do klimatów w stylu post hardcore,
metalcore
> etc. Doradzicie coś?
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/efekty-gitarowe/kostki/mxr-m-116-fullbore-metal
filmik YT: http://www.youtube.com/watch?v=9acls6zx50c&feature=relmfu

:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2011 o 13:58, Mateuszencjowaty napisał:

Metal Muff od Electro-Harmonix polecam obczaić ;) Od bidy MT-2 Bossa.


o MT-2 słyszałem najróżniejsze opinie, od takich wychwalajacych go pod niebiosa do stwierdzen ze to tylko piach i dudniacy bas ;d chyba po prostu przejde sie do muzycznego, zobacze co maja i ogram pare kostek. tak czy inaczej dziękuje za pomoc ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że było wspomniane o góry na temat niektórych pytań, lecz myślę tutaj będę potrzebował jakiejś większej rozpiski.

Otóż od pewnego czasu gram na gitarze, lecz nie do końca jest to zwykła gitara, mozliwe że jest 2x mniejsza od oryginalnych rozmiarów gitar, znalazłem ją kiedyś w domu i zacząłem brzdąkać, od tak. Póki nie mam funduszy na inną, uczę się chwytów, jakichś piosenek itp. , wbrew pozorom nie sprawuje się aż tak źle. Pytaniem jednak jest, czy po przejściu na normalną gitarę będę miał duże problemy z przyzwyczajeniem się, różnica w końcu pewna jest.

Korzystając z okazji, drugim pytaniem które chciałbym zadać jest właśnie wybór gitary. Bardzo interesuję mnie elektryk, ale boję się go kupić na początek, ponieważ wydatek większy niż na np. klasyka a nikt mi nie zapewni że przypadkiem nie znudzi mi się granie i gitara będzie stała w kącię, dlatego chciałbym poznać waszą opinie na ten temat. Oczywiście po tym otrzymać jakieś propozycje co do gitary, jaką, dla kogo, może jakieś rady dotyczące samego grania dla początkującego.

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół roku temu(może więcej) kupowałem akustyka, z ogrywanych najbardziej zaimponował mi Lag.
Doskonały stosunek ceny do jakości. Wadą jest słaba dostępność niektórych modeli. No, ale dla chcącego
nic trudnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi hi hi. Zią xD

HrabiaJ - Metal Muff faktycznie, tak jak pisał Meteuszencjowaty jest godny polecenia.

Dartitwo - Ad. 1 - na pewno jakąś różnicę odczujesz, jednak mając już "wprawę" będzie Ci i tak łatwiej niż łapiąc po raz pierwszy gryf w łapę.
Ad. 2 - Najlepiej nie oszczędzać przesadnie na elektryku. Jeżeli tylko masz większe fundusze to wykorzystaj je najlepiej jak możesz. Dobra gitara to gwarancja, że od grania nie odrzuci Cię kiepska jakość wykonania wiosła. Z drugiej strony może obyć się też bez szaleństw. Jak wszędzie ważne jest wypośrodkowanie cena/jakość. Warto przejść się do sklepu muzycznego (lub przejechać) i popatrzeć na gitary na żywo, może nawet pograć na kilku, które przypadną do gustu. Jeżeli jednak chcesz grać na elektryku to nie ograniczaj się do akustyka/klasyka "na początek". To nie będzie to samo co elektryk i przez to może Ci się aż tak nie spodobać.
Co chciałbyś grać/jakiej muzy słuchasz? Może doradzę jakąś gitarkę ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się