tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2011 o 19:30, Shlafrok napisał:

->binerek
Idź z tym do sklepu, salesman powinien się zorienować, podpytaj przy okazji czy nie założyłby
ci nowego kompletu, może nawet nauczy jak to się robi i z czym to się je :)


No właśnie u mnie jedynym sklepem, gdzie dostanę struny jest... księgarnia, więc wątpię, abym tam otrzymał pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów ja i znowu o strunach.
Będę chyba musiał zaryzykować i kupić na Allegro. I mam pytanie: Co oznacza kulkowe zakończenie? Że tylko przewlekam przez tą dziurkę i nic już nie muszę wiązać? Takie struny są dobre do gitary klasycznej? (na opakowaniu piszę "Classic Guitar")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym ale nigdy nie widziałem klasyka z mostkiem akustykowym :) Ja bym nie ryzykował z tutaj, weź zwykłe (tak sobie przypomniałem że w zdecydowanej większości gitar klasycznych struny są spod jednej miarki, czyli po prostu wybierz jakieś często kupowane) i dokładnie poczytaj/pooglądaj na yt jak to się zakłada jeśli nie ma kto ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2011 o 10:43, Perry_Cox napisał:


Jak wroce do polski to wskocze do muzycznego, bo jeden na pewno w miescie mam (kiedys
bylo wiecej, ale tak przenosili, ze nie wiem ile sie ostalo).


Z tego co wiem to jest jeszcze na ulicy Wiosny Ludów 21 (Muzyk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 18:00, Cos napisał:

Są tu jacyś basiści, czy raczej niezbyt...?

Ja jestem, a co? ;] Z tego co wiem to jeszcze paru się znajdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś ?
Przecież to jest nie dość, że jeden z najpopularniejszych kawałków Toto, to jeszcze najpopularniejszy pewnie kawałek tamtych czasów, zarówno i jeden z ulubionych utworów dzisiejszych muzyjów.
Banalne ?
Nigdy.
Nagranko ?
Coś więcej :P
Jak można tego nie znać :P ? Jak można to znaleźć przypadkowo w internecie ;/ ?
Wstydź się ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 00:23, Bezi_113 napisał:

Przecież to jest nie dość, że jeden z najpopularniejszych kawałków Toto, to jeszcze najpopularniejszy
pewnie kawałek tamtych czasów, zarówno i jeden z ulubionych utworów dzisiejszych muzyjów.

Wiem, oczywiście.

Dnia 25.08.2011 o 00:23, Bezi_113 napisał:

Banalne ?
Nigdy.

No jak nie?

Dnia 25.08.2011 o 00:23, Bezi_113 napisał:

Nagranko ?
Coś więcej :P
Jak można tego nie znać :P ? Jak można to znaleźć przypadkowo w internecie ;/ ?

Nie znalazłem przypadkowo, ale słuchałem nagrania i postanowiłem sprawdzić w internecie taby.
Sprawdziłem, zagrałem - postanowiłem wrzucić dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jezusie przenajświętszy - grałem dzisiaj w muzycznym na Epiphone DOT studio...

JAK TO MOŻLIWE, że gitara kosztująca 1099 brzmi lepiej od mojego pieprzonego Blacktop Jaguara?
Brzmienie ma nie-sa-mo-wi-te!
Niesamowity clean, przester jeszcze lepszy (i to nawet ten z kategorii BARDZO mocny)... sustain, który ciągnie się całymi dniami... Coś pięknego.

Już wiem na co w najbliższym czasie wydam 1099zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Znalazłem w domu gitarę (chyba klasyk) Oscar Teller 751, bodaj z 1976 roku. Gra okropnie, ale to wina tragicznych strun. I tu moje pytanie, czy warto zostawić sobie tą gitarę, wymienić struny i na niej gra, czy może spróbować ją sprzedać? Podobny model na ebayu kosztował prawie 600 dolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest w stanie dobrym (poza tymi strunami), ale na tyle, by nie wymagała jakichś lutniczych poprawek to zatrzymaj ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2011 o 22:09, wsaadman napisał:

O jezusie przenajświętszy - grałem dzisiaj w muzycznym na Epiphone DOT studio...

JAK TO MOŻLIWE, że gitara kosztująca 1099 brzmi lepiej od mojego pieprzonego Blacktop
Jaguara?
Brzmienie ma nie-sa-mo-wi-te!
Niesamowity clean, przester jeszcze lepszy (i to nawet ten z kategorii BARDZO mocny)...
sustain, który ciągnie się całymi dniami... Coś pięknego.

Już wiem na co w najbliższym czasie wydam 1099zł

a pod co to podłączyłeś? bo na Metal Hammer Festivalu zespół Mech grał na Gibonach , a na ostatni utwór podłączyło Epi Specjala II i też niesamowicie wgniatał, a był to zwykły seryjny bo go rozbijali o podłogę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się