tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2011 o 14:09, Budep napisał:

Jaja sobie robię, ten riff jest banalny

Ok...
Bez obrazy, ale już nawet intro do "The Unforgiven" jest bardziej "skomplikowane" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2011 o 14:17, Harrolfo napisał:

> Jaja sobie robię, ten riff jest banalny
Ok...
Bez obrazy, ale już nawet intro do "The Unforgiven" jest bardziej "skomplikowane" ;)


A co to jest The Unforgiven?

Zrozum, że ja słucham i gram punka. PUNKA, a nie metal czy hard rock.

Tam się nie liczy, żeby riff był rozłożony na 15 progów, ale był żwawy, melodyjny, wpadający w ucho i chwytliwy. A co do skali trudności - znam jeszcze mniej skomplikowane riffy niż mój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popełniasz błąd, porównując dwa zupełnie odrębne gatunki muzyczne.
W swoim zakresie ułożony przez Budepa riff jest zupełnie zwykłym punkowym riffem, tak jak sam zaznaczył, spełniającym rolę żywego, melodyjnego i wpadającego w ucho zagrania, czyli nie tutaj nic do zarzucania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2011 o 14:09, Budep napisał:


e ------------------------------------------------
b ------------------------------------------------
g ------2-2---------------------2-2--------3-2--
d -3-3-------------2-3---3-3----------------------
a ----------3-3-3-----------------3-3-3-----------
E ------------------------------------------------


nie podałeś tempa :D do ballady (80-120) za głupio brzmi, nie da się tego z niczym złożyć , w normalnym tempie (140) brzmi całkiem fajnie , a w szybkim (~168) po dodaniu kilku dźwięków jest to fajny riff power metalowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał możliwość, to to nagram, na razie wymyśliłem melodię, gdzie też po zwrotkach usadowiłem tego riffa, jest chyba zacnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że się wtrącę. O co chodzi z tymi tempami i gdzie mógłbym się ich "nauczyć", poznać etc?

I jeszcze pytanie od siebie. Jak kostkować? W sensie kiedy góra, kiedy dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 13:36, Oloninho napisał:

Pozwólcie, że się wtrącę. O co chodzi z tymi tempami i gdzie mógłbym się ich "nauczyć",
poznać etc?

I jeszcze pytanie od siebie. Jak kostkować? W sensie kiedy góra, kiedy dół?

tempo to ilość uderzeń na minutę (bpm) i po prostu jest dostosowane do rytmiki utworu, taki galop w Run to the Hills jest na pewno szybszy niż w Wasted Years :), co do kostkowania jak tempo jest szybkie to niezależnie od wszystkiego liczy się wygoda ale ja jadę góra i dół na przemian, inaczej łapa by nie nadążyła, jednak szybkie tempa to ogólnie w utworach Power metalowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 13:36, Oloninho napisał:

I jeszcze pytanie od siebie. Jak kostkować? W sensie kiedy góra, kiedy dół?

Tak jak Ci wygonie, jednak należy pamiętać, że umiejętne kostkowanie w obie strony w dowolnych "kombinacjach" znacząco ułatwia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 19:31, Lukas1694 napisał:

> Jcl to ty? :D
WTF?
Jeśli coś nie pasuje wam w moim coverze, to piszcie konkretnie co takiego.

możesz jeszcze raz podrzucić filmik? ocenię w 100% rzetelnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje skille gitarowe określiłbym jako mierne, co nie znaczy, że nic nie ogarniam.

Chwyty na całym gryfie ogarniam bez większego problemu, bez względu też na szybkość. Riffy - zagram te łatwiejsze, sam potrafię coś skombinować.

Co do riffów jednak - mam problem z najmniejszym palcem i szybkością. Jakie polecacie ćwiczenia, żeby się jakoś podszkolić w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 18:45, Budep napisał:

Co do riffów jednak - mam problem z najmniejszym palcem i szybkością. Jakie polecacie
ćwiczenia, żeby się jakoś podszkolić w tym kierunku?


Zaraz po kupnie gitary także miałem mały problem z małym palcem. Nie mogłem czysto trafić nim w próg, a jeżeli już się udawało, to robiłem to za wolno i całość nie brzmiała zbyt dobrze. Polecam ćwiczenie, które zamieszczam w załączniku, jest to chyba najprostsze ćwiczenie, jakie istnieje ;-) Nie trzeba siedzieć i wykonywać go przez godzinę, ważniejsza jest regularność ćwiczeń (np. raz dziennie po 10-15 minut). Po kilku dniach wykonywania tego ćwiczenia mały palec leciał mi do gryfu jakby odruchowo - już nie było problemów z szybkością oraz, co najważniejsze, z czystym trafieniem w próg. Zauważ, że ćwiczenie należy wykonywać kostkując w górę i w dół. Na początku możesz wykonywać je wolno i stopniowo zwiększać tempo, powinno być OK. Ćwiczenie to z pewnością w jakimś stopniu pomogło mi w nauczeniu się kostkowania naprzemiennego, choć dokładnie nie wiem jak do tego doszło. Pewnego razu postanowiłem zagrać Raining Blood Slayera i... wyszło samo z siebie ;-D Dodam, że wcześniej potrafiłem zagrać tylko główny riff ;-)

20110923190719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za to, będę robił regularnie :P

Miałem też ogarnąć trochę teorii - kumpel mi tam rozpisał coś, jakieś oktawy i inne i mówił, że to łatwe do ogarnięcia, ale w ogóle nie czaiłem o co mu chodzi :P

Co na początek się nauczyć z tym, bo na razie szedłem tylko w praktykę. Co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się