tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2012 o 23:08, luq napisał:

Trzeba jednak wspomnieć, że James jest raczej jednym z niewielu gitarzystów metalowych, który trzyma kostkę w ten sposób.

Poza nim jednym z bardziej znanych trzymaczy-kostek-do-gry-w-ten-sposób byłem kiedyś ja. Nie jest to wygodne jak już się przyzwyczaisz do trzymania kostki dwoma palcami. Teraz jestem więc już tylko jednym z bardziej znanych trzymaczy-kostek-dwoma-palcami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ciężko się tak gra :>
Próbowałem kiedyś spróbować zagrać jakiś szybszy kawałek z alternate pickingiem - ni hu hu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś czymałem kostkę między kciukiem i środkowym palcem, i całkiem wygodnie mi się tak grało.
Potem się przyzwyczaiłem do trzymania między kciukiem a wskazującym i tak gram do teraz, jak próbuję grać jako trzymacz kostki między palcem środkowym a kciukiem to już mi nie za bardzo wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare jak świat :D
"These notes between are fuckin with me" :D
Bardziej podoba mi się wersja z Walk, chociaż powstało miliard przeróbek tego filmu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba się jeszcze tu o to nie pytałem...
Możecie polecić jakiś fajny kapodaster do elektryka? :)
Póki co zastanawiam się nad tymi, ale może ktoś ma lepsze propozycje.
http://taniestruny.pl/p/152/256/planet-waves-ns-capo-czarny-akustyczna-i-elektryczna-kapodastry.html
http://taniestruny.pl/p/152/1641/dunlop-trigger-84fb-akustyczna-i-elektryczna-kapodastry.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wielkim męczeniu forumowiczów ;), dłuuuuuuugich rozmyśleniach i niezliczonych obejrzanych filmikach na YT kupiłem sobie elektryka. Cort CR200.
Od razu jak przyszedł dziś mnie zachwycił, nie ma porównania co do mojego poprzedniego Washa X10!
Zakup uważam za BARDZO udany.

20120104180523

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 18:06, Harrolfo napisał:

Zakup uważam za BARDZO udany.

Ale przecież ma prostokątne markery a nie trapezoidalne, tak jak chciałeś. ;]

Co do reszty - powstrzymuję się od komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 18:36, theZoSo napisał:

Ale przecież ma prostokątne markery a nie trapezoidalne, tak jak chciałeś. ;]

Szczególik :)
Grunt, że bardzo fajnie brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 18:06, Harrolfo napisał:

Po wielkim męczeniu forumowiczów ;), dłuuuuuuugich rozmyśleniach i niezliczonych obejrzanych
filmikach na YT kupiłem sobie elektryka. Cort CR200.
Od razu jak przyszedł dziś mnie zachwycił, nie ma porównania co do mojego poprzedniego
Washa X10!
Zakup uważam za BARDZO udany.



Twój wybór. Najważniejsze, że jesteś zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś szuka łatwego nagrania na aukstyka, polecam "When We Stand Together" Nickelback. 3 akordy, a gra się bardzo przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie "Rock You Like a Hurricane" Scorpions, czasem próbuję coś Daughtry, Alice Cooper, Pink Floyd, motywy filmowe.
A o tym nagraniu napisałem, bo jest łatwe i dobrz brzmiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem mistrzem w dewastowaniu gitar i właśnie przyrżnąłem dość solidnie SG''kiem w biurko, dzięki czemu zrobiło się wgniecenie... z dźwiękiem chyba wszystko w porządku, ale efekt wizualny się spartaczył, co mnie niemiłosiernie wkurza :P Podobnie zrobiło mi się z Les Paulem :D

Pytanie teraz - czy to wgniecenie nie wpłynie w dalszym etapie na jakość dźwięku gitary, nie będzie się to powiększało? Nie jest to zbyt duże, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 22:41, Budep napisał:

Pytanie teraz - czy to wgniecenie nie wpłynie w dalszym etapie na jakość dźwięku gitary,
nie będzie się to powiększało? Nie jest to zbyt duże, ale jednak.


Panie, ja mam wybitnie poobijaną gitarę i wszystko gra jak należy. :) To dodaje instrumentowi charakteru. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 22:41, Budep napisał:

Jestem mistrzem w dewastowaniu gitar i właśnie przyrżnąłem dość solidnie SG''kiem w biurko,
dzięki czemu zrobiło się wgniecenie... z dźwiękiem chyba wszystko w porządku, ale efekt
wizualny się spartaczył, co mnie niemiłosiernie wkurza :P Podobnie zrobiło mi się z Les
Paulem :D

Pytanie teraz - czy to wgniecenie nie wpłynie w dalszym etapie na jakość dźwięku gitary,
nie będzie się to powiększało? Nie jest to zbyt duże, ale jednak.


Chopie. Teraz to jest już vintage :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2012 o 22:41, Budep napisał:

Jestem mistrzem w dewastowaniu gitar i właśnie przyrżnąłem dość solidnie SG''kiem w biurko,
dzięki czemu zrobiło się wgniecenie... z dźwiękiem chyba wszystko w porządku, ale efekt
wizualny się spartaczył, co mnie niemiłosiernie wkurza :P Podobnie zrobiło mi się z Les
Paulem :D

Pytanie teraz - czy to wgniecenie nie wpłynie w dalszym etapie na jakość dźwięku gitary,
nie będzie się to powiększało? Nie jest to zbyt duże, ale jednak.


Jak można takie głupoty opowiadać?... Jakby Ci urwało cały korpus to co innego.
Sprawdź to. Pewnie nie daje rady na niej grać to jego partie puszczają z playbacku...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/db/Behemoth_2009_0003.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.01.2012 o 22:41, Budep napisał:

Pytanie teraz - czy to wgniecenie nie wpłynie w dalszym etapie na jakość dźwięku gitary,
nie będzie się to powiększało? Nie jest to zbyt duże, ale jednak.

ja mam już kilka pęknięć a jakoś nie uświadczyłem spadku jakości, za to wizualnie gitara prezentuje się lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się