tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2012 o 22:19, kindziukxxx napisał:

@bezi
ja gram Power i jakoś daję radę :D

A przestrojony dajmy na to do Cis też dajesz radę :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, kwestia gustu.
Mi się po prostu wygodnie gra na twardych, z tego względu, że lubię czuć co mam pod palcami, a i lubię czuć w palcach, że grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 22:21, Bezi_113 napisał:


> @bezi
> ja gram Power i jakoś daję radę :D
A przestrojony dajmy na to do Cis też dajesz radę :D?

pozwolę sobie odpowiedzieć cytatem K. Hansena:

I don’t need an extra string. I’m busy with six and that’s enough. I don’t need to tune down. What for? If I need aggression it has to come out of my playing not by tuning down. With the down-tuning everything sounds kind of dark and aggressive. You can play whatever, Kindergarten songs and they sound evil. (laughs). Know what I mean? So it’s no big deal, I think.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 22:32, Bezi_113 napisał:

Poza tym, kwestia gustu.
Mi się po prostu wygodnie gra na twardych, z tego względu, że lubię czuć co mam pod palcami,
a i lubię czuć w palcach, że grałem.

fakt, rozumiem, jednak każdy lubi co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 22:36, kindziukxxx napisał:

pozwolę sobie odpowiedzieć cytatem K. Hansena:

I don’t need an extra string. I’m busy with six and that’s enough.
I don’t need to tune down. What for? If I need aggression it has to come out of
my playing not by tuning down. With the down-tuning everything sounds kind of dark and
aggressive. You can play whatever, Kindergarten songs and they sound evil. (laughs).
Know what I mean? So it’s no big deal, I think.

Jednak nie wszystko przeniesione z niższych strojeń brzmi dobrze w standardowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 15.01.2012 o 22:57, theZoSo napisał:

Jednak nie wszystko przeniesione z niższych strojeń brzmi dobrze w standardowym...

wiem wiem, ale ja po prostu słucham w sumie bardziej lajtowo, i nie jestem w stanie się przenieść na inny poziom bo nie dawałoby mi to takiej przyjemności. A po transpozycji utwory mimo użycia takich samych dźwięków brzmią już inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestrajać się, żeby brzmieć mhocznie?
Nah, to nie moja działka.
Według mnie granie w niższych strojach brzmi trzy razy piękniej niż w standard e, dajmy na to pół tonu niżej.
Sam nie jestem wielkim zwolennikiem zmieniania stroju, bo większość czasu gram w standard e oczywiście, ale przytoczyłem to tylko jako argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:02, Gumisiek2 napisał:

Przypomnę się ze swoim problemem:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=13323&pid=10482

Kumpel powiedział, że sprawę można załatwić za pomocą nabicia progu nawet w domowych
warunkach. Co o tym sądzicie?

wrzuć zdjęcie, aby było widać struny nad mostkiem i nad progami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 15:09, BzyQacz napisał:

Czy ktoś mógłby mi doradzić jakieś struny do czterostrunowego basu pod Drop A?


Pewnie takie jak do pięciostrunowego basu bez najcieńszej struny. Jakieś 50-120, 60-130.
Np. 60-80-100-130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 19:45, Budep napisał:

> Gdzie on trzyma rękę podczas grania riffu? Bo na pewno nie na mostku.
> http://www.youtube.com/watch?v=FGBW0OmNK30
>
> Sorry za jakość, ale lepszego nie było :P

Ponawiam.

I mam jeszcze jedno pytanko.

Mianowicie mam taki problem, że mały palec po zagraniu dźwięku strasznie odskakuje mi
od gryfu, przez co tracę trochę na prędkości. Nie wiem, czy to poprawić, czy zostawić,
bo wyczaiłem jedno ćwiczenie na to, ale jest cholernie irytujące, bo polega na tym, by
grać bardzo, bardzo, bardzo powoli cały czas kontrolując ten palec nisko nad strunami.
Miał ktoś podobny problem?



Ponawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 17:38, Budep napisał:

Ponawiam.


Co do ręki to opiera on na korpusie nad przetwornikiem przy mostku wewnętrzną częścią nadgarstka jeśli tak mogę powiedzieć.
Pokaż jakąś tabulaturę, gdzie podczas grania odskakuje Ci palec, bo nie wiem dokładnie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tabulatura nic nie da.

Odskakuje mi niemiłosiernie palec mały, jak coś zagram, to wkurza, ale i spowalnia grę. Nie wiem, co z tym zrobić, czy mimo tego defektu mógłbym wystarczająco szybko grać i jestem w kropce.

Oto np. tab:

-|----------------------------------------------------------------------------
-|----------------------------------------------------------------------------
-|----------------------------------------------------------------------------
-|---457-5-4------------------------------------------------------------------
-|-5--------5---457-5-4----679-7-6----235-3-2---------------------------------
-|------------5--------5-7--------7-3---------3-------------------------------

Palec mi odskakuje przy tej siódemce, dziewiątce i piątce, kiedy to gram małym palcem. Po zagraniu wyrzucam niemiłosiernie ten palec ponad próg. To jest takie odruchowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, gitara akustyczna rozmiaru 4/4 (38") to dobry wybór dla amatora chcącego nauczyć się grać na tym instrumencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2012 o 22:22, Budep napisał:

> to jest jakaś piosenka czy ćwiczenie? Podeślij oryginał. Siedzę obczajam to na gitarze


To jest piosenka

http://www.youtube.com/watch?v=eJElVto4EvU

1:52 około



moim zdaniem tak to najłatwiej się gra. 1234 to palce od wskazującego do małego. Sprawdź jak idzie ;)

20120116230804

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki. Tylko mi nie chodzi konkretnie o tę piosenkę, dałem tylko przykład. Potrafię to zagrać tak jak w livie, a nawet szybciej, to nie problem. Problemem jest to, że on mi tak lata przy innych riffach i przy tym co chcę zagrać.

Na przykład jechalem sobie 2-3-5 tak na przemian w szybkim tempie i prędzej czy później gdzieś mi ten mały palec nie nadąży, bo pierwszym i drugim gram szybko, a tamten jak się wzbije w powietrze i zanim go ściągnę... :D

Nie wiem czy walczyć z defektem, co byłoby dosyć trudne, czy pracować nad szybkością palców, której chyba nie mam wystarczająco wyćwiczonej, albo wszystko psuje ten podlatujący palec. Sam nie wiem co z tym robić i jak sobie radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=qL-9zRYEqTQ
Widział ktoś już?
Dopiero teraz dokopałem się do fragmentu koncertu Damageplanu na Somersecie, wcześniej nic nie znajdywało.
W dodatku pojawiło się nie dawno, fragment który zarzuciłem ma dopiero 244 wyświetlenia.
Aczkolwiek do czego zmierzam- jakość dźwięku słaba, ale wystarczy podgłosić i słychać fenomenalny głos Lahmanna, który jako jeden z niewielu na żywo brzmi tak samo jak na nagraniach, niesamowity jest.
Polecam obejrzeć, chociażby z uwagi na Dimebaga, którego niestety słabo tutaj słychać, co mnie jednak boli :P
Więcej filmów wystarczy poszukać na profilu tego ziomka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się