tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

W skrócie. Mam możliwość załatwienia sobie marshalla valvestate 80w, cztery kanały, głośnik celestion, mało używany, na miejscu, ze sprawdzonego źródła, za ~600-700zł. Jak myślicie, dobra oferta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2012 o 20:40, Albii napisał:

W skrócie. Mam możliwość załatwienia sobie marshalla valvestate 80w, cztery kanały, głośnik
celestion, mało używany, na miejscu, ze sprawdzonego źródła, za ~600-700zł. Jak myślicie,
dobra oferta ?

Damn yeah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pośrednictwem pewnej osoby kupiłem kostki 0,71 bo myślałem, że będą w sam raz. Bo miałem do tej pory medium 0.33 bodajże. Dostaję te kostki i... są chudsze niż 0.33 xD Jak to kurde możliwe? Zgubiłem niestety tą 0.33 i teraz muszę grać tym zasraństwem jak na akustyk :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 17:40, Budep napisał:

Za pośrednictwem pewnej osoby kupiłem kostki 0,71 bo myślałem, że będą w sam raz. Bo
miałem do tej pory medium 0.33 bodajże. Dostaję te kostki i... są chudsze niż 0.33 xD
Jak to kurde możliwe? Zgubiłem niestety tą 0.33 i teraz muszę grać tym zasraństwem jak
na akustyk :/



Cienkie kostki też są fajne. Jedna z moich dwóch głownych kostek jest grubości 0.6;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 18:46, gogiell napisał:

Miałeś 0.33 ale cala. 0.33 mm to Extra Light.


Aha..

muszę zatem kupić jakieś kostki w okolicy 1 mm.. ale sajgon z tym jest :P

Niestety tamta całkiem przepadła, cały dom przetrzepałem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś kozak co zagra ze słuchu solo? :D

Bo właśnie robie tab jednej piosenki, co taba nie ma i nie mogę przebrnąć przez krótki, ale troszku szybszy part sola. Jak ktoś ogarnia, niechaj pisze na gg 2053992.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=Xz53gFRLQ1g&list=FLVW_rwg4W7fk0DZR3zI6lOQ&index=1&feature=plpp_video znalazłem coś ciekawego,
każdy kto kojarzy IM powinien się zainteresować :)
odseparowywany kanał gitary i muszę stwierdzić że już taką czystą grą to to nie jest :D
takie number of the beast np to już nie jest nawet odgrywanie pełnej lini gitary a walenie czegoś na wzór odtwarzania lini basu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2012 o 16:25, kindziukxxx napisał:

każdy kto kojarzy IM powinien się zainteresować :)
odseparowywany kanał gitary i muszę stwierdzić że już taką czystą grą to to nie jest
:D
takie number of the beast np to już nie jest nawet odgrywanie pełnej lini gitary a walenie
czegoś na wzór odtwarzania lini basu :)


Grałeś kiedyś jakiś koncert? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie gitary do lapa - jak poprawić jakość? Zainstalowałem Asio4All, które dużo pomogło, spróbowałem też triala Guitar Riga i było trochę lepiej, no ale to trial. Raczej chodzi mi o rozwiązania software''owe, chociaż do 100 zł mógłbym też jakiś kawałek sprzętu kupić ewentualnie:p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2012 o 22:20, tomoliop napisał:

Podłączanie gitary do lapa - jak poprawić jakość? Zainstalowałem Asio4All, które dużo
pomogło, spróbowałem też triala Guitar Riga i było trochę lepiej, no ale to trial. Raczej
chodzi mi o rozwiązania software''owe, chociaż do 100 zł mógłbym też jakiś kawałek sprzętu
kupić ewentualnie:p.


W kwietniowym Estrada i Studio jest fajny program do obróbki gitary, aczkolwiek nie wiem czy jeszcze dostaniesz ten numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, otóż przestrajałem gitarę Ibanez RG370DX ze standardowego stroju do D#G#C#F#A#D# (właściwie to musiałem nastroić gitarę ponownie i postanowiłem zmienić strój tylko po to, żeby sprawdzić jak będzie mi się grało na innym), a po kilku minutach znowu przestroiłem gitarę do standardowego stroju, lecz zauważyłem, że mostek obniżył mi się tak bardzo, że mogę wajchować właściwie tylko w jedną stronę. Nigdy nie spotkałem się z podobną sytuacją. Co teraz, kręcić grzebień i liczyć na to, że uda się coś ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2012 o 16:21, Gumisiek2 napisał:

Co teraz, kręcić grzebień i liczyć na to, że uda się coś ustawić?


Właśnie kręcenie grzebienia pomogło ;-) Tak więc problem rozwiązany, ale gdyby ktoś zechciał podzielić się uwagami, to chętnie wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać waszą opinię na pewien temat.
Tworzę aktualnie ze swoim zespołem piosenkę do filmu promujący moje miasto, który będzie pokazywany w całej Polsce. Taki zabieg komercyjny na promocję, wg mnie muzyk musi umieć się sprzedać żeby potem nie narzekać że gra ciągle w piwnicach. Ale robimy piosenkę w naszym stylu tylko, że nie za ostrą. Druga sprawa... dostałem zamówienie na międzynarodowy hymn piłkarski. I tutaj już jest problem, bo o ile wcześniejszy projekt był całkiem ok to ten wydaje mi się już szczytem komerchy i czymś co kojarzy mi się ze śpiewającą Marylą Rodowicz, chociaż też duża szansa na promocję. Jeśli bym miał coś takiego zrobić to raczej pod szyldem mojego nazwiska+nazwa zespołu (coś wstylu Grabaż+Strachy na lachy) i nie grać tego na koncertach i nie wydawać na płycie. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby mi ktoś doradzić jakie struny wybrać do gitary klasycznej. Przeglądałem oferty i jest tego strasznie dużo i nie wiem na co zwrócić uwagę. Myślałem też nad tym, żeby do strun była dołączona korbka, ale nie wiem czy jest ona przydatna czy może poradzę sobie bez niej :) Dodam, że to moja pierwsza wymiana :)
Z góry dziękuję za pomoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 12:00, gogiell napisał:

Ohoho, rozumiem, że znaleźliście jakiś konkurs na necie i "otrzymaliśmy zlecenie" :D.
A kiedy trasa z Metallicą drogi Jclu?
EDIT: Który to Ty? http://www.youtube.com/watch?v=MIsX5Rh1ktE

Człowieniu... You''ve made my day. Z resztą jot ce el takoż. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się