tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Mógłby mi ktoś prosto i zrozumiale wytłumaczyć Mixolydian game? Jak ją grać itd :) Bardzo mi zależy by się nauczyć ją grać, i zrozumieć ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znacie gitarzystę zwącego się John Mayer?

On jest trochę niedoceniany według mnie, bo to kapitalny wioślarz. Klimaty typu pop rock, soul, blues... zresztą trudno to po prostu zdefiniować. Facet słynie przede wszystkim ze swojej akordowej gry, bo akordy przeróżne tworzy masowo. Ale jak to później brzmi :D

http://www.youtube.com/watch?v=B3Exg3LU8s4&feature=relmfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2012 o 18:46, Budep napisał:

Panowie, znacie gitarzystę zwącego się John Mayer?

On jest trochę niedoceniany według mnie, bo to kapitalny wioślarz. Klimaty typu pop rock,
soul, blues... zresztą trudno to po prostu zdefiniować. Facet słynie przede wszystkim
ze swojej akordowej gry, bo akordy przeróżne tworzy masowo. Ale jak to później brzmi
:D

http://www.youtube.com/watch?v=B3Exg3LU8s4&feature=relmfu

Takie średnio moje klimaty, aczkolwiek znam, słuchałem, słucham. Jeżeli chodzi o gitarę to nie jest jednak moim... "wzorem do naśladowania" ;]
http://www.youtube.com/watch?v=e2mJpQSkae8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję jakichś strunek do klasyka - nie dla mnie, bo sam mam akustyka, dla wujka który gra może raz w tygodniu, więc potrzebuje lekkich i cienkich strun, po których nie będą bolały palce(ma nie wyrobione). Może jakies nylonówki? Kupił ostatnio ale te nie miały korków i jakoś dziwnie pozakładał, potrzebuję więc takich z korkami, polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 20:19, Kirabaxior napisał:

Panowie, potrzebuję jakichś strunek do klasyka - nie dla mnie, bo sam mam akustyka, dla
wujka który gra może raz w tygodniu, więc potrzebuje lekkich i cienkich strun,
po których nie będą bolały palce(ma nie wyrobione). Może jakies nylonówki? Kupił ostatnio
ale te nie miały korków i jakoś dziwnie pozakładał, potrzebuję więc takich z korkami,
polecicie coś?


Jeśli do klasyka to tylko nylonowe. I gwoli wyjaśnienia - struny nylonowe nie mają korków. Wyglądają po prostu jak kawałek żyłki i wiąże się je na mostku.
Wg mnie takie mogłyby się nadać: http://muzyczny.pl/106091_DAddario-EJ27N-struny-do-gitary-klasycznej-NT.html

PS. Od nylonwych nie powinny boleć palce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 20:36, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:


PS. Od nylonwych nie powinny boleć palce ;)

Hmm, tylko jak to zawiązać, możesz wytłumaczyć? Żeby gitara nie traciła strojenia zbyt szybko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 22:09, Kirabaxior napisał:

Hmm, tylko jak to zawiązać, możesz wytłumaczyć? Żeby gitara nie traciła strojenia zbyt
szybko :P

Google i takie tam na przykład, zią. Jest cała masa poradników i na pewno coś odpowiedniego się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2012 o 22:09, Kirabaxior napisał:

Hmm, tylko jak to zawiązać, możesz wytłumaczyć? Żeby gitara nie traciła strojenia zbyt
szybko :P

Mogę :)

Tylko zacznę od tego,że struny nylonowe muszą się "uleżeć" i przez pierwszy tydzień; będą się rozstrajać w tempie ok. 5 razy/dzień, więc polecam kupić stroik.

Szybki kurs wymiany strun w gitarze klasycznej ;)

Mostek
1) Dokładnie usunąć stare struny (żeby żadne resztki na kołeczkach nie zostały)
2) Jeden z końców struny przewlec przez dziurkę w mostku, od strony otworu rezonansowego do dołu gitary, tak żeby z tylnej strony mostka mogła wystawać na ok. 3 cm struny
3) Krótszą część struny przełożyć nad mostkiem i przełożyć pod resztą struny, a następnie spowrotem nad mostkiem, ale tym razem zawijając pod tą częścią struny już przełożoną na górze mostka.
4) Pociągnąć strunę z obu stron naraz, aby pozbyć się luzów i zacisnąć węzeł.

Gryf
1) Przełóż strunę przez otwór w kołeczku i wyjmij jej koniec z powrotem nad kołeczek, czyli od siebie. Następnie przewlecz krótszy koniec pod pozostałą częścią struny przed otworem. Pociągnij za koniec struny w taki sposób, aby jej dłuższy fragment oparł się na pętelce w kształcie litery U, która właśnie Ci powstała.
2) Przewlecz krótszy kniec pod nim samym, a następnie na nim, tworząc dwa lub trzy węzły, które będą mocno dociskać strunę do kołeczka.
3) Kręć; stroikiem, aż naprężysz i nastroisz strunę

PS. Możesz oczywiście na gryfie po prostu przełożyć strunę przez otwór w kołeczku i tak nakręcić, aby tą przełożoną część przycisnąć do kołeczka, aczkolwiek nie obiecuję poprawnego działania tego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z obrazkiem zawsze łatwiej. http://www.gitar.info.pl/wymiana-strun/
Ja chyba zakładałem struny w klasycznej akurat według takiego obrazka i trzymały bez problemów. ;)
Co do wcześniej wspomnianego "uleżenia" polecam troszkę mocniej je napiąć, żeby się szybciej rozciągnęły odpowiednio. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 14:33, Kirabaxior napisał:

No, zrozumialem, swietnie to rozpisales :P posta sobie zapiszę, a struny zamówię. Jednak
akustyk to jest to...
Dzięki!

Nie ma za co :)
Jeszcze co do tego "uleżenia się" może sprubować struny delikatnie odciągać od pudła, aby się rozciągnęły i w ten sposób przysipeszyć ten proces, z tym że trzeba uważać, żeby struny nie zerwać.

@Albii
Próbowałem wrzucić zdjęcia, niestety gram odmówił współpracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 16:56, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Nie ma za co :)
Jeszcze co do tego "uleżenia się" może sprubować struny delikatnie odciągać od pudła,
aby się rozciągnęły i w ten sposób przysipeszyć ten proces, z tym że trzeba uważać, żeby
struny nie zerwać.

Daj spokój, klasyczna gitara i aż zbyt klasyczny sposób zakładania strun :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2012 o 22:17, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Sorka za double posta, ale mam pytanie: Jak się nazywała technika polegająca na naprzemiennym
graniu palcami wskazującym i środkowym prawej ręki? (Gitara klasyczna ofc)

Z góry dzięki!


To nie jest żadna technika. To jest jedyny poprawny sposób grania na klasyku, jeśli chodzi o początkujących (u zaawansowanych też, ale oni mogą jeszcze używać tremolo klasycnzego, tremolo flamenco itd.). W każdym razie żadna technika to to nie jest, ot poprawny sposób gry. Jednym palcem grać na klasyku nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2012 o 19:06, Byl napisał:

To nie jest żadna technika. To jest jedyny poprawny sposób grania na klasyku, jeśli chodzi
o początkujących (u zaawansowanych też, ale oni mogą jeszcze używać tremolo klasycnzego,
tremolo flamenco itd.). W każdym razie żadna technika to to nie jest, ot poprawny sposób
gry. Jednym palcem grać na klasyku nie wolno.

Wiem, że a klasyku nie gra się jednym palcem (tylko czterema), ale z tego co się na lekcji dowiedziałem, to jest taka technika, polega ona na tym, że nawet linię basową gra się wskazjużcym i środkowym na przemian (a nie kciukiem) i nie używa się innych palców. Podobno wywodzi się właśnie od flamenco. Tylko mi nazwa z głowy wywietrzała...

PS. Mówimy wciąż o prawej ręce ofc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach. Arpeggio?
Na klasyku nie gra się czterema palcami. Gra się dwoma+kciukiem bądź dwoma bądź trzema+kciukiem (no chyba, że o to Cic hodziło móiąc o czterech) przy tremolo, lecz to nie jest normalny styl gry i ogólnie uznaje się standardowy styl gry za dwa+kciuk. Przy rescuado okrągłym jedynie gramy wszystkimi czterema palcami (nie kciukiem), ale to jest pojedyncza technika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieci ostatnio natknolem sie na bardzo przyjemnego starszego pana z gitara.Pewnie wiekszosc z was go zna bo na yt ma miliony wyswietlen.Dla mnie to co on wyprawia z gitara to jest jakas inna planeta,jakby pobieral lekcje u gitarowego yody ;x Gentleman sie nazywa Igor Presnyakov

Tutaj bardzo ciekawa przerobka Coldplay - Paradise chyba najlepszy guitar cover na yt.
http://www.youtube.com/watch?v=RzDS8V8Tw4M

Tutaj to juz w ogole kosmos.
http://www.youtube.com/watch?v=Wo2WMvQblTE

I na deser "schody do nieba"
http://www.youtube.com/watch?v=HGM3Ehs3Hbw&feature=relmfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się