tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2012 o 15:56, wojcio102 napisał:

- jakie gitary akustyczne polecacie? Czytam, że na początek najlepiej dać +/- 400zł

T. Burtnon Greengo, Fender CD60, LAG T66D

Dnia 13.08.2012 o 15:56, wojcio102 napisał:

- jakie sklepy gitarowe w Poznaniu i okolicach polecacie?

Rock ''N Roll (www.rnr.pl), Riff (www.riff.net.pl).

Dnia 13.08.2012 o 15:56, wojcio102 napisał:

- na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Na pewno na brzmienie ;)
Dodatkowo odradzam czarne gitary (często ten kolor ukrywa wady fabryczne), sprawdź, czy gryf nie jest krzywy, czy podczas gry nie rozstraja się gitara i ogólnie ograj kilka, aby ocenić, czy dobrze Ci leży w ręce :)

Dnia 13.08.2012 o 15:56, wojcio102 napisał:

Wiem, że mam patrzeć na wielkość pudła rezonansowego,
brzmienie instrumentu, jakość wykonania oraz wygląd. Coś jeszcze?

To, co wspomniałem wyżej.

Dnia 13.08.2012 o 15:56, wojcio102 napisał:

- ile trwa opanowanie podstawowej gry na gitarze? Zdaję sobie sprawę, że brzmi to bardzo
ogólnie, ale chciałbym wiedzieć ile czasu muszę poświęcać na grę, aby były z tego jakieś
efekty.

Sądzę, że z pół roku na podstawowe podstawy ;) wystarczy, ale to zależy jak się będziesz przykładał, ile średnio dziennie grał, itp.

Dodatkowo warto też zainwestować w kostki różnej grubości (nie są drogie, jedna to około złotówka), stroik/kamerton/metronom, obowiązkowo statyw, można pomyśleć też o pokrowcu i książce do nauki. Warto też rozważyć zakup zapasowego zestawu strun (około 20-30 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 14:24, Arishok napisał:

Jesteś moim bohaterem, myślałem, że zwariuję przez te kabelki i błędne instrukcje. Może
kiedyś spotkamy się na jakimś gitarowym rekordzie, czy gdzieś indziej, to stawiam Ci
piwo, no chyba, że tak jak ja go nie lubisz. ;) Zrobiłem tak jak pisałeś i wszystko śmiga,
że aż czysta przyjemność słuchać, tylko jest jeden mały problem. Ciche brzęczenie, dotknę
metalowej części, nieizolowanego kabla albo drewna wewnątrz gitary, gdzie pochowane są
kable i brzęczenie znika, cisza. Gdzie może tkwić problem ?

normalne zachowanie pasywnych przystawek, jeżeli jest mocne to być może masz nieuziemioną instalację, a tak to odrobina szumu jest normą. a piwo lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest troszkę za mocne żeby było normalne. Poszukam, może znajdę gdzie coś jest nie tak.
No to jakbyśmy się kiedyś spotkali, to stawiam. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 18:39, Arishok napisał:

Właśnie jest troszkę za mocne żeby było normalne. Poszukam, może znajdę gdzie coś jest
nie tak.
No to jakbyśmy się kiedyś spotkali, to stawiam. ;]

sprawdź kabel od uziemienia, powinien być gdzieś z tyłu gitary, może się poluzował od grzebania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2012 o 01:42, Harrolfo napisał:

> No to ja jestem na razie na poziomie "ciota" :P,
Powiedzmy, że niewprawiony jesteś :)
> bo wychodzi mi co najwyżej pojedyńcze granie strun, a nie na raz.


Okej, grałem ten fragment co dałem taby i to szarpanie trzech strun nawet nie wychodzi źle, to jakoś brzmi :)

Tylko ostatnia moja wątpliwość... jak grać pełne akordy palcami, góra dół itd, tak jak kostką? Bo nie wiem, jak mam palce układać, czym walić (:P)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie rzucić jakimiś bardzo znanymi, popularnymi kawałkami granymi tylko i wyłącznie jakimiś mało skomplikowanymi chwytami. Chodzi mi o to, by utwór miał jakiś w miarę prosty rytm, niezmienne metrum, łatwa do zanucenia. Ogólnie coś takiego by można było od razu zerknąć i pograć, czy to na klasyku, akustyku, czy elektrykiem na cleanie, oraz by to nie było aż tak strasznie wyszukane, że tylko elitarna grupka osób, będzie to znała. Jakby coś z przyjemnymi arpegiami się trafiło to byłoby bardzo miło, lecz nie będę już taki wymagający. :) Z góry dziękuję, przydałaby mi się odmiana, odskocznia od delikatnego metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nickelback - When We Stand Together
Nirvana - Come As You Are
Metallica - Mama Said
Nickelback - Lullaby
Metallica -The Unforgiven
KISS - I Still Love You

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 03:02, Arishok napisał:

Możecie rzucić jakimiś bardzo znanymi, popularnymi kawałkami granymi tylko i wyłącznie
jakimiś mało skomplikowanymi chwytami. Chodzi mi o to, by utwór miał jakiś w miarę prosty
rytm, niezmienne metrum, łatwa do zanucenia. Ogólnie coś takiego by można było od razu
zerknąć i pograć, czy to na klasyku, akustyku, czy elektrykiem na cleanie, oraz by to
nie było aż tak strasznie wyszukane, że tylko elitarna grupka osób, będzie to znała.
Jakby coś z przyjemnymi arpegiami się trafiło to byłoby bardzo miło, lecz nie będę już
taki wymagający. :) Z góry dziękuję, przydałaby mi się odmiana, odskocznia od delikatnego
metalu.


Generalnie te wymagania spełnia większość utworów takich zespołów jak Green Day, Offspring czy Blink, czyli znane (niekiedy aż za bardzo :P), prosty rytm, mało skomplikowane chwyty i można zerknąć i jechać :D Ale nie wiem, czy to Cię interesi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam uzbroić swojego Corta X-2 w nowe przetworniki (2 x humbucker), te stockowe brzmią średnio, a poza tym nie jestem pewien, czy się czasem nie rozmagnesowały. Jakie możecie polecić tak do kwoty 120-130 zł za komplet? Używki również wchodzą w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 17:58, DonBertone napisał:

Zamierzam uzbroić swojego Corta X-2 w nowe przetworniki (2 x humbucker), te stockowe
brzmią średnio, a poza tym nie jestem pewien, czy się czasem nie rozmagnesowały. Jakie
możecie polecić tak do kwoty 120-130 zł za komplet? Używki również wchodzą w grę.

http://allegro.pl/humbucker-wilkinson-mwhb-high-output-bridge-wh-i2538127170.html
nic tańszego nie nada się już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Miał ktoś do czynienia z efektami posiadającymi nosie gate''y ? Np: taki MXR M-116 Fullbore Metal ją posiada. Bez rozwodzenia się, dobrze coś takiego spisuje się w praktyce ? Przester ustawiony na maxa w pauzach czasami potrafi dać nieźle popalić. Czy takie bramki w praktyce sprawdzają się tak samo świetnie jak na filmikach, mimo, braku możliwości ich regulacji ? Jeżeli ktoś miał do czynienia ze wspomnianym efektem byłbym bardzo wdzięczny za opinię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 15:08, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Mógłby mi ktoś przybliżyć temat podłączania gitary do komputera? Jakie kabelki do tego
trzeba, jakie programy? Mam elektroakustyka, jeśli to jakaś różnica.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Tak czy owak będziesz potrzebował normalnego kabla gitarowego i przejściówki z "grubego" jacka na "chudego", ale... Chcesz użyć karty dźwiękowej/głośników jako wzmacniacza czy po prostu nagrać coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 15:10, theZoSo napisał:

Tak czy owak będziesz potrzebował normalnego kabla gitarowego i przejściówki z "grubego"
jacka na "chudego", ale... Chcesz użyć karty dźwiękowej/głośników jako wzmacniacza czy
po prostu nagrać coś?

Szczerze to raczej myślałem o tym, żeby sobie coś pograć z użyciem karty/głośników jako wzmacniacza. Wiem, że na elektroakustyku tego zupełnie nie potrzebuję, ale jestem ciekaw jak to będzie brzmiało itp. A żeby coś nagrać potrzeba dużo więcej zachodu?

A co do samego podłączenia: po prostu wpinam odpowiednie końcówki do odpowiednich gniazdek, czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 20:32, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Szczerze to raczej myślałem o tym, żeby sobie coś pograć z użyciem karty/głośników jako
wzmacniacza. Wiem, że na elektroakustyku tego zupełnie nie potrzebuję, ale jestem ciekaw
jak to będzie brzmiało itp. A żeby coś nagrać potrzeba dużo więcej zachodu?
A co do samego podłączenia: po prostu wpinam odpowiednie końcówki do odpowiednich gniazdek,
czy coś jeszcze?

Dużo tutaj zależy od odpowiedniego dobrania wejść na karcie. Następnie trzeba się pobawić w ustawieniach line in w menu karty dźw. w panelu sterowania, albo w osobnym panelu karty dźw., itd. ale już nie pamiętam jak to się robiło mniej więcej. Może ktoś inny ma to jakoś na świeżo ogarnięte, to się dołączy do tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2012 o 17:10, BurnMaX2 napisał:

Hejka. Mam pytanie.
Co sądzicie o gitarze firmy SignS?
Jest dobra i czy warto ją kupić?

Gitary firmy SignS to instrumenty, które jakością wykonania i brzmienia dorównują nawet takim mocarzom jak Sounder czy Everplay i na pewno są tak samo warte kupna jak gitary tych potentatów. Za kilka stówek otrzymujesz drewno... materiał drewnopodobny, który użyty w odpowiedni sposób zapewni wiele ciepła podczas zimowych wieczorów spędzanych z rodziną przy kominku. Do tego dołączone są także struny i elektronika, które mogą się przydać... kiedyś... do czegoś.

A tak serio to... Nie, nie warto.

Pozdrawiam ^_____^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tutaj ktoś, kto zaczyna przygodę z gitarą lub chciałby wymienić swój instrument :D?
Mam na sprzedaż Epiphone ''Explorer'' GT, gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie sprzedam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba zgłupiałem, ale zamówiłem sobie 4 zestawy strun 11, ale jedno muszę zachwalić struny Fender Bullets i faktycznie tremoloł nie rozstraja się aż tak, co do samego dźwięku na początku ciężko jest się przyzwyczaić bo brzmią trochę inaczej, ale kwestia kilku dni, jest tylko jeden problem z nimi są bardzo słabo dostępne w kraju. Jakościowo oceniłbym je między Ernie Ballami a Blue Steelami.

I informacja do ludzi z Trójmiasta, Adrian Lutnik znowu działa sam :) miejsce to samo, obsługa i jakość się nie zmieniły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się