tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2012 o 23:06, Mateuszencjowaty napisał:

A ja zadam takie pytanie, może lekko głupie. Czy Pan Adrian dalej ma ten sam numer telefonu
;)? Niedługo, z tego co widzę, znowu przyjdzie czas na wizytę u lutnika ;-)

502 110 618 - cały czas ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakąś stronę dla kompletnego nooba? :P Myślę nad kupnem elektrycznej i przeglądam strony w poszukiwaniu jakiejś gdzie można byłoby się poduczyć.
Znalazłem coś takiego: http://www.chords.pl/kurs/chwyty_poczatkujacy/ ale problem w tym, że kompletnie nic z tego nie rozumiem. Ogólnie całe te słownictwo to dla mnie jak nowy język. Przydałaby się jakaś strona, filmy na YT, książka, cokolwiek... gdzie byłoby łopatologicznie pokazane jak nauczyć się chwytów i całych podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 17:04, Dartitwo napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=g5WB-p-QBJc

Znajdzie mi ktos do tego dobre taby? Szukajac samemu natknalem sie na pare, ale na dluzsza
mete zadne dotychczas nie brzmialy prawidlowo, a jedne roznia sie od drugiego

Jeśli chcesz to motywu z Piratów z Karaibów to wystarczy wklepać nazwę na ultimateguitar.
Jeśli chcesz tabę do tego co gra tutaj pan Sungha, to raczej wątpię, takie cwaniaki jak on robią wszystko ze słuchu, ewentualnie w oparciu o jakąś tabulaturę, ale swoich twórczości już na pewno nie przekładają do guitar pro i wrzucają do internetu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 18:25, Bezi_113 napisał:

Jeśli chcesz tabę do tego co gra tutaj pan Sungha, to raczej wątpię, takie cwaniaki jak
on robią wszystko ze słuchu, ewentualnie w oparciu o jakąś tabulaturę, ale swoich twórczości
już na pewno nie przekładają do guitar pro i wrzucają do internetu :D


Scumbag Sungha :c :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2012 o 19:01, Dartitwo napisał:

> Jeśli chcesz tabę do tego co gra tutaj pan Sungha, to raczej wątpię, takie cwaniaki
jak
> on robią wszystko ze słuchu, ewentualnie w oparciu o jakąś tabulaturę, ale swoich
twórczości
> już na pewno nie przekładają do guitar pro i wrzucają do internetu :D

Scumbag Sungha :c :D

Azjaci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może jakąś stronkę gdzie można znaleźć konfiguracje wzmacniacza do wybranych utworów ? Znalazłem na jakimś forum to gościu pisał jak wyciągnąć brzmienia z konkretnych kawałków i albumów metalliki. Na moim marshallu dawałem dzięki temu radę osiągnąć idealnie zbliżone brzmienie, kręcąc gałkami tak jak w opisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś podać kilka (3-5) łatwych utworów, aby zacząć zabawę z elektrykiem? Byłoby bardzo miło jeśliby w tych utworach było i bicie (np. w zwrotce) i jakieś w miarę proste (lub po oristu wolne) solówki. Co do gatunków to jestem całkowicie otwarty na propozycje (choć jakby się trafiło coś jazzowego to byłbym w siódmym niebie ;) )

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smoke on the water - deep purple (łatwa sekcja rytmiczna)
Smells like teen spirit - nirvana (całe łatwe)
Enter Sandman - Metallica (łatwa sekcja rytmiczna)
Highway to hell - AC/DC (łatwa sekcja rytmiczna)
Boulevard Of Broken Dreams - Green Day
When You Were Young - The Killers

Jazzu w tym raczej nie ma, lecz do ćwiczenia na elektryku to świetnie pasuje według mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem początkującym gitarzystą, pykam póki co na starym klasyku, w przyszłości chcę się przerzucić na elektryka. Niestety, przyszłość czeka za rogiem, więc pytam się, która gitarka lepsza dla amatora?

Mam na celu: Ibanez GRGR 121 EX, a Dean Vendetta 1.0.
Obie używane w cenie 550-570.

Do tego piec CRATE FW15, nowy za około 350.

Mamy warunek: Gitara + piec < 1000zł.

Nie jestem też pewien co do kabla, jaki typ itp.

Macie jakieś lepsze propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2012 o 22:27, Arishok napisał:

Zna ktoś może jakąś stronkę gdzie można znaleźć konfiguracje wzmacniacza do wybranych
utworów ? Znalazłem na jakimś forum to gościu pisał jak wyciągnąć brzmienia z konkretnych
kawałków i albumów metalliki. Na moim marshallu dawałem dzięki temu radę osiągnąć idealnie
zbliżone brzmienie, kręcąc gałkami tak jak w opisie.

ja powiem tak, nie mam pojęcia co to za strona, ale od siebie doradzę tak - nie kopiuj innego brzmienia bo samo ustawienie wzmacniacza nie da ci wszystkiego, tam jest jeszcze tona efektów itp. więc idealnie nie będziesz brzmieć, a lepiej wyjdziesz próbując samemu dojść do danego brzmienia bo to pozwoli Ci się bardziej rozwinąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 21:41, HateMyPing napisał:

Witam! Jestem początkującym gitarzystą, pykam póki co na starym klasyku, w przyszłości
chcę się przerzucić na elektryka. Niestety, przyszłość czeka za rogiem, więc pytam się,
która gitarka lepsza dla amatora?

Mam na celu: Ibanez GRGR 121 EX, a Dean Vendetta 1.0.
Obie używane w cenie 550-570.

Do tego piec CRATE FW15, nowy za około 350.

Mamy warunek: Gitara + piec < 1000zł.

Nie jestem też pewien co do kabla, jaki typ itp.

Macie jakieś lepsze propozycje?


Napisz co chcesz grać to złożymy Ci odpowiedni sprzęcik, a co do kabla to na początek wystarczy taki przenoszący sygnał z 2 prostymi wtykami o dl. 3m

Dnia 23.09.2012 o 21:41, HateMyPing napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 22:32, kindziukxxx napisał:

Napisz co chcesz grać to złożymy Ci odpowiedni sprzęcik, a co do kabla to na początek
wystarczy taki przenoszący sygnał z 2 prostymi wtykami o dl. 3m
>

Na pewno będę próbował ogarniać jakieś trash metalowe kawałki, trochę punku, ewentualnie bluesik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, lecz zacznijmy od tego, że ja wcale nie jestem muzykalny. Ani nie mam słuchu, ani talentu do gry na instrumentach. Góra, środek, bas, jasne, czy ciemne brzmienie to dla mnie nadal abstrakcja.. Czy gdzieś chociażby można znaleźć mniej więcej, czym się dane gatunki charakteryzują, czyli mniej więcej jak do rocka, metalu, blues''a itd. ustawiać parametry? Zawsze to tam po swojemu jakoś robiłem, lecz wątpię by to było w miarę poprawne.

Tak jeszcze przy okazji zapytam o coś jeszcze. Myślę o oddaniu gitary do Pana Adriana. Znajomy jeździ zazwyczaj co tydzień do trójmiasta, to mógłbym się dogadać, by ją tam podrzucił. Jak wyglądała tutaj sprawa u Ciebie, zaniosłeś ją, lutnik obejrzał i dał znać, co jeszcze trzeba lub warto zrobić, czy jednak trzeba być bardziej konkretnym i od razu powiedzieć, czego się chce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 20:47, Arishok napisał:

Wiadomo, lecz zacznijmy od tego, że ja wcale nie jestem muzykalny. Ani nie mam słuchu,
ani talentu do gry na instrumentach. Góra, środek, bas, jasne, czy ciemne brzmienie to
dla mnie nadal abstrakcja.. Czy gdzieś chociażby można znaleźć mniej więcej, czym się
dane gatunki charakteryzują, czyli mniej więcej jak do rocka, metalu, blues''a itd. ustawiać
parametry? Zawsze to tam po swojemu jakoś robiłem, lecz wątpię by to było w miarę poprawne.

I właśnie o robienie po swojemu chodzi, ogólnie w rocku obcięty jest środek, w metalu jest dużo basu i mało środka, w bluesie wszystko stonowane mniej więcej po równo, ale każdy zespół ma coś swojego i takie Iron Maiden mają dużo góry.
http://www.bandnut.com/forum/forum_posts.asp?TID=18065
tutaj masz trochę różnych presetów :)

Dnia 24.09.2012 o 20:47, Arishok napisał:

Tak jeszcze przy okazji zapytam o coś jeszcze. Myślę o oddaniu gitary do Pana Adriana.
Znajomy jeździ zazwyczaj co tydzień do trójmiasta, to mógłbym się dogadać, by ją tam
podrzucił. Jak wyglądała tutaj sprawa u Ciebie, zaniosłeś ją, lutnik obejrzał i dał znać,
co jeszcze trzeba lub warto zrobić, czy jednak trzeba być bardziej konkretnym i od razu
powiedzieć, czego się chce ?

Zależy czego chcesz, jak gitara nie wymaga nic poza regulacją to zanosi się tylko na regulacje, ale jak chcesz aby przejrzał i zrobił więcej to lepiej się umówić na taką ewentualność. Do tego nigdy lub prawie nigdy nie wykonuje nic na ten sam dzień więc odbiór jak coś dzień później. A w moim przypadku była elektronika do przeglądu, bo sam grzebałem wiele w środku i wszystko wyglądało inaczej. Jednak zdecydowanie polecam bo po regulacji wiosło samo gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 14:46, HateMyPing napisał:

> Napisz co chcesz grać to złożymy Ci odpowiedni sprzęcik, a co do kabla to na początek

> wystarczy taki przenoszący sygnał z 2 prostymi wtykami o dl. 3m
> >
>
Na pewno będę próbował ogarniać jakieś trash metalowe kawałki, trochę punku, ewentualnie
bluesik.

co do wiosła:
http://tablica.pl/oferta/gitara-elektryczna-jackson-js-20-dinky-tanio-ID1pKdZ.html
co do pieca:
http://tablica.pl/oferta/combo-gitarowe-laney-lg-35-r-ID1pt6P.html
i będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>tutaj masz trochę różnych presetów :)
Wielkie dzięki. :)

Właśnie regulacja jest niezbędna. Nigdy nie była fachowo wyregulowana. W dodatku jak bawiłem się z elektroniką, to zdejmowałem most, siodełka i teraz nie dałem rady ponownie tak samo wyregulować. Jednak jeszcze potencjometry i przełączniki zapewne prezentują ten sam poziom, co Twoje o których pisałeś. Jeszcze pickupy, tak trochę prowizorycznie podłączone, w końcu to ja sam robiłem (:D), więc przydałoby się, gdyby ktoś kto się na tym zna zrobił to porządnie.
Jakbym chciał by od razu, przy okazji, założono nowe struny, to muszę kupić i oddać je wraz z gitarą, czy mogę powiedzieć jakie chcę i wtedy zapłacić więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 21:13, Arishok napisał:

>tutaj masz trochę różnych presetów :)
Wielkie dzięki. :)

Właśnie regulacja jest niezbędna. Nigdy nie była fachowo wyregulowana. W dodatku jak
bawiłem się z elektroniką, to zdejmowałem most, siodełka i teraz nie dałem rady ponownie
tak samo wyregulować. Jednak jeszcze potencjometry i przełączniki zapewne prezentują
ten sam poziom, co Twoje o których pisałeś. Jeszcze pickupy, tak trochę prowizorycznie
podłączone, w końcu to ja sam robiłem (:D), więc przydałoby się, gdyby ktoś kto się na
tym zna zrobił to porządnie.
Jakbym chciał by od razu, przy okazji, założono nowe struny, to muszę kupić i oddać je
wraz z gitarą, czy mogę powiedzieć jakie chcę i wtedy zapłacić więcej ?

Struny musisz mieć kupione, ale z renowacją elektroniki to radzę najpierw się zapytać ile to będzie kosztować bo może koło 100zł :), zresztą już sobie przypomniałem jak walczyłeś z kabelkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się