tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Polecacie jakieś domowe sposoby na czyszczenie i konserwację gitary? Jutro mam zamiar wymienić struny, więc przy okazji chciałem doprowadzić ją nieco do porządku, a gdybym zamówił jakiś zestaw do czyszczenia z neta, to musiałbym na niego czekać aż do przyszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 17:16, Gumisiek2 napisał:

Polecacie jakieś domowe sposoby na czyszczenie i konserwację gitary? Jutro mam zamiar
wymienić struny, więc przy okazji chciałem doprowadzić ją nieco do porządku, a gdybym
zamówił jakiś zestaw do czyszczenia z neta, to musiałbym na niego czekać aż do przyszłego
tygodnia.

wilgotna szmatka, a gryf najlepiej czyścić taśmą izolacyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2013 o 16:15, Budep napisał:

Ja się zaparłem i akordy nauczyłem... umiałem tego w cholerę, trochę mi wyparowało. Ale
nadal pamiętam te wszystkie pozycje i schematy, jak one wyglądają.. nie jest źle, a sprawa
pomocna, zwłaszcza przy budowaniu riffów, które zazwyczaj są często grane na akordach
porozkładanych na czynniki, np. Stairway to Heaven.


no u mnie to jest tak że zagrać akord to nie problem, ale te bicia i nazwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 17:37, kindziukxxx napisał:

gryf najlepiej czyścić taśmą izolacyjną


Mógłbyś rozpisać się na ten temat? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 23:40, Gumisiek2 napisał:

> gryf najlepiej czyścić taśmą izolacyjną

Mógłbyś rozpisać się na ten temat? ;-)

dokładniej to podstrunnice, przyklejasz paski taśmy między progami i ściągasz od zero filozofii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 15:16, Gumisiek2 napisał:

Rotfl, myślałem, że chodzi o coś dużo bardziej skomplikowanego ;-D Dzięki, spróbuję ;-)

no najprostsze rzeczy są najskuteczniejsze :P

i wujek kindziuk sprzedaje swoją gitarę ;/ czasami sytuacja zmusza do sprzedania części swojej duszy naprawdę straszne uczucie, ale już wiem że kiedyś ona będzie moja jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może jakiś prosty program komputerowy pozwalający nagrywać gitarę na komputer i dokonywać podstawowej obróbki? Mam cubase LE4, które było dołączone do multiefektu ale póki co mam problemy z ogarnięciem i chciałbym zacząć swoje studyjne podboje z czymś prostszym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok temu nie umiałem praktycznie nic po 2 latach grania na gitarze, teraz mówiąc nieskromnie w rok nadrobiłem to wszystko, mam mega motywację żeby ćwiczyć. Trafiłem na świetnych ludzi, aktualnie gram w dwóch zespołach i zawsze trafiaja mi się świetni technicznie ludzie. Pewnie to dlatego, że mieszkam w duzym mieście. Polecam wszystkim i przede wszystkim ciągle żebyście słuchali nowej muzyki, nie tylko tej co słuchacie na codzien, zawsze się to przyda w tworzeniu i w ćwiczeniu.

@Budep
Miałem tak długi czas przy solówkach, ale raczej ze względu że chciałem przyszpanować. A dużo lepsze wrażenie na ludziach się robi gdy solówka jest melodyczna i wolniejsza niż napieprzanie, no chyba że granie z prędkością 200bmp ale jak Steve Vai ;)

@theAlbii

CoolEdit Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy tu na leadzie jest jakiś efekt? Jakby echo, przestrzenność, nie wiem jak to nazwać... Może wyłapiecie o co chodzi:

http://youtu.be/4oScRBsOV6I?t=3m15s [z czasem jest głośniej]

To samo słychać np tu:

http://youtu.be/mxxWhEY8Z2o?t=6m5s

czy tu:

http://youtu.be/dH9Cyu51WdM?t=1m52s

Najbardziej słyszalne jest to moim zdaniem w 1 i 3. Coś jak pogłos, nie wiem. Nie jest to jakoś strasznie wyraziste, ale nie wydaje mi się, żeby to było zwykłe napierdzielanie jednej struny bez żadnych efektów. Mam rację, czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy używa ktoś może wzmacniacza słuchawkowego firmy VOX? Ja korzystam z wersji Metal, ale zastanawiałem się nad kupnem innego. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tego typu sprzętem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 23:04, theAlbii napisał:

Znacie może jakiś prosty program komputerowy pozwalający nagrywać gitarę na komputer
i dokonywać podstawowej obróbki? Mam cubase LE4, które było dołączone do multiefektu
ale póki co mam problemy z ogarnięciem i chciałbym zacząć swoje studyjne podboje z czymś
prostszym. :)

Adobe Audition

PS: A Ty mały trollku co ? :D. Znudziło ci się stare konto z WT i postanowiłeś na nowo nabijać lol. ?
A może banan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Męczyła mnie już ta moja sława i chciałem by ludzie zaczęli znowu patrzeć na mnie przez pryzmat tego jaki jestem wspaniały, a nie mojego fejmu, dlatego postanowiłem wrócić pod nowym, nie kojarzącym się z przeszłością nickiem i zacząć żyć jak zwykli zjadacze chleba. :D

Przy okazji zapytam. Widziałem, że toczyła się dyskusja na temat czyszczenia i konserwacji gitary. Jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się zaschniętego kleju z wiosła? Może ktoś zna jakąś oryginalną metodę, która pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 22:00, theAlbii napisał:

Męczyła mnie już ta moja sława i chciałem by ludzie zaczęli znowu patrzeć na mnie przez
pryzmat tego jaki jestem wspaniały, a nie mojego fejmu, dlatego postanowiłem wrócić pod
nowym, nie kojarzącym się z przeszłością nickiem i zacząć żyć jak zwykli zjadacze chleba.

Albo wyczuwam potężną ironię i ostro trolujesz albo chyba sam nie wierzysz w to co piszesz ;D LOL. Albiinska <-- o ile dobrze pamiętam stary nick a teraz TheAlbii. Nawet się nie wysiliłeś w zmianie awatara... Yeah! ludzie nagle zaczną patrzyć na ciebie jaki to nie jesteś wspaniały! i zapomną ten flame o którym wspomniałeś.. ale wciąż i tak będą wiedzieć kim jesteś! i byłeś. Przestań się i mnie oszukiwać i wracaj na stare konto ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2013 o 22:00, theAlbii napisał:

Przy okazji zapytam. Widziałem, że toczyła się dyskusja na temat czyszczenia i konserwacji
gitary. Jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się zaschniętego kleju z wiosła? Może ktoś
zna jakąś oryginalną metodę, która pomoże?

klej? to benzyną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 22:00, theAlbii napisał:

Przy okazji zapytam. Widziałem, że toczyła się dyskusja na temat czyszczenia i konserwacji
gitary. Jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się zaschniętego kleju z wiosła? Może ktoś
zna jakąś oryginalną metodę, która pomoże?


Jakiś rozpuchol... byle nie mocny. Może być w szpreju - Wurth czy cuś takiego. Na chusteczkę tego trochu daj i spróbuj zetrzeć. Bardzo, ale to bardzo ewentualnie i ostrożnie możesz spróbować mocnym, ale nie gwarantuję, że lakier pozostanie w 100% nietknięty.

Zależy jaki klej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2013 o 20:00, theZoSo napisał:

Jakiś rozpuchol... byle nie mocny. Może być w szpreju - Wurth czy cuś takiego. Na chusteczkę
tego trochu daj i spróbuj zetrzeć. Bardzo, ale to bardzo ewentualnie i ostrożnie możesz
spróbować mocnym, ale nie gwarantuję, że lakier pozostanie w 100% nietknięty.

Zależy jaki klej.

mi tam by się podobało jakby trochę wydarło lakieru, gitara wtedy nabiera charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2013 o 20:39, kindziukxxx napisał:

mi tam by się podobało jakby trochę wydarło lakieru, gitara wtedy nabiera charakteru.

W sumie często są sprzedawane gitary w stylu vintage lub ludzie sami przerabiają je właśnie na coś takiego..
Tylko jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak na alpine white, czy jak dokładnie nazywa się ten kolor, wyglądałaby taka stylizacja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się