Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Hej wszystkim. Przymierzam się do zakupów na ebay. Z tego co zauważyłem to praktycznie wymagany jest PayPal. Czy aby zarejestrować się w PayPal wystarczy konto na intelligo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Potrzebujesz karty kredytowej, zarówno do możliwości kupienia czegokolwiek na ebatu jak do pełnej aktywacji konta PayPal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 16:07, Domon napisał:

Aegro na nim oszokują.Mój kolega zamówil ostatnio Heroes 3 i pisało że stan idealny a plytki
byla takie zryte naszczęście się zainstalo


teraz się uśmiałem heroes 1-3 jest po 20zł w xkn więc poco kupować na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co w tym takiego śmiesznego? Może chciał kupic używany egzemplarz z XKN za tanioche? Brednie wypisujesz i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 08:05, tosz napisał:

czy ktoś się orienuje o podatkach płaconych od sprzedaży na Allegro ?


Nie płacisz podatku jesli sprzedałes rzecz używaną ponad 6 miesięcy. Jeśli jednak sprzedajesz rzeczy nowe lub używane krócej niż 6 miesięcy płacisz podatek dochodowy (19%/30%/40%). Masz obowiązek wykazać to w zeznaniu podatkowym. Oczywiście wnioskuję, ze chodzi Ci o osobę fizyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 08:15, HumanGhost napisał:

> czy ktoś się orienuje o podatkach płaconych od sprzedaży na Allegro ?

Nie płacisz podatku jesli sprzedałes rzecz używaną ponad 6 miesięcy. Jeśli jednak sprzedajesz
rzeczy nowe lub używane krócej niż 6 miesięcy płacisz podatek dochodowy (19%/30%/40%). Masz
obowiązek wykazać to w zeznaniu podatkowym. Oczywiście wnioskuję, ze chodzi Ci o osobę fizyczną.

zastanawia mnie coś takiego - sprzedałem kimuś jakiś przedmiot ale okazało się że jest uszkodzony i oddałem mu kasę , czy podlega to opodatkowaniu od sprzedaży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 08:22, tosz napisał:

zastanawia mnie coś takiego - sprzedałem kimuś jakiś przedmiot ale okazało się że jest uszkodzony i oddałem mu kasę , czy podlega to opodatkowaniu od sprzedaży ?


Najlepiej jak odeślę do konkretnych rpzykładów, pytań i odpowiedzi: http://www.ehandel.pit.pl/
Tam jest wszystko dokładnie wyjasnione z przykładami. A mnie się nie chce przepisywac. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 11:39, HumanGhost napisał:

> zastanawia mnie coś takiego - sprzedałem kimuś jakiś przedmiot ale okazało się że jest
uszkodzony i oddałem mu kasę , czy podlega to opodatkowaniu od sprzedaży ?

Najlepiej jak odeślę do konkretnych rpzykładów, pytań i odpowiedzi: http://www.ehandel.pit.pl/
Tam jest wszystko dokładnie wyjasnione z przykładami. A mnie się nie chce przepisywac. ;-)

jasne , ale tam takiego przypadku jaki opisuję nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 11:42, tosz napisał:

jasne , ale tam takiego przypadku jaki opisuję nie ma


Poszukaj w pytaniach. Na zdrowy rozsądek to nie płacisz podatku, bo przeciez nie osiagasz zysku. Niby od czego miałbyś go płacić? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 11:44, HumanGhost napisał:

> jasne , ale tam takiego przypadku jaki opisuję nie ma

Poszukaj w pytaniach. Na zdrowy rozsądek to nie płacisz podatku, bo przeciez nie osiagasz zysku.
Niby od czego miałbyś go płacić? :-)

no niestety zdrowy rozsądek nie ma nic wspólnego z prwem - znalazłem odpowiedź na moje pytanie
tranzakcja się odbyła i podatek płacimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie do was drodzy forumowicze. Nie ma ktoś może do oddania konta na allegro? Oczywiście wszystkie dane zmienie, potrzebuje bo moje już poblokowali właśnie za zmianę danych. To wielka prośba.
GG jak co: 8339104.
Poratujcie człowieka w potrzebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 18:11, SpeeDTraP napisał:

1 pytanie do was drodzy forumowicze. Nie ma ktoś może do oddania konta na allegro? Oczywiście
wszystkie dane zmienie, potrzebuje bo moje już poblokowali właśnie za zmianę danych. To wielka
prośba.
GG jak co: 8339104.
Poratujcie człowieka w potrzebie

dziwna sprawa ja też zmieniałem dane i mi konta nie zablokowali , może coś kombinowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprzedałem na allegro gre za 15 zł
dziś patrze na mail a tam że mam uregulować rachunki- 12,50zł
nie dość że za gre mało dostałem to jeszcze musze wszystko wydać na rachunki za nie wiem co
czy jak tego nie zapłace to coś mogą mi zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 16:09, igier napisał:

/ciach/

"Usługi świadczone przez Allegro są odpłatne. Szczegółowe zasady dotyczące opłat i prowizji obowiązujących w Allegro zawiera Załącznik 3 do niniejszego Regulaminu. "
Allegro za każdą aukcje pobiera prowizję. Jej wysokość zależy od wartości przedmiotu i ilości dodatków w aukcji (np. reklama na stronie głównej albo więcej obrazków). Kiedy kwota prowizji przekroczy 10 zł Allegro przysyła informację o tym i trzeba uregulować ten dług.
Nieregulowanie należności grozi zawieszeniem konta (Allegro może zawiesić Twoje konto do czasu aż uregulujesz należność).

Trzeba było przeczytać regulamin Allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 16:09, igier napisał:

czy jak tego nie zapłace to coś mogą mi zrobić??


Ja raz miałem taką sytuację, że nie płaciłem w ogóle. Po paru tygodniach przyszło do mnie w końcu wezwanie do zapłaty (kwota w zasadzie nie była za wysoka ;D) w postaci listu w skrzynce pocztowej :) I mimo to nadal to olewałem i nic się nie stało. Ale jako, że i tak jestem uczciwym człowiekiem, to w końcu zapłaciłem oczywiście :)
Z tego co wiem, to Allegro aż tak bardzo nie ściga tych co nie płacą, tymbarzdiej jeśli w grę wchodzą tak śmieszne kwoty, ale na pewno przy niespłacie może grozić ban (i to niekoniecznie ban samego konta, ale np ban IP), no ewentualnie wyegzekwowanie kwoty poprzez komornika (ale to i tak brzmi absurdalnie przy takiej kwocie;). Chociaż swoją droga, czy te -12,50 zł to ci wyszło ze sprzedaży jednej gierki ;D Bo jesli tak, to faktycznie możesz być winien tylko sam sobie, wszędzie przecież wyraźnie pisze co ile kosztuje przy tworzeniu aukcji, więc należy raczej jak najbardziej oszczędzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 18:11, SpeeDTraP napisał:

1 pytanie do was drodzy forumowicze. Nie ma ktoś może do oddania konta na allegro? Oczywiście
wszystkie dane zmienie, potrzebuje bo moje już poblokowali właśnie za zmianę danych. To wielka
prośba.


Dziwna sprawa, bo o ile wiem z założeniem nowego konta na Allegro problemu nie ma :] Więc albo coś kombinujesz, albo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Baldur''s Gate''a i Icewind Dale za 49zł na Allegro. Liczyłem na 25 zł. Extra co ?
Niektórych rzeczy na Allegro nawet za darmo niechcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyłeś na 25zł, bo pewnie nie wiedziałeś, że Baldur''s Gate jest teraz jedną z najbardziej poszukiwanych gier, CDP przestało wydawać gre, a więc na allegro jest na to popyt, proste. Ja sprzedałem GTA:SA za 105zł i się nie chwale a wiele razy miałem sytuacje, że ktoś mi płacił kilkadziesiąt złotych więcej niż chciałem za opcje kup teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej pomocy!
Gdzie się zakańczało aukcje przed czasem, bo nie pamiętam i jakoś znaleźć nie mogę. Pomóżcie szybko. :P
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować