Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2007 o 10:57, xRaphaelx napisał:

Potrzebuje szybkiej pomocy!
Gdzie się zakańczało aukcje przed czasem, bo nie pamiętam i jakoś znaleźć nie mogę. Pomóżcie
szybko. :P
Z góry dzięki.


Nieaktualne, doszedłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, ale myślę, że mogę.

Czy w czasie aukcji korzystacie z pomocy tzw. "snajperów aukcji"? Ja przyznam, że korzystam ze snipa, ale głównie dlatego, że aukcje kończą się często w dni, w które nie mam dostępu do internetu, np. jestem na uczelni albo poza domem. Gdyby nie one nie wygrałbym większości aukcji. I mam pytanie: czy jestem w swoim działaniu odosobniony?
Wiem, że to mało sportowe, ale "snipię" tylko tam, gdzie nie ma ikonki "no snip".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Dnia 08.04.2007 o 21:02, Arclight napisał:

I mam pytanie: czy jestem w swoim działaniu odosobniony?

>/ciach/

Ja nie używam tego typu programów,
ale ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad ich użyciem bo przegrywam aukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie snip to nie program a strona internetowa, na której wprowadzasz swoje dane z Allegro a potem tylko numer aukcji. Ja dziś dzięki temu wynalazkowi wygrałem dwie aukcje, w których w razie normalnej licytacji zapłaciłbym więcej. Oczywiście liczba "strzałów" jest ograniczona, po rejestracji ma się pięć, każdy kolejny kosztuje 60 gr, ale moim zdaniem się opłaca. Jest jeszcze inny "snajper aukcyjny", ale niewiele o nim wiem, zresztą snip się sprawdza.
Ciekawi mnie tylko to, że praktycznie żaden ze sprzedających nie daje ikonki "no sniping".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dla sprzedających takie stronki to niezbyt przyjemna sprawa :). Zresztą osobiście z nich nie korzystam - trzeba na nich podawać swoje dane do logowania na Allegro, a ja, nie wiedzieć czemu ;), mam przed tym opory. Ale i tak poluję (tyle, że na własną rękę), starając się, szczególnie jeśli bardzo mi zależy, zalicytować w ostatnich sekundach aukcji (dzięki temu ostatnio nabyłem bardzo rzadką gierkę za gdzieś 1/4 ceny normalnie osiąganej przez nią na Allegro). I tak naprawdę nie uważam tego (zwłaszcza "ręcznego" polowania) za "niesportowe", chyba wszyscy doświadczeni allegrowicze tak robią :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanie... chodzi mi o Allegro.

Mianowicie przy zakupie pewnej rzeczy, sprzedający zastrzegł sobie tu cytuje:
"Po otrzymaniu przesyłki proszę o szybkie wystawienie komentarza, jest to dla mnie wiadomość że paczka dotarła i nie ma zastrzeżeń. "

OK. Wszystko fajnie przesyłka dotarła szybko, bez zastrzeżeń. Ale jak wystawić ten komentarz???

Z góry dziękuje za pomoc...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logujesz się na swoje konto na Allegro, klikasz "Moje Allegro" -> "Komentarze" -> "Wystaw". W kolumnie podpisanej jako "Opcje" klikasz "Komentarz" (jeśli masz kilka komentarzy do wystawienia, to kliknij na "Komentarz" na wysokości nazwy aukcji i użytkownika, któremu chcesz wystawić komentarz). Zaznaczasz pole "Pozytywny" (skoro wszystko ok, to nie ma sensu zaznaczać innej opcji :)), wpisujesz treść (jeśli nic sensownego nie przychodzi Ci do głowy, to krótkie "polecam" powinno wystarczyć :), choć ja aż tak lakonicznych komentarzy nie wystawiam :)) i klikasz na przycisku "Zatwierdź".
Ważne! Wystawionego komentarza nie da się zmienić w żaden sposób (wliczając w to interwencję administratora lub pracownika Allegro), dotyczy to zarówno treści jak i typu (pozytywny, neutralny lub negatywny)! Jak klikniesz na "Zatwierdź", to nie będzie już odwrotu, więc wcześniej sprawdź, czy znaczyłeś właściwe opcje, czy w treści komentarza nie popisałeś jakiś głupot i (ewentualnie) nie porobiłeś jakiś błędów (szczególnie ortograficznych), bo treść komentarza (w przeciwieństwie do aukcji) pozostaje do wglądu i każdy może się z nią zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 08:51, Doktor14 napisał:

Mianowicie przy zakupie pewnej rzeczy, sprzedający zastrzegł sobie tu cytuje:
"Po otrzymaniu przesyłki proszę o szybkie wystawienie komentarza, jest to dla mnie wiadomość
że paczka dotarła i nie ma zastrzeżeń. "

Blackhand wytłumaczył Ci już wszystko, a ja wyrażę pewne zastrzeżenie.
Wygląda mi to co najmniej podejrzanie, że ktoś wymaga wystawienia pozytywa jako potwierdzenia dojścia paczki... To już e-mail, SMS, telefon nie wystarczą?
Poza tym pozytyw dotyczy wszystkich aspektów od wygrania aukcji do dostarczenia paczki. Za co Ty miałbyś wystawić temu komuś pozytywa? Za to, że wygrałeś jego aukcje i zapłaciłeś? To już szybciej on powinien wystawić go Tobie za szybką wpłatę.
Nie znam sprawy, ale na pierwszy rzut oka wygląda mi to na jakiś kant. Ty wystawisz pozytyw i sprzedawcy nie grozi już żadna sankcja w wypadku niedostarczenia paczki. Może jestem zbyt podejrzliwy, ale wsztrzymałbym się z pozytywem do czasu dojścia paczki, a potwierdzenie przesłał inną drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytanie do końca się kłania ;)

"OK. Wszystko fajnie przesyłka dotarła szybko, bez zastrzeżeń. Ale jak wystawić ten komentarz???"

Paczkę już dostał, tylko nie wiedział, jak wystawić komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 15:10, Arclight napisał:

Czytanie do końca się kłania ;)

Aj, aj, aj :/

@ Doktor14
Sorry, za szybko zacząłem pisać posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blackhand dzięki!!!!

A co do twojego posta windows00. Po pierwsze to nie była to aukcja tylko Kup teraz.
Po drugie chyba logiczne, że zanim nie dojdzie paczka to nie wystawiam żadnych komentarzy (chyba, że negatyway), pozwól, że jeszcze raz zacytuje z wyszczególnieniem.

"Po otrzymaniu przesyłki proszę o szybkie wystawienie komentarza, jest to dla mnie wiadomość że paczka dotarła i nie ma zastrzeżeń. "

Noi rzeczywiście paczka doszła bez zastrzeżeń.

Myśle, że to nie żaden kant i chyba mogę spokojnie wystaiwć komenta. A tobie szczere dzięki za uwagę. Jeszcze nie raz mi się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :)
W ramach uzupełnienia - ja zwykle robię tak, że wystawiam komentarz (jako kupujący) po otrzymaniu zakupionego towaru, sprawdzeniu jego zgodności z opisem (zwłaszcza ze zdjęciami, jeśli takie były) i wyjaśnieniu ewentualnych nieścisłości. Jeśli cokolwiek wydaje mi się podejrzane, to wstrzymuję się z wystawieniem komentarza tak długo, jak to konieczne. Pamiętaj, że nie masz obowiązku wystawienia komentarza (patrz: regulamin Allegro), ale skoro wszystko jest ok, to czemu nie (szczególnie w przypadku, jeśli druga strona już wystawiła komentarz, wówczas zwykła grzeczność wymaga zrobienia tego samego :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sugeruje zapoznac sie z regulaminem tego forum - nie umieszczamy tutaj rekma - po drugie to jest watek o allegro a nie o aukcjach uzytkownikow forum ktore na allegro sa przez nich prowadzone

pamietaj o podatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 20:22, morthi napisał:

sugeruje zapoznac sie z regulaminem tego forum - nie umieszczamy tutaj rekma - po drugie to
jest watek o allegro a nie o aukcjach uzytkownikow forum ktore na allegro sa przez nich prowadzone

pamietaj o podatku :)

jakim podatku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aby byc w zgodzie z panstwem nalezy zaplacic podatek:
http://www.pit.pl/pages/i/965.php

de facto nikt CIe nie bedzie scigac za 3 zl ale jesli zostaniesz supersprzedawca dla bezpieczenstwa przez "zyczliwymi" sasiadami czy uzytkownikami allegro rozsadnie jest zarejestrowac dzialalnosc gospodarcza i placic podatek dzieki czemu uniknie sie w przyszlosci problemow z urzedem skarbowym ktory ostatnio staje sie coraz bardziej aktywny w cyberprzestrzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Allegro i gier to powiem rzecz masakryczną... myślicie, że postacie w tibii za 200 zł to dużo?
Miecz na oficjalny serwer L2 za ponad 2000zł pioszedł, albo jeszze w góre idzie (nie sprawdzałem) Trzeba być nieźle stukniety:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zostałem oszukany...

28 maja wygrałem licytację gry Faces of War. Sprzedawcą jest użytkownik z 5 pozytywnymi komentarzami, wydawało mi się wszystko ok. Oczywiście forma płatności to przelew. Kasa poszła jeszcze w dzień wygranej. Sprzedający podesłał numer konta (nie był podany na allegro)... Minęło 4 dni i nie dostałem odpowiedzi na trzy moje maile, a telefon podany w mailu od allegro nie odpowiada (niby nie istnieje/jest nieaktywny)...
Niby gierka dużo nie kosztowała, ale chyba nikt nie lubi być oszukany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zdarzyło mi się kiedyś kupić czasopismo od osoby z 4 komentarzami pozytywnymi i zerem negatywnych. Wpłaciłem pieniądze na podane konto i... nic. Zero kontaktu. Już myślałem, jaki negatywny komentarz napisać a tu listonosz puka. Z tym czasopismem. Od czasu wpłacenia kasy minęły dwa tygodnie, ale czasopismo dotarło w stanie idealnym, dobrze zabezpieczone itd.
4 dni to jeszcze nie tak dużo, poczekaj, może gra jeszcze przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: kupiłem ostatnio bratu klocki lego . Po przyjściu okazało się, że klocki mają wartość o wiele niższą (ok 5 razy), dlatego wystawiłem sprzedającemu komentarz neutralny. Teraz chce mi postawić komentarz negatywny, za to że wystawiłem mu neutralny. Z mojej strony wszystko było ok (szybka wpłata i info o wpłacie), więc może mi postawić komentarz negatywny?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować