Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2009 o 20:06, Igor FCBayern napisał:

Aby sprzedawać na brytyjskim eBay''u muszę podać swój numer domowego telefonu. Czy w
przypadku Allegro jest tak samo? Chcę sprzedać kilka rzeczy, ale nie mam w domu telefonu
stacjonarnego i nie mogę ruszyć dalej...

Nie wiem jak jest na Allegro, ale w ogóle to dziwne, bo przecież teraz coraz więcej osób nie ma telefonów stacjonarych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:11, balduran2 napisał:

Na Allegro nie musisz podawać numeru stacjonarnego,
a chyba nawet w ogóle nie musisz podawać numeru telefonu.

Telefon jest wymagany do pełnej rejestracji. Na przykład do mnie zadzwonili aby potwierdzić rejestrację...
Nie musi być stacjonarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:20, xczar0 napisał:

> Na Allegro nie musisz podawać numeru stacjonarnego,
> a chyba nawet w ogóle nie musisz podawać numeru telefonu.
Telefon jest wymagany do pełnej rejestracji. Na przykład do mnie zadzwonili aby potwierdzić
rejestrację...
Nie musi być stacjonarny

Do mnie nie dzwonili ani nie podałem numeru telefonu chyba. Przyszedł list po prostu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:20, xczar0 napisał:

> Na Allegro nie musisz podawać numeru stacjonarnego,
> a chyba nawet w ogóle nie musisz podawać numeru telefonu.
Telefon jest wymagany do pełnej rejestracji. Na przykład do mnie zadzwonili aby potwierdzić
rejestrację...
Nie musi być stacjonarny

Przy rejestracji na eBay''u również trzeba było podać swój numer domowy, bo było napisane, że mogą zadzwonić aby potwierdzić rejestrację. Nawet nie wiem czy do mnie dzwonili, bo przepisałem numer telefonu do Coca-Coli z butelki, którą miałem akurat na biurku :D W każdym razie moje konto cały czas jest aktywne i nie mam żadnych problemów podczas zakupów. Problem w tym, że to nie działa w drugą stronę i podczas sprzedawania przedmiotów muszę podać swój numer. Chyba powtórzę swój trik z butelką, bo nie wierzę, żeby załoga eBay''a dzwoniła do każdego kto wystawia coś na aukcję... A nóż mi się uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:44, Igor FCBayern napisał:

Przy rejestracji na eBay''u również trzeba było podać swój numer domowy, bo było napisane,
że mogą zadzwonić aby potwierdzić rejestrację. Nawet nie wiem czy do mnie dzwonili, bo
przepisałem numer telefonu do Coca-Coli z butelki, którą miałem akurat na biurku :D W
każdym razie moje konto cały czas jest aktywne i nie mam żadnych problemów podczas zakupów.
Problem w tym, że to nie działa w drugą stronę i podczas sprzedawania przedmiotów muszę
podać swój numer. Chyba powtórzę swój trik z butelką, bo nie wierzę, żeby załoga eBay''a
dzwoniła do każdego kto wystawia coś na aukcję... A nóż mi się uda :D

Hehe, jestem ciekawy reakcji pracownika eBay''a gdy dodzwoni się do Coca-Coli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 20:20, xczar0 napisał:

Telefon jest wymagany do pełnej rejestracji. Na przykład do mnie zadzwonili aby potwierdzić rejestrację...

Nie jest wymagany - przeważnie wysyłają list.
Nawet jeśli trzeba podać przy rejestracji (a trzeba),
to zaraz po rejestracji wchodzisz w ustawienia konta, kasujesz numer i zapisujesz zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:18, balduran2 napisał:

> Telefon jest wymagany do pełnej rejestracji. Na przykład do mnie zadzwonili aby
potwierdzić rejestrację...
Nie jest wymagany - przeważnie wysyłają list.
Nawet jeśli trzeba podać przy rejestracji (a trzeba),
to zaraz po rejestracji wchodzisz w ustawienia konta, kasujesz numer i zapisujesz zmiany.

Lepiej jest mieć byle jaki numer "jakby co". Gdy się wystawia jakąś aukcję to lepiej mieć kontakt cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:36, xczar0 napisał:

Lepiej jest mieć byle jaki numer "jakby co". Gdy się wystawia jakąś aukcję to lepiej mieć kontakt cały czas.

Szczerze powiedziawszy, dużo razy już coś sprzedawałem (a jeszcze więcej kupowałem) na Allegro i nigdy mi się nie zdarzyło, żeby jakiś z kupujących (już nie mówiąc o sprzedających) do mnie dzwonił.
Ja z kolei dzwoniłem jeden, jedyny raz - przed ostatnimi świętami, gdy chciałem się zapytać czy jest możliwość wysyłki przedmiotu kurierem - zależało mi na czasie.

Tak czy siak, może i warto podawać numer. Ale jak sam widzisz - niektórzy nie chcą, lub nie mogą podać numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według Allegro numer telefonu jest wymagany przy rejestracji (pełne wypełnienie formularza danych osobowych).
I niestety, ale coraz częściej zdarza mi się, że kupujący do mnie dzwonią/wysyłają smsy, chociaż na stronie "O mnie" proszę o nie czynienie tego.
Na szczęście rzadko kiedy odbieram :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, a do mnie ostatnio zadzwonił sprzedający i to zanim zdążyłem się z nim skontaktować w jakikolwiek inny sposób (widać bardzo mu się spieszyło :)). Uważam, że telefon jednak się przydaje, sam miałem problem parę miesięcy temu - sprzedający na maile nie odpowiadał, numeru telefonu nigdzie nie miał podanego a z konta ktoś korzystał (data ostatniego logowania na to wskazywała). Gdyby udostępnił jakąś inną, niż e-mail, formę kontaktu, to oszczędziłby mi wielu nerwów i maili wysłanych do niego i do administracji Allegro (na szczęście wszystko dobrze się skończyło - zakupiony towar otrzymałem a sprzedający wytłumaczył się, że nie mógł sfinalizować aukcji osobiście zaś osoba, którą do tego upoważnił, najzwyczajniej w świecie "nawaliła").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilkanaście minut cennik Allegro odnoście prowizji za wystawianie przedmiotów na aukcjach lecz nie mogę się połapać w tym wszystkim. Chciałem wystawić na allegro około 20 gier jako zestaw z opcją ceny minimalnej. Teraz mam pytanie, ile będzie mnie to kosztowało i w jaki sposób mam zapłacić Allegro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:42, heaton 1992 bdg napisał:

Czytałem kilkanaście minut cennik Allegro odnoście prowizji za wystawianie przedmiotów
na aukcjach lecz nie mogę się połapać w tym wszystkim. Chciałem wystawić na allegro około
20 gier jako zestaw z opcją ceny minimalnej. Teraz mam pytanie, ile będzie mnie to kosztowało
i w jaki sposób mam zapłacić Allegro ?

Zapłacisz % od ceny minimalnej ,oraz od osiągniętej ceny za jaką sprzedasz zestaw .Im wyższa cena ,tym więcej będziesz musiał zapłacić .Rachunek płacisz oczywiście przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:47, jackass napisał:

> Czytałem kilkanaście minut cennik Allegro odnoście prowizji za wystawianie przedmiotów

> na aukcjach lecz nie mogę się połapać w tym wszystkim. Chciałem wystawić na allegro
około
> 20 gier jako zestaw z opcją ceny minimalnej. Teraz mam pytanie, ile będzie mnie
to kosztowało
> i w jaki sposób mam zapłacić Allegro ?
Zapłacisz % od ceny minimalnej ,oraz od osiągniętej ceny za jaką sprzedasz zestaw .Im
wyższa cena ,tym więcej będziesz musiał zapłacić .Rachunek płacisz oczywiście przelewem.

Czyli jak jest cena minimalna np. 250 złotych to zapłacę 2,50 i dodać do tego trzeba jeden procent od osiągniętej ceny, dobrze rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:50, heaton 1992 bdg napisał:

Czyli jak jest cena minimalna np. 250 złotych to zapłacę 2,50 i dodać do tego trzeba
jeden procent od osiągniętej ceny, dobrze rozumiem ?

Nie pamiętam dokładnie tych % ,ale wydaje mi się ,że dobrze myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:50, heaton 1992 bdg napisał:

> > Czytałem kilkanaście minut cennik Allegro odnoście prowizji za wystawianie
przedmiotów
>
> > na aukcjach lecz nie mogę się połapać w tym wszystkim. Chciałem wystawić na
allegro
> około
> > 20 gier jako zestaw z opcją ceny minimalnej. Teraz mam pytanie, ile będzie
mnie
> to kosztowało
> > i w jaki sposób mam zapłacić Allegro ?
> Zapłacisz % od ceny minimalnej ,oraz od osiągniętej ceny za jaką sprzedasz zestaw
.Im
> wyższa cena ,tym więcej będziesz musiał zapłacić .Rachunek płacisz oczywiście przelewem.

Czyli jak jest cena minimalna np. 250 złotych to zapłacę 2,50 i dodać do tego trzeba
jeden procent od osiągniętej ceny, dobrze rozumiem ?



wszystko masz opisane na stronce allegro.pl Swoją drogą wiszę im już jakieś 7 zeta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:50, heaton 1992 bdg napisał:

Czyli jak jest cena minimalna np. 250 złotych to zapłacę 2,50 i dodać do tego trzeba
jeden procent od osiągniętej ceny, dobrze rozumiem ?

Tak jak napisał sevrond, to wszystko masz napisane. Ale o ile się nie mylę to nie jest 1%, a 2%. Tyle, że nie wiem czy ceny minimalne, czy końcowej, czy może początkowej. Prawdopodobnie minimalnej, a więc 5 zł. Oczywiście, dodatkowo musisz zapłacić za inne rzeczy (zdjęcie, miniaturka, za wystawienie itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej... jak nie chce mi się płacić rachunku za ostatni okres to mi za blokują konto ? nie wiem czy warto ryzykować, a termin upływa mi dzisiaj i generalnie to lipa :P niech mi ktoś pomoże z odpowiedzią plz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo kupuje pierwszy raz i juz kupiłem i nie weim co dalej może ktos sie ze mna skontaktować kto sie zna na tym allegro??gg: 2565390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 14:58, Lukas813 napisał:

Mam problem bo kupuje pierwszy raz i juz kupiłem i nie weim co dalej może ktos sie ze
mna skontaktować kto sie zna na tym allegro??gg: 2565390


Współczuje osobie od której coś kupiłeś.
Przed zakupem dowiedz się najpierw co trzeba robić, a dopiero kupuj ;/

Najpierw sprawdź maila z powiadomieniem o wygranej aukcji/kupnie przedmiotu czy nie ma tam żadnych informacji co do kontaktu.
Potem sprawdź jakie były metody płatności.
Jak przelew to płacisz w banku/na poczcie/przez neta podając tytuł wpłaty taki jak chce sprzedający albo wpisujesz nick, kupiony przedmiot. Uwzględnić koszta przesyłki.
Jak za pobraniem to kontaktujesz się z kupującym czy wyśle ci za pobraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 14:58, Lukas813 napisał:

Mam problem bo kupuje pierwszy raz i juz kupiłem i nie weim co dalej może ktos sie ze
mna skontaktować kto sie zna na tym allegro??gg: 2565390

Na zdrowy, chłopski rozum najprościej sprawdzić jakie są dostępne formy przekazania należności, ile trzeba jeszcze doliczyć jako koszta przesyłki. Boże, czemu tacy się na alle trafiają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować