Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Witam. Jakiś czas temu miałem zamiar kupić sobie koszulkę klubu Valencia z allegro, jednak rozmiarów nie było, a ceny były wysokie. Dziś przeglądając allegro znalazłem taką koszulkę http://tnij.org/cqn8 , zdziwiła mnie ta cena i nie jestem pewien czy jest to oryginał. Jeśli ktoś zna się na rzeczy to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy jak razem z tatą założyliśmy wczoraj konto i jeszcze nie dostaliśmy kodu (będzie za 10-14 dni), to czy możemy już coś wystawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze oryginal, wiesz normalnie koszulki pilkarskie (te oryginalne) wcale nie sa drogie tylko sklepy typu GO Sport czy INTER SPORT sztucznie zawyzaja ich cene :P moj kolega bedac we francji kupil koszulke Lyonu w klubowym sklepiku za uwaga!... 25 euro ! w przeliczeniu to bedzie jakies 110zl czyli ponad dwa razy taniej niz normalnie (ok. 250zl) druga sprawa to to, ze ludzie sprzedajace te koszulki na allegro kupuja je w bardzo hurtowych ilosc wiec maja jeszcze o wiele taniej... nie dziwily mnie kiedys aukcji koszulek MU za 65zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 21:54, chinek423 napisał:

Witam. Jakiś czas temu miałem zamiar kupić sobie koszulkę klubu Valencia z allegro, jednak
rozmiarów nie było, a ceny były wysokie. Dziś przeglądając allegro znalazłem taką koszulkę
http://tnij.org/cqn8 , zdziwiła mnie ta cena i nie jestem pewien czy jest to oryginał.
Jeśli ktoś zna się na rzeczy to proszę o odpowiedź.


Oryginał, oryginał. Cena jest w normie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Byłem na allegro, i przez przypadek nacisnąłem enter... i kupiłem Fable 2, którego nie chcę, i nie mam na niego kasy... co robić?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:13, W.S.A.D napisał:

Pomocy! Byłem na allegro, i przez przypadek nacisnąłem enter... i kupiłem Fable 2, którego
nie chcę, i nie mam na niego kasy... co robić?!


Napisz uprzejmie do sprzedawcy, że zaszła pomyłka i prosisz o odwołanie kupna, bo i tak nie masz kasy (tylko troszkę przyłożyć się do jakości maila)... reszta zależy od sprzedawcy: teoretycznie może zażądać, byś zapłacił, może też "zakończyć" transakcję wystawiając Ci negatywa... ale jeśli jest miły, to po prostu wycofa ofertę/wystawi ponownie i sprawa na tym się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:13, W.S.A.D napisał:

Pomocy! Byłem na allegro, i przez przypadek nacisnąłem enter... i kupiłem Fable 2, którego
nie chcę, i nie mam na niego kasy... co robić?!

Chyba coś ściemniasz...
Po kliknięciu "Kup Teraz/Licytuj" pojawia się strona gdzie trzeba potwierdzić jeszcze raz, że na pewno daną rzecz chce się kupić. Więc "przez przypadek" raczej nie da rady czegoś kupić.

Jeśli nie zapłacisz, to w najlepszym wypadku dostaniesz ostrzeżenie od Allegro, gdy kupujący zwróci się do Allegro o zwrot prowizji od sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nacisnąłem kup teraz, bo jestem nowy i chciałem zobaczyć co się pokaże, co trzeba potem robić i wtedy, jak się ta ramka pojawiła nacisnąłem enter...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wspaniałego początku "kariery" na allegro.
Życzę sobie abyś nigdy u mnie nic nie kupił, nawet przypadkiem... :-)

A jedyne co teraz możesz zrobić to grzecznie przeprosić sprzedającego, tłumacząc, że jesteś nowy i bawiłeś się przyciskami kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież kliknięcie na Kup Teraz nie oznacza kupna przedmiotu. Jeszcze trzeba podać login i hasło, a następnie zaakceptować transakcje więc z czego problem robicie ludzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:27, W.S.A.D napisał:

Nacisnąłem kup teraz, bo jestem nowy i chciałem zobaczyć co się pokaże, co trzeba potem
robić i wtedy, jak się ta ramka pojawiła nacisnąłem enter...


Możesz jeszcze w ciągu 2 tygodni uzbierać kasę i zapłacić. Jak nie, to najpewniej ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:31, oOreVenOo napisał:

Przecież kliknięcie na Kup Teraz nie oznacza kupna przedmiotu. Jeszcze trzeba podać login
i hasło, a następnie zaakceptować transakcje więc z czego problem robicie ludzie ?

Z tego, że w "wygranych" mam ten przedmiot... bez sensu się bawiłem... Kurr... muszę uzbierać te 100zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do tego kto wystawiał przedmiot, że zaszła pomyłka i oddasz mu koszty wystawienia przedmiotu jak by co. Może dostaniesz negatywa, może będziesz musiał jednak kupic przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że byłeś na tyle genialny, iż najpierw się zalogowałeś, a następnie nacisnąłeś Kup Teraz. Wtedy faktycznie z tego co pamiętam, nie trzeba nic potwierdzać. Tak czy siak GL dla Ciebie. :) A na przyszłość radzę uważać bo allegro to nie zabawka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:35, oOreVenOo napisał:

Chyba, że byłeś na tyle genialny, iż najpierw się zalogowałeś, a następnie nacisnąłeś
Kup Teraz. Wtedy faktycznie z tego co pamiętam, nie trzeba nic potwierdzać. Tak czy siak
GL dla Ciebie. :) A na przyszłość radzę uważać bo allegro to nie zabawka. :)

Tylko, jak nie zbiorę kasy (mam dopiero 60zł), a gościu nie odwoła, to tata mnie zabije... cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:37, W.S.A.D napisał:

Tylko, jak nie zbiorę kasy (mam dopiero 60zł), a gościu nie odwoła, to tata mnie zabije...
cóż...


To ile Ty masz lat ? Nie gadaj, że konto jest na ojca ? Hah niezłe jaja dajesz...xD Daj linka do aukcji, którą niby kupiłeś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować