Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2009 o 22:40, oOreVenOo napisał:

> Tylko, jak nie zbiorę kasy (mam dopiero 60zł), a gościu nie odwoła, to tata mnie
zabije...
> cóż...

To ile Ty masz lat ? Nie gadaj, że konto jest na ojca ? Hah niezłe jaja dajesz...xD Daj
linka do aukcji, którą niby kupiłeś. :)

Konto zakładałem z tatą... ja mam 15 lat...
http://allegro.pl/item540183535_fable_ii_najtaniej_super_gra_na_konsole_xbox_360.html
Jestem skończonym debilem i kretynem!
I to nie jest śmieszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Po pierwsze masz nie aktywne konto mój drogi. Doszedł od Ciebie list z allegro abyś przemienił konto w pełnoprawne ? Poza tym kupiłeś grę u kogoś kto ma zero komentarzy, a czegoś takiego się nie robi. Ta osoba może być oszustem, nic o niej nie wiadomo bo nie ma żadnych komentarzy od innych kupujących/sprzedających. Jeżeli ten ktoś miał by dużo komentów świadczyło by o tym, iż jest długo na allegro i można pokusić się o e-maila, że się pomyliłeś i wszystko powinno się skończyć bez problemu. Natomiast ta osoba może być początkująca i nie koniecznie musi być na tyle wyrozumiała i z jednej strony nie ma się co jej dziwić. Zanim zaczniesz zbierać kasę napisz maila do człowieka, że się pomyliłeś i bardzo przepraszasz i ewentualnie możesz pokryć koszty wystawienia przedmiotu. Tak czy siak jedyny plus to taki, iż kupiłeś fajną grę w niezłej cenie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:44, W.S.A.D napisał:

Konto zakładałem z tatą... ja mam 15 lat...
http://allegro.pl/item540183535_fable_ii_najtaniej_super_gra_na_konsole_xbox_360.html
Jestem skończonym debilem i kretynem!
I to nie jest śmieszne...

Cóż wykazałeś się brakiem rozwagi, ja bym na miejscu sprzedającego chciał pieniędzy, jeśli nie to wystawiłbym negatywa i zgłosił ten fakt obsłudze Allegro... a zaczęcie od negatywa nie jest dobrym początkiem na Allegro, zwłaszcza jeżeli bawiłeś się nie swoim kontem. Więc radziłbym zbierać szybko te 110zł, lub pogodzić się z negatywem i próbować załagodzić sprawę... i mieć nauczkę na przyszłość.
PS. Sytuacja faktycznie jeszcze gorsza, gdyż aukcja u osoby która ma 0 komnetów, a sam opis aukcji też nie świadczy pozytywnie o sprzedającym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz uzbierane tylko 60zl to wez od taty "pozyczke" niech on doplaci do gierki, ale kosztem twojego kieszonkoewgo, u mnie dziala i nieraz z tego korzystalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobiłeś głupotę to teraz ponieś jej konsekwencje. Powiedz, że będziesz zmywał naczynia przez miesiąc albo coś w tym stylu i może nawet grę będziesz miał.

A sprzedający nie budzi zaufania, brak realnego zdjęcia, zero komentarzy, tylko wpłata na konto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 23:24, Miluś napisał:

A sprzedający nie budzi zaufania, brak realnego zdjęcia, zero komentarzy, tylko wpłata
na konto...


i do tego ta atrakcyjna cena... dlatego ja kupuje tylko u sprawdzonych sprzedawcow i nigdy (odpukac...) nie zostalem "wydymany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak naciąganie kogoś (ojca? ;) na gierę xD
Po pierwsze konto nie jest aktywowane, po drugie, żeby kupić przedmiot potrzeba kilka klików, a nie jednego, a po trzecie jak się ładnie poprosi sprzedającego, to może się da coś załatwić. Jak nie, to pora zbierać mamonę.

W dodatku giera jest używana, a kolo nie ma komentarzy. Hehehe, kurde ludzie, używajcie mózgu jak kupujecie, nie zdziwiłbym się, gdyby od tego pana zamiast gry przyszło 5 ziemniaków, albo pusta butelka po piwku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś poznał mojego tatę, nie chciał byś go w ten sposób naciągaźć O_o. Dobry pomysł, ale nie z nim - a jeszcze dochodzą ferie, na które kase odłożył... Ale 3/4 kasy mam - reszte od babci wyciągnę... A co do aukcji - ja na prawdę nie chciałem kupować tego no! Człowieku - takie rzeczy, że się kupuje od uznanych allegrowiczów, to wiem... Będe miał nauczkę i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem... Kolega wystawił mi na sprzedaż grę, wystawił real foto itp. Jeżeli ma 0 komentarzów a wystawił opcje za pobraniem to od razu jest jakiś "nieuczciwy"?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:34, Filip1010 napisał:

Ja was nie rozumiem... Kolega wystawił mi na sprzedaż grę, wystawił real foto itp. Jeżeli
ma 0 komentarzów a wystawił opcje za pobraniem to od razu jest jakiś "nieuczciwy"?;)

Wiesz, jak ktoś ma 0 komentarzy to może budzić pewne podejrzenia. Ale nie oznacza też, że jest "nieuczciwy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:34, Filip1010 napisał:

Ja was nie rozumiem... Kolega wystawił mi na sprzedaż grę, wystawił real foto itp. Jeżeli
ma 0 komentarzów a wystawił opcje za pobraniem to od razu jest jakiś "nieuczciwy"?;)


Właśnie rzecz w tym, że w tym przypadku nie ma możliwości zapłaty przy odbiorze paczki, bo jest tylko płatne z góry na konto bankowe. Zresztą w poście numer 741 masz linka do aukcji, sam sobie zobacz. Ja nie twierdze od razu że to jest jakiś oszust, ale w tym przypadku ryzyko jest nie ma co ukrywać dość duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:53, dave03 napisał:

> Ja was nie rozumiem... Kolega wystawił mi na sprzedaż grę, wystawił real foto itp.
Jeżeli
> ma 0 komentarzów a wystawił opcje za pobraniem to od razu jest jakiś "nieuczciwy"?;)


Właśnie rzecz w tym, że w tym przypadku nie ma możliwości zapłaty przy odbiorze paczki,
bo jest tylko płatne z góry na konto bankowe. Zresztą w poście numer 741 masz linka do
aukcji, sam sobie zobacz. Ja nie twierdze od razu że to jest jakiś oszust, ale w tym
przypadku ryzyko jest nie ma co ukrywać dość duże.


Aha wam chodzi o konkretny przypadek;) Właśnie zobaczyłem ta aukcję i widzę że macie racje, gościu budzi podejrzenia. W takim wypadku W.S.A.D usunąłbym konto na allegro (albo zapomniał o mnim "przypadkowo) i zapomniał również o tej aukcji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:01, Filip1010 napisał:

Aha wam chodzi o konkretny przypadek;) Właśnie zobaczyłem ta aukcję i widzę że macie
racje, gościu budzi podejrzenia. W takim wypadku W.S.A.D usunąłbym konto na allegro (albo
zapomniał o mnim "przypadkowo) i zapomniał również o tej aukcji;)

Problem jest taki, że to konto jego ojca, który raczej nie ma ochoty usuwać konta ze względu na drobny wypadek syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:51, oOreVenOo napisał:

Ekhm... Po pierwsze masz nie aktywne konto mój drogi. Doszedł od Ciebie list z allegro
abyś przemienił konto w pełnoprawne ? Poza tym kupiłeś grę u kogoś kto ma zero komentarzy,
a czegoś takiego się nie robi. Ta osoba może być oszustem, nic o niej nie wiadomo bo
nie ma żadnych komentarzy od innych kupujących/sprzedających. Jeżeli ten ktoś miał by
dużo komentów świadczyło by o tym, iż jest długo na allegro i można pokusić się o e-maila,
że się pomyliłeś i wszystko powinno się skończyć bez problemu. Natomiast ta osoba może
być początkująca i nie koniecznie musi być na tyle wyrozumiała i z jednej strony nie
ma się co jej dziwić. Zanim zaczniesz zbierać kasę napisz maila do człowieka, że się
pomyliłeś i bardzo przepraszasz i ewentualnie możesz pokryć koszty wystawienia przedmiotu.
Tak czy siak jedyny plus to taki, iż kupiłeś fajną grę w niezłej cenie. ;-)

Nie trzeba pokrywać kosztów wystawienia, bo gdy transakcja nie dojdzie do skutku allegro zwraca prowizje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:55, kordzio1 napisał:

> Aha wam chodzi o konkretny przypadek;) Właśnie zobaczyłem ta aukcję i widzę że macie

> racje, gościu budzi podejrzenia. W takim wypadku W.S.A.D usunąłbym konto na allegro
(albo
> zapomniał o mnim "przypadkowo) i zapomniał również o tej aukcji;)
Problem jest taki, że to konto jego ojca, który raczej nie ma ochoty usuwać konta ze
względu na drobny wypadek syna.

Dobra - sprawa wyjaśniona - kupuje to Fable - mam kasę, a gościu podesłał mi na maila zdjęcia "prawdziwsze". W sumie to nawet dobrze się złożyło...
A tak pozatym, nie da się konta usunąć ot tak. Trzeba formularz wypełniać, i czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:01, Filip1010 napisał:

Aha wam chodzi o konkretny przypadek;) Właśnie zobaczyłem ta aukcję i widzę że macie
racje, gościu budzi podejrzenia. W takim wypadku W.S.A.D usunąłbym konto na allegro (albo
zapomniał o mnim "przypadkowo) i zapomniał również o tej aukcji;)


Problem w tym, że Allegro zawsze ma adres osoby, która rejestrowała konto, i w razie upartości sprzedawcy wie, gdzie nasłać swoich "ziomów". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy to kupywanie samych CD-Key''ów (do STEAMA) bez pudelka ani plyty jest legalne ???
Noo bo taki CD-Key jest o wiele tańszy od gry w sklepie i to o wieeeeele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 12:23, knopfler napisał:

Nie trzeba pokrywać kosztów wystawienia, bo gdy transakcja nie dojdzie do skutku allegro
zwraca prowizje.


W tym wypadku jednak doszła do skutku ale widać skończyło się w porządku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:05, Kur0 napisał:

Ja mam pytanie czy to kupywanie samych CD-Key''ów (do STEAMA) bez pudelka ani plyty jest
legalne ???
Noo bo taki CD-Key jest o wiele tańszy od gry w sklepie i to o wieeeeele :)


oczywiscie ze tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować