Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2009 o 18:30, chinek423 napisał:

Dzięki za odpowiedzi, już zamówiłem :D


100 % podróbka. Z resztą poznasz po jakości wykonania. Możesz także poczekać z odbiorem, bo może iść nawet 3 miesiące, ponieważ wysyłają ją z Indonezji, chyba że sprzedawca weźmie je najpierw do siebie a potem sprzeda dalej. Nie wiem czy ten sprzedawca tak robi ale mam doświadczenie w tego typu sprawach. z Nike ta koszulka ma szerze niewiele wspólnego. Wiem to wszystko ponieważ mam koszulkę MUFC za 290 zł, a kolega ma taką samą za 90 zł tyle że "taka sama" jest tylko w wyglądzie a komfort użytkowania jest całkiem inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:34, Zauri napisał:

gadasz glupoty... przeczytaj mojego posta...

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1336&pid=725


Jeżeli Twój kolega kupował w normalnym sklepie z przeceny lub starszy model to ok, ale niby skąd jakiś Shop Dream z allegro miałby podpisane umowy z wszystkimi firmami tylko na koszulki piłkarskie ? Mogę się założyć że nike za taką koszulkę hurtowo chce grubo powyżej 100 zł a tutaj na allegro.pl, za 60 zł miałby być nike zadowolony i kolejny pośrednik ? TO dlaczego mój kumpel dostał przesyłkę z INDONEZJI a na koszulce było napisane "Made in Thailand "? było tak napisane bo akurat teraz nike robi takie koszulki w Tajlandii. Te koszulki to po prostu idealne podróbki, lecz niestety inne w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 14:05, Kur0 napisał:

Noo bo taki CD-Key jest o wiele tańszy od gry w sklepie i to o wieeeeele :)


Jak najbardziej. Ja swój kupiłem 2-3 miesiące temu i do tej pory żadnych problemów nie ma. Jeżeli masz okazję to kupuj bo naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sytuacji, to mam niezłego farta, bo ten sprzedawca okazał się moim znajomym tak wogóle ;) Ale mam przestrogę na przyszłość. Nieźle się wystraszyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 20:39, W.S.A.D napisał:

Co do sytuacji, to mam niezłego farta, bo ten sprzedawca okazał się moim znajomym tak
wogóle ;) Ale mam przestrogę na przyszłość. Nieźle się wystraszyłem...


No widzisz;] Na pewno wystarczył stosowny e-mail i po kłopocie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam wystawić swoją pierwszą aukcję na allegro (GTA IV na x360). Jakieś rady dla początkującego? Nie chciał bym mieć większych nieprzyjemności gdybym trafił na jakiegoś "mniej-uczciwego* kontrahenta.

Dwa pytanka:
*Paczkę wysyłać po tym jak pieniądze wpłyną już na konto, czy może wystarczy jakiś mail potwierdzający wykonanie przelewu przez kupującego? Jak to się przyjęło robić na allegro? :)

*Wielu ludzi w swoich aukcjach piszę, że "zastrzega sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem". Jeżeli chciałbym wybrać opcję "Bez ceny minimalnej", mógłbym bez żadnych problemów przerwać w każdym momencie aukcje jeżeli cena nie będzie dla mnie satysfakcjonująca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 19:56, KrisK91 napisał:

Dwa pytanka:
*Paczkę wysyłać po tym jak pieniądze wpłyną już na konto, czy może wystarczy jakiś mail
potwierdzający wykonanie przelewu przez kupującego? Jak to się przyjęło robić na allegro?
:)


wyślij paczkę dopiero po zaksięgowaniu kasy na koncie. tj. jak dostaniesz maila, że kasa przelana, sprawdź stan kotna do skutku. jak przeleje, wysyłaj. nie wcześniej, bo Cię mogą w bambuko zrobić :P

Dnia 29.01.2009 o 19:56, KrisK91 napisał:

*Wielu ludzi w swoich aukcjach piszę, że "zastrzega sobie prawo do zakończenia aukcji
przed czasem". Jeżeli chciałbym wybrać opcję "Bez ceny minimalnej", mógłbym bez żadnych
problemów przerwać w każdym momencie aukcje jeżeli cena nie będzie dla mnie satysfakcjonująca?


tak, na tym to polega. piszesz wtedy, że odwołujesz czyjąś ofertę bo stan płyty nagle się pogorszył blablabla... cokolwiek co ma sens. często się tak robi, sporo ludzi woli dogadać się poza allegro w sprawach kupna sprzedaży.
jakbyś miał dalsze pytania możesz walić do mnie na priv ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 19:56, KrisK91 napisał:

Jeżeli chciałbym wybrać opcję "Bez ceny minimalnej", mógłbym bez żadnych
problemów przerwać w każdym momencie aukcje jeżeli cena nie będzie dla mnie satysfakcjonująca?


Według regulaminu nie, takie aukcje kupujący zgłasza i allegro wystawia ostrzeżenie. No chyba, że wolisz na allegro zacząć od oszukiwania kupujących tak jak to sugeruje pizmak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ja nic nie sprzedałem, ale jakieś tam doświadczenia mam (w końcu > 100 komentów to nie w kij dmuchał ;)), więc doradzę Ci jedną rzecz - zorientuj się dokładnie, jakie będą koszty wysyłki, najlepiej jeszcze przed wystawieniem aukcji. Nic tak nie wkurza kupujących, jak zawyżone koszta wysyłki :). Natomiast z drugiej strony - gdy się okaże, że je zaniżyłeś (nawet nieumyślnie), to możesz mieć nieprzyjemności ze strony kupującego, kiedy go o tym "drobiazgu" poinformujesz.
Poza tym rozważ opcję wysyłki listem poleconym - drobniejsze rzeczy właśnie w ten sposób opłaca się wysyłać, jeśli gra jest w DVDboxie i nie zawiera zbyt bogatej zawartości (maksymalna waga poleconego jest ściśle określona). Ponadto wysyłając poleconym masz od razu potwierdzenie odbioru (przy paczce za taką wygodę trzeba dopłacić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 20:33, Mistic napisał:

>>>.............


Btw, nie ma to jak cenowa walka i zejżdżanie z ceny za Space Siege w chwili obecnej:D

Mało chodliwy towar, kurka wodna. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 20:33, Mistic napisał:

>>>...............


No teraz to już po bandzie pojechałeś całkowicie, 19,99zł za tak świetną grę:)
Ale pamietaj, konkurencja nie śpi i też po 19,99zł:)

Hmm, czyżby w ciągu nastepnych paru dni cena zeszła do 15zł:) Przy takiej kwocie to juz chyba bede wolal wycofac aukcje i postawic sobie gre na półce:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mama takie pytanie czesto jak przegladam aukcje z grami na x-boxa to w opisie aukji jest BCM co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 19:56, KrisK91 napisał:

Dwa pytanka:
*Paczkę wysyłać po tym jak pieniądze wpłyną już na konto, czy może wystarczy jakiś mail
potwierdzający wykonanie przelewu przez kupującego? Jak to się przyjęło robić na allegro?
:)


Raczej bezpieczniejszą metodą będzie wysyłka, gdy ujrzysz już pieniądze na koncie bankowym. Nie wiem, czy dysponujesz kontem internetowym - takim jak chociażby iPKO - wtedy od razu sprawdzisz, czy pieniądze są na koncie. No i paczkę wyślij koniecznie priorytetem, ekonomiczna będzie się tłuc zapewne ponad tydzień, a przeważnie - około 2 tygodni. Priorytet nawet w najlepszym przypadku może dojść już kolejnego dnia.

A teraz trochę moich osobistych "rad". Mianowicie - dokładnie opisz przedmiot. Jaka jest to wersja, czy mamy do czynienia z wersją 2xPL, czy 3xA, czy może jakąś zupełnie inną. Zrób dokładne zdjęcia przedmiotu - kupujący bardziej ufa sprzedawcy, który wrzucił własne zdjęcia sprzedawanego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy podanie komuś mojego nr konta bankowe wiąże się z ryzykiem że ktoś mi konto oczyści ? Czy tylko może na nie (ten ktoś ) pieniądze przelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 14:30, xbit71 napisał:

Czy państwo pobiera jakiś podatek od każdej sprzedanej przeze mnie rzeczy?


Mnie też to ciekawi, bo podobno zasady opodatkowania się zmieniły. Pytałem kiedyś w ZUS-ie o te sprawy i facet powiedzial mi, że jeżeli ktoś sprzedaje coś sporadycznie za niewielką kasę, to nikt mu się do niczego nie doczepi i że suma dochodów w ciągu miesiąca nie mogła przekraczać 1.000zł

Teraz jest podobno tak, że KAŻDY sprzedany przedmiot podlega opodatkowaniu chyba, że masz go u siebie dłużej niż 6 miesięcy i po upływie tych 6 miesięcy wystawiasz go na sprzedaż; wtedy nie podlega to opodatkowaniu. Nie sprawdziłem tego jeszcze, bo w ZUS-ie nic nie wiedzieli i patrzyli na mnie jak na idiotę, gdy się o to pytałem. Z drugiej strony na kilku stronach prawnych pisało, że jest to martwy przepis i że nie jest on stosowany. Tak więc nie wiem jak to wygląda teraz, bo opodatkowanie do 1.000zł o którym pisałem wcześniej obowiązywało podobno do końca 2007 roku.

Jeżeli ktoś ma jakieś dokładniejsze wiadomości to byłbym wdzięczny za informacje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A domyśl się :|
Sam numer nie wystarcza żeby sobie pieniążki wziąc z tego konta :D Ale jak chcesz żeby ktoś Ci przelał pieniądze, to chyba musi wiedziec na jakie konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować