Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2009 o 13:28, Rumcajs52 napisał:

A domyśl się :|
Sam numer nie wystarcza żeby sobie pieniążki wziąc z tego konta :D Ale jak chcesz żeby
ktoś Ci przelał pieniądze, to chyba musi wiedziec na jakie konto.


No tak właśnie uważałem bo jakby było tak jak pytałem to trochę kicha z tymi bankami, no nic musiałem się upewnić, i kurde ile ja się z mamą nagadałem na ten temat a ta cały czas idź i weź się upewnij ... grrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 13:27, Inuki napisał:

Jeżeli ktoś ma jakieś dokładniejsze wiadomości to byłbym wdzięczny za informacje :-)


Tutaj jest to w miarę prosto wyjaśnione:
http://www.ehandel.pit.pl/sprzedaz_rzeczy_uzywanych_podatki_a_handel_w_internecie_965.php

W największym skrócie można powiedzieć, że nie płacisz podatku jeżeli sprzedawaną rzecz kupiłeś ponad 6 miesięcy temu, a cena sprzedaży nie przekracza 1 000,- PLN.

Nic dziwnego, że w ZUS-ie patrzyli na Ciebie dziwnie. To nie ta instytucja :). Podatkami zajmuje się Urząd Skarbowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 16:09, Anjinsan napisał:

Nic dziwnego, że w ZUS-ie patrzyli na Ciebie dziwnie. To nie ta instytucja :). Podatkami
zajmuje się Urząd Skarbowy.


Ło matko ale głupotę napisałem, oczywiście chodziło mi o Urząd Skarbowy. No ale tak to jest jak się pisze posty właśnie po powrocie z ZUS-u; człowiek kompletnie ogłupiony potem jest :-P

Dzięki bardzo za linka i raz jeszcze sorki za tą gafę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosyć niedawno założyłem swoje konto na Allegro i do tej pory zawsze kupowałem za pomocą licytacji. I mam pytanie: czy jeżeli sprzedawca wystawia kilka sztuk jakiegoś przedmiotu i do końca zostaje załóżmy 6 dni, gdy klikam na "kup teraz" to czekam te 6 dni do końca aukcji i dopiero wysyłam kasę, czy od razu mogę się porozumieć ze sprzedawcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 13:04, witkab napisał:

licytacji. I mam pytanie: czy jeżeli sprzedawca wystawia kilka sztuk jakiegoś przedmiotu
i do końca zostaje załóżmy 6 dni, gdy klikam na "kup teraz" to czekam te 6 dni do końca


Od razu dokonujesz zakupu i od razu możesz dokonywać płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 13:04, witkab napisał:

Dosyć niedawno założyłem swoje konto na Allegro i do tej pory zawsze kupowałem za pomocą
licytacji. I mam pytanie: czy jeżeli sprzedawca wystawia kilka sztuk jakiegoś przedmiotu
i do końca zostaje załóżmy 6 dni, gdy klikam na "kup teraz" to czekam te 6 dni do końca
aukcji i dopiero wysyłam kasę, czy od razu mogę się porozumieć ze sprzedawcą?

Wpłacaj od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do założenia konta bankowego jak tylko z rodzicami się dogadam (16lat) i myślę o izzyKONTO na mBanku, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy za utrzymanie konta się płaci ? Jeśli tak to ile bo nie mogę w cenniku znaleźć, zaznaczam że nigdy nie kręciły mnie te sprawy a trzeba wziąć się za siebie nie ma co. Więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć, co gdzie i jak ( przeczytałem chyba wszystko odnoście tego konta ale dalej mam niepewności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem zmuszony odwołać swoje aukcje - ceny niezbyt mi się podobały. Wystawiłem w złym terminie, teraz ludzie w pracy siedzą ... Wystawię jeszcze raz dzisiaj. Jako powód zakończenia aukcji przed czasem podałem: "Ze względu na pilny wyjazd jestem zmuszony odwołać aukcje, gdyż w najbliższym czasie nie będę w stanie ich sfinalizować."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 11:31, xbit71 napisał:

Byłem zmuszony odwołać swoje aukcje - ceny niezbyt mi się podobały. Wystawiłem w złym
terminie, teraz ludzie w pracy siedzą ... Wystawię jeszcze raz dzisiaj. Jako powód zakończenia
aukcji przed czasem podałem: "Ze względu na pilny wyjazd jestem zmuszony odwołać aukcje,
gdyż w najbliższym czasie nie będę w stanie ich sfinalizować."

Jak dla mnie każdy kto tak robi jest oszustem, rozumiem jak ktoś raz z jakiegoś tam powodu zrezygnuje ze sprzedaży i walnie usprawiedliwienie, jednak jeżeli ktoś kończy aukcje bo ceny się nie podobają... od tego jest cena minimalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 14:00, xbit71 napisał:

No tak, ale zaobserwowałem, że gdy jest cena minimalna, ludzie niechętnie kupują. :P

Jak się odwołuje oferty to też niechętnie kupują :P.
Wydaje mi się, że to czy cena minimalna jest czy nie, nie ma wpływu na to czy ludzie kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 14:00, xbit71 napisał:

No tak, ale zaobserwowałem, że gdy jest cena minimalna, ludzie niechętnie kupują. :P

Takie ryzyko, ja sobie dawno ustaliłem, że ludzie którzy odwołują aukcje trafiają na moją czarną listę. Wiele zależy od tego jaka jest ta cena minimalna, jak ktoś wystawia coś od złotówki, a cena minimalna jest w okolicach 100zł to w połowie drogi kończy się moja cierpliwość, podobnie jak sztuczne zawyżanie kosztów przesyłki - gość wystawia coś za 10zł przesyłka 8zł, po tygodniu wystawia ten sam produkt za 5zł z wysyłką 14zł to mnie lekko zniechęca. Ja sam wystawiam BCM, cenę wywoławczą ustawiam na swoje minimum i tyle - ryzyk fizyk. A takie sztuczne liczenie na najwyższą ofertę mnie zniechęca do zakupu u danej osoby- zwłaszcza, jeżeli widzę coś u danego sprzedawcy po raz któryś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wystawiam przedmiot i już przy podgladzie jest napisane opłata za wystawienie aukcji. Jak ja mam to zapłacić, co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:25, 143872 napisał:

Pierwszy raz wystawiam przedmiot i już przy podgladzie jest napisane opłata za wystawienie
aukcji. Jak ja mam to zapłacić, co z tym zrobić?



płaci się jak saldo wynosi ponad 10zł. Wtedy przychodzi mail od allegro ze trzeba zapłacić. Jak sie ma mniej na rachunku to płacić narazie nie trzeba. Dopiero jak sie przekroczy ten próg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:25, 143872 napisał:

Pierwszy raz wystawiam przedmiot i już przy podgladzie jest napisane opłata za wystawienie
aukcji. Jak ja mam to zapłacić, co z tym zrobić?

Gdy już uzbiera się tych opłat ponad 10 zł to Allegro wyśle Ci maila z numerem konta itd.

EDIT. Trochę się spóźniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 21:35, nightfaler napisał:

Przymierzam się do założenia konta bankowego jak tylko z rodzicami się dogadam (16lat)
i myślę o izzyKONTO na mBanku, ale mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy za utrzymanie konta
się płaci ? Jeśli tak to ile bo nie mogę w cenniku znaleźć, zaznaczam że nigdy nie kręciły
mnie te sprawy a trzeba wziąć się za siebie nie ma co. Więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć,
co gdzie i jak ( przeczytałem chyba wszystko odnoście tego konta ale dalej mam niepewności).


całkowicie darmowe. Nawet przelewy są już darmowe. Nic nie płacisz za utrzymanie. Izzy konto miałem od 5 lat i dopiero z miesiac temu zadzwonił konsultant ze juz dawno ukonczylem 18 lat i zaproponowal również całkowicie darmowe e konto. Jakbys chcial zakładac izzykonto to daj znac. Wpisal bys mnie w osobe polecającą i bym dostał nagrode;)
Za 2 osoby polecone dają już MP3 MuvO 2GB a za 4 spoko głośniki Logitecha czy tam Creativa a za 6 osób już niezły aparat cyfrowy Fuji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:27, Citkowsky napisał:

płaci się jak saldo wynosi ponad 10zł. Wtedy przychodzi mail od allegro ze trzeba zapłacić.
Jak sie ma mniej na rachunku to płacić narazie nie trzeba. Dopiero jak sie przekroczy
ten próg.


Zgadza się, ale trzeba dodać, że po przekroczeniu 10 zł już Allegro się upomina, jak sam powiedziałeś. Gdy nasza saldo wynosi mniej niż 10 zł też można zapłacić, ja ostatnio uregulowałem opłaty (8,50 zł się nazbierało) - gdybym przedłużał, to pod koniec każdego miesiąca przy rozliczeniu potrącaliby mi bodajże złotówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 21:35, master matrox napisał:

> płaci się jak saldo wynosi ponad 10zł. Wtedy przychodzi mail od allegro ze trzeba
zapłacić.
> Jak sie ma mniej na rachunku to płacić narazie nie trzeba. Dopiero jak sie przekroczy

> ten próg.

Zgadza się, ale trzeba dodać, że po przekroczeniu 10 zł już Allegro się upomina, jak
sam powiedziałeś. Gdy nasza saldo wynosi mniej niż 10 zł też można zapłacić, ja ostatnio
uregulowałem opłaty (8,50 zł się nazbierało) - gdybym przedłużał, to pod koniec każdego
miesiąca przy rozliczeniu potrącaliby mi bodajże złotówkę.


ja średnio podatków i prowizji dla allegro płace z 80-90zł miesięcznie i zawsze staram się to robic przed końcem miesiąca ale nie pamiętam, żeby potrącali 1zł za cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować