Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2009 o 21:40, Citkowsky napisał:

> > płaci się jak saldo wynosi ponad 10zł. Wtedy przychodzi mail od allegro ze
trzeba
> zapłacić.
> > Jak sie ma mniej na rachunku to płacić narazie nie trzeba. Dopiero jak sie
przekroczy
>
> > ten próg.
>
> Zgadza się, ale trzeba dodać, że po przekroczeniu 10 zł już Allegro się upomina,
jak
> sam powiedziałeś. Gdy nasza saldo wynosi mniej niż 10 zł też można zapłacić, ja
ostatnio
> uregulowałem opłaty (8,50 zł się nazbierało) - gdybym przedłużał, to pod koniec
każdego
> miesiąca przy rozliczeniu potrącaliby mi bodajże złotówkę.


ja średnio podatków i prowizji dla allegro płace z 80-90zł miesięcznie i zawsze staram
się to robic przed końcem miesiąca ale nie przypominam sobie takiego prawa, żeby potrącali 1zł za cokolwiek.

Sory za double posta. Coś mi się zwalilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:03, 143872 napisał:

Czyli do 10zł mogę spokojnie sprzedawać tak? Potem mi wyślą maila że do zapłaty?


Tak. Zresztą to po kolorze czcionki z napisem jaki jest rachunek widać: jak jest zielona to jeszcze nie trzeba bulic, jak przekroczy sie 10zl to zrobi sie czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:03, 143872 napisał:

Czyli do 10zł mogę spokojnie sprzedawać tak? Potem mi wyślą maila że do zapłaty?


Maila z prośbą o wpłatę prowizji wysyłane są pierwszego dnia każdego miesiąca jeśli do zapłaty jest ponad 9,99. Możesz sprzedawać przedmioty za wystawienie których zapłacić i ze 100zł, a prowizje placisz po otrzymaniu odpowiedniego maila w ciągu ok. 2 tygodni (można wpłacać wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 22:13, 143872 napisał:

Aha, tak to się je. Dzięki za pomoc, chyba wiem już wystarczająco :)


Nie ma problemu. Jakby ktoś jeszcze miał jakies pytania odnośnie allegro itp to walcie do mnie śmiało. Na allegro jestem już jakieś 4 lata, mam za sobą setki godzin spędzone w serwisie i ponad 530 transakcji zakończonych sukcesem (większość jako sprzedający) także mam jakieś pojęcie o zasadach/sprzedazy/kupowaniu itp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciłbym kupić kod na abonment w usłudze xbox live na allegro, ale one są tylko wysyłane elektronicznie i tam pisze:

,,!Do wysłania kodu wystarczy mi jedynie potwierdzenie z wykonanym przelewem i kod otrzymujesz na swojego e-maila!"

"Jak się robi" takie potwierdzenie ? Jeszcze nigdy nie kupowałem za przelewem, tylko pare razy pobraniową,
jestem zielony... ;/

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprzedającemu wystaczy, że zeskanujesz albo zrobisz zdjęcie dowodowi wpłaty (np włacając na poczcie dostajesz kwitek taki piękny :P ) i mu prześlesz rzeczony skan, a on ci przesyła kody, nie czekając aż pieniądze wpłyną na jego konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 16:44, albinskia napisał:

"Jak się robi" takie potwierdzenie ? Jeszcze nigdy nie kupowałem za przelewem, tylko
pare razy pobraniową,
jestem zielony... ;/

Pozdr.

Jeśli dokonujesz przelew drogą internetową powinieneś mieć możliwość wydrukowania na papier lub do pliku potwierdzenia transakcji (choć na koniec studiów jak miałem donieść za kolegę potwierdzenie opłaty za dyplom to twierdził, że nie ma u siebie takiej możliwości), jeśli dokonywałeś przelewu na poczcie możliwe, że wystarczy takiej osobie skan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no to dzięki. :)

A jeszcze jedno takie pytanko: Jaka jest różnica jak się robi przelew z banku a poczty ? ;P (pytam bo jak już wspomniałem mam na oku abonament, orraz parę gierek, a chcę je kupić płacąc przelewem. :P)

Pozdr.

Edit:
kordzio1@ Też Tobie dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płacisz pocztą pieniądze idą dłużej, a jeśli płacisz w banku pieniądze są praktycznie w tym samym czasie co wpłacasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poczcie płacisz za wykonanie przelewu (jak ostatni raz dokonywałem płatności na konto bukmachera na poczcie to płaciłem chyba 3,2zł, tyle że było to ok 5lat temu) i idzie dłużej.
Jeśli dokonujesz płatności w banku pieniądze idą szybciej (zależy od dnia tygodnia i pory w której dokonujesz przelewu, najdłużej pieniądze mi szły chyba 2 dni), wiele banków ma za darmo przelewy online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co napisali przedmówcy, zwłaszcza, że dość regularnie robię wpłaty (Allegro, a jakże :), ostatnia wpłata jakieś dwa tygodnie temu) i pieniądze są księgowane najpóźniej na drugi dzień. Poza tym radzę się zorientować co do opłat w różnych bankach, gdyż w niektórych płaci się grosze (1,10 - 1,20) za wpłatę (z tego, co zauważyłem - w różnych bankach spółdzielczych :)) a w innych rąbią gorzej, jak PP (w ING, w którym jeden koleś miał rachunek, od 65 zł pani chciała 12 zł prowizji - grzecznie podziękowałem i wpłaty dokonałem w znajdującym się o rzut kamieniem od mojego osiedla... Banku Spółdzielczym :)).
Dodatkowo w BS używa się praktycznie tych samych blankietów, co na PP, jeśli więc wpłacałeś kiedykolwiek komuś pieniądze na konto w urzędzie pocztowym, to w banku nie powinieneś mieć problemu z prawidłowym wypełnieniem druczku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w miasteczku są dwa banki. ;) Jest jeden PKO i spółdzielczy, więc jak mówisz ,że taniej w społdzielczych to od razu gdy zakupię przedmiot na allegro ruszę do banku i zrobię przelew. :)

Dzięki wam wszystkim za rady! ;]

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też aby nie miec kłopotów z przelewami, opłatami za ich wykonanie, latanie do banków itp każdemu polecam w pełni darmowe konta w mbanku: Jeżeli jest się w przedziale wiekowym 13-18 lat to odpowiednie jest izzykonto. Jeżeli jest się pełnoletnim to identycznie darmowe konto ekonto. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć o tym więcej to zapraszam na gg: 8339104. Z chęcią pomogę. Sam mam oba te konta (jak bylem niepelnoletni to załozyłem izzykonto i później zmieniłem na ekonto jako pełnoletni). Ułatwi wam to znacznie transakcje na allegro i uchroni przed opłatami za wykonanie przelewów (w mbanku przelewy są darmowe).

Sam jestem sprzedającym na allegro i korzystanie z takiego konta to wielka wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wystawi auckje i nieraz ogladam to na dole aukcji sprzedajacy dodal ,,komentarz takjakby'''' ze np. sorry za blad nr gg to, lub cos dopisal. I pokazane jest na dole to tak jak oferte ( nie umie za bardzo wytlumaczyc) :)
Ale jak JA mam aukcje to jak mam wlasnie taki komentarz czy cos w tym stylu dodac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 20:27, NouSia napisał:

Jak sie wystawi auckje i nieraz ogladam to na dole aukcji sprzedajacy dodal ,,komentarz
takjakby'''' ze np. sorry za blad nr gg to, lub cos dopisal. I pokazane jest na dole
to tak jak oferte ( nie umie za bardzo wytlumaczyc) :)
Ale jak JA mam aukcje to jak mam wlasnie taki komentarz czy cos w tym stylu dodac?:)


To się robi poprzez zmianę w treści aukcji. Dokonuje się tego już podczas trwania aukcji gdy ktoś zalicytuje lub złoży ofertę kup teraz w aukcji wieloprzedmiotowej. W wypadku gdy nikt nie licytował ani nie złożył oferty kup teraz na aukcji, zmiany w aukcji można dokonać normalnie bez żadnych podpisów na dole, a jedynie zamieniając niewłaściwy tekst na głównej stronie aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "Sprzedaję" zaznaczasz, do których aukcji chcesz taki opis dołączyć, i klikasz znajdujący się pod licytacjami button "Dodaj wspólny tekst do opisów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 20:30, xbit71 napisał:

W "Sprzedaję" zaznaczasz, do których aukcji chcesz taki opis dołączyć, i klikasz znajdujący
się pod licytacjami button "Dodaj wspólny tekst do opisów".



No można w sumie i tak ale ja zawsze korzystam z tej opcji którą ja opisałem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem czy w każdym banku spółdzielczym przelewy tyle kosztują. W moim mieście są dwa banki spółdzielcze, w jednym przelew kosztuje 1,10, w drugim - 1,20. Zresztą zawsze możesz się przed dokonaniem wpłaty zapytać pani w okienku czy na informacji - to nic nie kosztuje :).

Citkowsky
Coś mi to za pięknie brzmi z tym mBankiem, na pewno nie ma żadnych "haczyków" (np. utrzymanie salda na określonym poziomie, minimalna wpłata miesięczna itd.)? Ja kiedyś miałem "darmowe" konto w banku pana J. Weissa ;) (znaczy BPH) i faktycznie, było "darmowe" :/.
A jeśli to konto faktycznie jest takie wspaniałe, to czy można je założyć przez Internet? U mnie na zadupiu (80 tys mieszkańców) nie ma oddziału mBanku ani BRE Banku (o ile dobrze pamiętam, to jego częścią jest mBank).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować