Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 14:56, Blackhand napisał:

Citkowsky
Coś mi to za pięknie brzmi z tym mBankiem, na pewno nie ma żadnych "haczyków" (np. utrzymanie
salda na określonym poziomie, minimalna wpłata miesięczna itd.)?


Nie ma. Ja od wielu miesięcy mam saldo równe 0 zł (nie jest to moje konto rozliczeniowe) i nie ma żadnego problemu. Nawet kartę kredytową z limitem 5000 zł mi przyznali :) Tak, można założyć przez Internet - z placówki praktycznie nie ma potrzeby korzystać.

mBank zarabia na usługach dodatkowych - eMaklerze (DI BRE), lokatach, kartach kredytowych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 14:56, Blackhand napisał:

Coś mi to za pięknie brzmi z tym mBankiem, na pewno nie ma żadnych "haczyków" (np. utrzymanie
salda na określonym poziomie, minimalna wpłata miesięczna itd.)?


W mbanku takich haczykow nie ma. Sam na swoim koncie przez ponad roku mialem rowne 0 PLN i nikt sie o to nie czepial. A odkad pracuje to pensja jest mi wyplacana na konto w mbanku. Jest o tyle fajnie, ze karte bankomantowa wydaja bez oplaty, zas korzystanie z bankomatow sieci Wuronet, BPH i kilku innych jest bezplatne, a ze jest ich sporo to nie ma problemu z gotowka. A najbardziej podobaja mi sie przelewy przez internet, bo sa bezplatne.

Dnia 25.02.2009 o 14:56, Blackhand napisał:

A jeśli to konto faktycznie jest takie wspaniałe, to czy można je założyć przez Internet?


Tak. Wejdz na strone www.mbank.com.pl

Dnia 25.02.2009 o 14:56, Blackhand napisał:

U mnie na zadupiu (80 tys mieszkańców) nie ma oddziału mBanku ani BRE Banku (o ile dobrze
pamiętam, to jego częścią jest mBank).


Do oddzialu nie musisz sie wybierac. Skladasz wniosek przez internet, a dokumenty do podpisania przesylaja do domu poczta co wiecej odsyla sie je na ich koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 14:56, Blackhand napisał:

Heh, nie wiem czy w każdym banku spółdzielczym przelewy tyle kosztują. W moim
mieście są dwa banki spółdzielcze, w jednym przelew kosztuje 1,10, w drugim - 1,20. Zresztą
zawsze możesz się przed dokonaniem wpłaty zapytać pani w okienku czy na informacji -
to nic nie kosztuje :).

Citkowsky
Coś mi to za pięknie brzmi z tym mBankiem, na pewno nie ma żadnych "haczyków" (np. utrzymanie
salda na określonym poziomie, minimalna wpłata miesięczna itd.)? Ja kiedyś miałem "darmowe"
konto w banku pana J. Weissa ;) (znaczy BPH) i faktycznie, było "darmowe" :/.
A jeśli to konto faktycznie jest takie wspaniałe, to czy można je założyć przez Internet?
U mnie na zadupiu (80 tys mieszkańców) nie ma oddziału mBanku ani BRE Banku (o ile dobrze
pamiętam, to jego częścią jest mBank).


Napisz do mnie GG: 8339104

Typowe gadanie:) Że napewno musi być jakiś haczyk, tyle, że tu haczyka nie ma.
I można założyć przez neta a potem kurier do domu ci przyjdzie celem podpisania umowy.


Jakby ktoś chciał założyć konto w mbanku to służę poradą itp:) Jest program lojalnościowy i potrzeba mi polecić jeszcze 4 osoby żeby porządną cyfrówkę mieć:) Pomóżcie mi a ja pomogę Wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje. Jeszcze nie wiem, czy się zdecyduję, ale w razie czego będę pamiętał, kto pierwszy "rzucił" info o tym koncie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa. Możecie zobaczyć czy działa Wam teraz allegro.pl? Bo ja jak chce wejsc na tą strone to tylko białe tło i tyle. Tak jest tylko u mnie czy i wy tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:53, Citkowsky napisał:

Jedna sprawa. Możecie zobaczyć czy działa Wam teraz allegro.pl? Bo ja jak chce wejsc
na tą strone to tylko białe tło i tyle. Tak jest tylko u mnie czy i wy tak macie?

Niestety nie tylko Ty masz taki problem. Jeszcze kilka minut temu coś działało, ale teraz nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 19:55, kitek0101 napisał:

> Jedna sprawa. Możecie zobaczyć czy działa Wam teraz allegro.pl? Bo ja jak chce wejsc

> na tą strone to tylko białe tło i tyle. Tak jest tylko u mnie czy i wy tak macie?

Niestety nie tylko Ty masz taki problem. Jeszcze kilka minut temu coś działało, ale teraz
nic...


Kurcze, to przez tą sytuację powinni przedłuzyć trwające aukcje o czas braku dostępu do serwisu. Bo czemu mam płacić za coś z czego korzystać nie mogę ja ani tym bardziej potencjalni kupjuący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 20:03, Citkowsky napisał:

Kurcze, to przez tą sytuację powinni przedłuzyć trwające aukcje o czas braku dostępu
do serwisu. Bo czemu mam płacić za coś z czego korzystać nie mogę ja ani tym bardziej
potencjalni kupjuący.

Dokładnie. Tylko szkoda, że za jakieś 1,5 i 2 godziny kończą się 3 aukcje, które obserwuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wchodząc na stronke allegro pojawia się raporcik o pracach konserwacyjnych które mają trwać od godziny 0:00 do 7.30 tylko w sumie to jeszcze północy nie ma. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz piszą, że od 02:00 do 03:00. Chyba wpadli w jakąś dziurę w czasoprzestrzeni albo coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:35, TetraGramaton napisał:

Czy może mi ktoś wyjaśnić łopatologicznie na czym polega ''cena minimalna'' ?


Jest to cena za jaką będziesz mógł sprzedać przedmiot. Jeżeli dasz aukcję i ustalisz cene minimalną np. 50 złotych i nie zostanie ona przekroczona nie będziesz zobowiązany do sprzedania przedmiotu.

Po prostu jak na aukcji nie zostanie przekroczona cena minimalna, sprzedający nie jest zobowiązany do sprzedaży przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:35, TetraGramaton napisał:

Czy może mi ktoś wyjaśnić łopatologicznie na czym polega ''cena minimalna'' ?


na tym polega, że sprzedający życzy sobie jakąś minimalną kwotę za którą chce sprzedać daną rzecz. jeśli się jej nie przekroczy, przedmiotu się nie kupi. to tak jakbym chciał za grę min. 30zł. ustawiam więc taką cenę minimalną. nikt jej nie zna, ale wie licytując, że takowa jest. być może ktoś będzie leciał co 1zł i akurat przekroczy ledwie cenę minimalną i za taką kupi, albo nie będzie się zastanawiał zbyt długo, rzuci sporą cenę a ja na tym zyskam. mam nadzieję, że jakoś Ci to przybliżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:43, TetraGramaton napisał:

dzięki ale też tam coś pisało że automatycznie się cena zwiększa


hm... to interesujące, nigdy nie wczytywałem się o tym na allegro dokładniej. teraz to ja nie pojmuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy ktoś już kupował jakąś orginałke z Allegro., bo chce wiedzieć czy ta gra była w takim stanie jaka była przedstawiona. Nie kupowałem jeszcze nic z Allegro, bo dopiero założyłem sobie neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy? Oryginalną grę? W przypadku nówek zwykle nie ma problemu (są na Allegro użytkownicy, którzy sprzedają gry nowe, w folii), z używkami jest różnie - kupiłem od jednego użytkownika Hellfire "nowego, nieużywanego", który wyglądał, jak potraktowany drobnoziarnistym papierem ściernym. Ale w większości przypadków sprzedający nie mijali się z prawdą, parę razy nawet płytki opisywane jako "dobre" wyglądały jak prosto z tłoczni. Krótko mówiąc - jak wszędzie w przypadku zakupów z drugiej ręki - jeden sprzedawca jest rzetelny i uczciwy, inny tylko patrzy, by klienta orżnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:52, SongoX napisał:

Siemka, czy ktoś już kupował jakąś orginałke z Allegro., bo chce wiedzieć czy ta gra
była w takim stanie jaka była przedstawiona. Nie kupowałem jeszcze nic z Allegro, bo
dopiero założyłem sobie neta.

Zazwyczaj tak. Ale przed zakupem warto sprawdzić ile sprzedawca ma komentarzy pozytywnych itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:43, TetraGramaton napisał:

dzięki ale też tam coś pisało że automatycznie się cena zwiększa

Z tego co pamiętam, to jedyne co się zwiększa to "cena rozpoczęcia" aukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie związane z płatnościami allegro... mianowicie właśnie sprawdziłem skrzynkę i dostałem list z allegro zaadresowany 27.02.2009 pt ''przedsądowe wezwanie do zapłaty''. w sumie dość dawno nie płaciłem rachunku [marne 19zł...] ale tydzień temu, a więc przed 27.02 dokonałem przelewu, allegro wszystko zaakceptowało.
więc jak, chrzanić ten list i go wywalić, czy się jednak zacząć martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować