Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 19:19, pizmak666 napisał:

a ja mam pytanie związane z płatnościami allegro... mianowicie właśnie sprawdziłem skrzynkę
i dostałem list z allegro zaadresowany 27.02.2009 pt ''przedsądowe wezwanie do zapłaty''.
w sumie dość dawno nie płaciłem rachunku [marne 19zł...] ale tydzień temu, a więc przed
27.02 dokonałem przelewu, allegro wszystko zaakceptowało.
więc jak, chrzanić ten list i go wywalić, czy się jednak zacząć martwić?



chranić list już. Jak zapłaciłes to już po sprawie. Na przyszłość staraj się nie zapominać o takich sprawach bo allegro ściga już po przekroczeniu 10zł niezapłaconych rachunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem. W pewnej aukcji z przedmiotem na którym mi przez chwilę zależało dałem za wysoką ''moją najwyższą ofertę''. Po kilku dniach znalazłem coś ciekawszego i wysłałem do gościa prośbę o unieważnienie mojej oferty. Nie dostałem jednak żadnej odpowiedzi... Teraz, aukcja się już zakończyła i muszę zapłacić za bluzę, a nie mam tyle kasy, bo ktoś chciał mnie przebić i wywindował ofertę na za wysoki dla mnie poziom... Proszę o jakieś porady jak wyjść z tej sytuacji, bo jestem dopiero początkującym użytkownikiem allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 23:31, lechu28 napisał:

Proszę o jakieś
porady jak wyjść z tej sytuacji, bo jestem dopiero początkującym użytkownikiem allegro...


Najlepiej przyjąć na klatę negatywa. Za samą bluzę najprawdopodobniej nie będziesz musiał zapłacić, ale raczej płazem Ci to nie ujdzie. Niestety, ale zasady funkcjonowania Allegro są jasne i każdy powinien się do nich stosować. Zanim złożyłeś swoją ofertę, musiałeś ją jeszcze raz potwierdzić. Skoro wiedziałeś, że nie masz tyle pieniędzy, to dlaczego tak wysoko licytowałeś? Na przyszłość unikaj takich sytuacji, bo niestety, ale dla sprzedawcy tacy "klienci" to prawdziwa udręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 23:31, lechu28 napisał:

/.../


więc tak... jeśli nigdzie w aukcji nie było napisane, że gość nie unieważnia ofert, to masz szczęście. jeśli się nie odezwie, tj. nie odpowie na Twojego maila, piszesz do allegro z prośbą o rozpatrzenie Twojej sprawy. wtedy ''wygrywasz'' bo przed zakończeniem aukcji prosiłeś o unieważnienie a wystawiający aukcję powinien był przystać na Twoją prośbę. generalnie chill, powinno się dać to pozytywnie rozwiązać ;]

Lesz3yk
nie do końca z jego winy cena jest tak wysoka. nie wiń go, równie dobrze mógł mieć szczęście, mógł nikt inny nie chcieć przebijać ofertę i wszyscy by byli zadowoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 23:31, lechu28 napisał:

Witam.
Mam problem. W pewnej aukcji z przedmiotem na którym mi przez chwilę zależało dałem za
wysoką ''moją najwyższą ofertę''. Po kilku dniach znalazłem coś ciekawszego i wysłałem
do gościa prośbę o unieważnienie mojej oferty. Nie dostałem jednak żadnej odpowiedzi...
Teraz, aukcja się już zakończyła i muszę zapłacić za bluzę, a nie mam tyle kasy, bo ktoś
chciał mnie przebić i wywindował ofertę na za wysoki dla mnie poziom... Proszę o jakieś
porady jak wyjść z tej sytuacji, bo jestem dopiero początkującym użytkownikiem allegro...



trzeba myślec co się robi bo allegro to nie piaskownica.
I takie pytanie: Na jaki czas przed końcem aukcji złozyłeś formularz prośby o wycofanie twojej oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, spróbuj się dogadać jakoś ze sprzedającym, jak jest z niego "ludzki człowiek", to może pójdzie Ci na rękę (niestety, zapewne w zamian za zwrot kosztów wystawienia aukcji i prowizji dla Allegro). Najgorszym wyjściem jest olać sprawę, wprawdzie nikt nie będzie Cię ścigał, ale negatyw + ostrzeżenie od Allegro to kiepski start. Na przyszłość polecam zapoznać się z poradami dla kupującego zawartymi w dziale pomocy Allegro, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2009 o 23:53, Citkowsky napisał:

I takie pytanie: Na jaki czas przed końcem aukcji złozyłeś formularz prośby o wycofanie
twojej oferty?


Wysłałem e-maila 1 dzień przed zakończeniem aukcji. Ale sprawę da się rozwiązać, gdyż sprzedający dał mi trochę czasu na zebranie danej kwoty... Teraz mam już kasę i wpłaciłem mu ją na konto. Transakcja się udała..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka.
Chcę wystawić kilka przedmiotów na allegro, ale jak czytałem za każdą aukcję płaci się niewielką kwotę allegro. Problem tkwi w tym, że nie wiem jak ją zapłacić. Przelewem w agencji opłat, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka.
Chcę wystawić kilka przedmiotów na allegro, ale jak czytałem za każdą aukcję płaci się
niewielką kwotę allegro. Problem tkwi w tym, że nie wiem jak ją zapłacić. Przelewem w
agencji opłat, czy jak?

I jeszcze jedno - na poprzedniej stronie przeczytałem kilka postów o mBanku. Czy mBank pobiera opłaty miesięczne za korzystanie z karty bankomatowej?

Sorka za dubla, ale poprzedniego posta nie mogłem już zedytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Allegro -->> Pomoc -->> Oplaty za wystawienie i sprzedaz -->> Jak często będzie trzeba dokonywać opłat? Jakie formy płatności proponujecie?

Jak często będzie trzeba dokonywać opłat? Jakie formy płatności proponujecie?

Regulować rachunek powinieneś:

* raz w miesiącu, jeśli Twoje zobowiązania wobec Allegro będą równe lub większe od 10 zł;
* jeśli otrzymujesz faktury od Allegro, raz w miesiącu bez względu na wysokość naliczonych opłat.

O konieczności uregulowania swoich należności zostaniesz poinformowany e-mailem od Allegro. Stan swojego konta możesz zawsze sprawdzić w zakładce Moje Allegro > Rachunki > Pokaż rachunek.

Rachunki wobec Allegro można regulować:

* przelewem bankowym,
* przekazem pocztowym,
* poprzez szybkie płatności online,
* kartą kredytową.

Jeżeli chcesz dokonać wpłaty, przejdź do strony Moje Allegro > Rachunki > Wpłać.


Co do mbanku nie pomoge, bo nie mam pojecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 08:56, Ancient Lord napisał:

Siemka.
Chcę wystawić kilka przedmiotów na allegro, ale jak czytałem za każdą aukcję płaci się

niewielką kwotę allegro. Problem tkwi w tym, że nie wiem jak ją zapłacić. Przelewem w

agencji opłat, czy jak?

I jeszcze jedno - na poprzedniej stronie przeczytałem kilka postów o mBanku. Czy mBank
pobiera opłaty miesięczne za korzystanie z karty bankomatowej?

Sorka za dubla, ale poprzedniego posta nie mogłem już zedytować.



Nie, mbank nie pobiera żadnych opłat. wystarczy przeczytac na ich stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 10:41, Citkowsky napisał:

Nie, mBank nie pobiera żadnych opłat. wystarczy przeczytać na ich stronie.


Przed chwilą wbiłem na stronkę mBanku i pisze,że opłata miesięczna za użytkowanie z karty bankowej wynosi 2 zł. To jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:14, Ancient Lord napisał:

> Nie, mBank nie pobiera żadnych opłat. wystarczy przeczytać na ich stronie.
>

Przed chwilą wbiłem na stronkę mBanku i pisze,że opłata miesięczna za użytkowanie z karty
bankowej wynosi 2 zł. To jak to w końcu jest?



To ja nie wiem o jaką ci chodzi kartę. Ja mam vise electron dzięki której moge wypłacać kasę z bankomatów, wpłacać we wpłatomatach i robić zakupy tą kartą i nic nie płacę za prowadzenie i użytkowanie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:41, Citkowsky napisał:

To ja nie wiem o jaką ci chodzi kartę. Ja mam vise electron dzięki której moge wypłacać
kasę z bankomatów, wpłacać we wpłatomatach i robić zakupy tą kartą i nic nie płacę za
prowadzenie i użytkowanie karty.


Właśnie o tej mówię.

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/debetowe/Visa_Electron_izzyKONTO/index.html#tabs=3
Według tego linku miesięczna opłata za posiadanie karty dodatkowej Visa Electron wynosi 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:46, Ancient Lord napisał:

> To ja nie wiem o jaką ci chodzi kartę. Ja mam vise electron dzięki której moge wypłacać

> kasę z bankomatów, wpłacać we wpłatomatach i robić zakupy tą kartą i nic nie płacę
za
> prowadzenie i użytkowanie karty.

Właśnie o tej mówię.

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/debetowe/Visa_Electron_izzyKONTO/index.html#tabs=3
Według tego linku miesięczna opłata za posiadanie karty dodatkowej Visa Electron wynosi
2 zł.


To jest za dodatkową czy coś.
Zobacz tu
http://www.mbank.pl/przewodnik/tpio/index.html

Ja tam mam karte od ponad 5 lat i nic nie płace. A konto mam i izzykonto a takze ekonto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:50, Citkowsky napisał:

To jest za dodatkową czy coś.

O kurde, to super :)

Dnia 22.03.2009 o 14:50, Citkowsky napisał:

Zobacz tu
http://www.mbank.pl/przewodnik/tpio/index.html

Ja tam mam karte od ponad 5 lat i nic nie płace. A konto mam i izzykonto a takze ekonto.

A izyykonto czym się różni od zwykłego konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 14:52, Ancient Lord napisał:

> To jest za dodatkową czy coś.
O kurde, to super :)

> Zobacz tu
> http://www.mbank.pl/przewodnik/tpio/index.html
>
> Ja tam mam karte od ponad 5 lat i nic nie płace. A konto mam i izzykonto a takze
ekonto.
>
A izyykonto czym się różni od zwykłego konta?



jest dla dzieci do 18 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować