Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2009 o 18:09, Ancient_Lord napisał:

> Ja zawsze płace po przekroczeniu kilkudziesięciu złotych bo dostaje punkty do programu

> payback z którego inkasuję zasilenia do komórki za free;)

A możesz opowiedzieć więcej o tych punktach? ;)
I jak się zdobywa te punkty?



Jak we wszystkich swoich aukcjach aktualnie trwających masz udostępnione płatności allegro to przy płaceniu prowizji za każde 1zł dostajesz 4pkty. Za 625pktów są karty 25tki do każdej sieci:) Czyli trzeba w miare dużo sprzedawać żeby miec te zasilenia co jakiś czas:) Mi tam wychodzi średnio co miesiąc takie zasilenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 18:54, Citkowsky napisał:

Jak we wszystkich swoich aukcjach aktualnie trwających masz udostępnione płatności allegro
to przy płaceniu prowizji za każde 1zł dostajesz 4pkty. Za 625pktów są karty 25tki do
każdej sieci:) Czyli trzeba w miare dużo sprzedawać żeby miec te zasilenia co jakiś czas:)
Mi tam wychodzi średnio co miesiąc takie zasilenie:)


No to neizłe takie coś ;) A te płatności to jakaś forma zapłaty za kupiony przedmiot, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że jak masz je włączone to płacisz allegro dodatkową prowizje za każdą wpłatę dla ciebie żeby tak za super nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 19:29, igor8472 napisał:

Tak, tyle że jak masz je włączone to płacisz allegro dodatkową prowizje za każdą wpłatę
dla ciebie żeby tak za super nie było...


tak, tylko, że procent kupujących u mnie i korzystających z opcji płatnosci allegro jest praktycznie zerow takze nic nie trace a jedynie zyskuje punkty przy płaceniu prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Zmienili układ zakładek a teraz nowy lay będzie. Nadziubdziane tego od cholery. Po co było zmieniać coś co spełniało dobrze swoją funkcję? W tej chwili ratuje mnie tylko opcja,, powrotu do poprzedniego wyglądu". na necie już zaczęły się protesty uzytkowników którym też nie podobają się te pożal sie boże zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 18:49, Maciej2194 napisał:

Czy mogę na Allegro sprzedać gre która wykorzystuje Games for Windows Live(mam tam konto
i wpisałem tam cd-key gry)??



Możesz, bez obaw;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 13:38, Citkowsky napisał:

No i pięknie. Zmienili układ zakładek a teraz nowy lay będzie. Nadziubdziane tego od
cholery. Po co było zmieniać coś co spełniało dobrze swoją funkcję? W tej chwili ratuje
mnie tylko opcja,, powrotu do poprzedniego wyglądu". na necie już zaczęły się protesty
uzytkowników którym też nie podobają się te pożal sie boże zmiany.


Przestań marudzić, jeszcze się z nowym layem przeprosisz ;]
Wg mnie glówna strona i wyszukiwanie aukcji wygląda lepiej, moje konto ma pozmieniany uklad i trochę ciężko się przyzwyczaić, ale dam radę. Lay nie był ruszany chyba od ładnych kilku lat, więc musieli coś zrobić, żeby odświeżyć stronkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy lay wygląda i działa fajnie ale dla KUPUJĄCYCH. Jak sprzedajesz i to dużo to wszystko jest tak duże i napaćkane że nawet się pożądnie aukcji edytować nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 08:25, Budo napisał:

> No i pięknie. Zmienili układ zakładek a teraz nowy lay będzie. Nadziubdziane tego
od
> cholery. Po co było zmieniać coś co spełniało dobrze swoją funkcję? W tej chwili
ratuje
> mnie tylko opcja,, powrotu do poprzedniego wyglądu". na necie już zaczęły się protesty

> uzytkowników którym też nie podobają się te pożal sie boże zmiany.

Przestań marudzić, jeszcze się z nowym layem przeprosisz ;]
Wg mnie glówna strona i wyszukiwanie aukcji wygląda lepiej, moje konto ma pozmieniany
uklad i trochę ciężko się przyzwyczaić, ale dam radę. Lay nie był ruszany chyba od ładnych
kilku lat, więc musieli coś zrobić, żeby odświeżyć stronkę.


Phi, po co zmieniać cos co jest dobre? Ok, layout mi różnicy wielkiej nie robi. Niech se będzie i ten nowy. Ale po jaką cholere było tak pozmieniać belke pod zalogowaniu do konta? Dobrze, ze istnieje nadal widok ,,stare allegro". Bez tego to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 14:16, Citkowsky napisał:

Phi, po co zmieniać cos co jest dobre?


Pierwszy Volkswagen Golf był dobry, to po co go zmieniali i teraz jest już x generacji? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 14:53, Budo napisał:

> Phi, po co zmieniać cos co jest dobre?

Pierwszy Volkswagen Golf był dobry, to po co go zmieniali i teraz jest już x generacji?
;]



Marne porównanie. W ogóle nie na miejscu.

mam nadzieję, że widok ,,stare allegro" pozostanie i będzie opcją do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 15:04, Citkowsky napisał:

Marne porównanie. W ogóle nie na miejscu.


Właśnie dobre porównanie ;]

Dnia 16.05.2009 o 15:04, Citkowsky napisał:

mam nadzieję, że widok ,,stare allegro" pozostanie i będzie opcją do wyboru.


Podejrzewam, że jakiś czas zostanie, ale nie na stałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2009 o 16:16, Budo napisał:


Podejrzewam, że jakiś czas zostanie, ale nie na stałe...



A szkoda, na siłę chcą się do eBaya upodabniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 16:16, Budo napisał:

> Marne porównanie. W ogóle nie na miejscu.

Właśnie dobre porównanie ;]

> mam nadzieję, że widok ,,stare allegro" pozostanie i będzie opcją do wyboru.

Podejrzewam, że jakiś czas zostanie, ale nie na stałe...



Właśnie, wejdź na ebaya, później na allegro i zabaw się w znalezienie 10 różnic w layoucie. Oj ciężko będzie.
Naprawdę, teraz patrząc na nowy layout (zerżnięty z ebaya) i posługując sie popieprzoną nową belką w moim koncie czuję się jakbym korzystał z jakiegoś świstaka.

A Golfy zmieniali po to by unowocześnić i aby był adekwatny do standardów lat w których był produkowany i był coraz bardziej komfortowy, przejrzysty i przyjazny w osbłudze. Tego o allegro powiedzieć nie mogę. Ani to przejrzyste (naćpane jakichś syfiastych jaskrawych kolorów), ani komfortowe (posrane przeniesienie belki z poziomu w pion i całkowite pozmienianie jej) ani także przyjazne w obsłudze(naćpane tych zakładek na belce pionowej i nie możność znalezienia wielu opcji).

Skoro korzystasz z nowego wygladu belki to znajdź mi proszę w niej miejsce gdzie jest pokazana moja wiadomość dla kupującego, automatycznie wysyłana osobom które coś kupiły na moich aukcjach. Chciałbym zmienić wyswietlany numer konta dla wpłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o szybką odpowiedź!
Mam aukcję PSP. Ceną minimalną w aukcji jest 500zł. Umówiłem się na GG z kupującym, że sprzedam mu PSP za 550 zł. On tyle zalicytuje, a ja kończę aukcję przed czasem i konsola jest jego. Jednak powiedział mi, że zalicytował 550, a na aukcji piszę 500zł. Wysłał mi screnshota, że niby dał te 550 zł. Czy jak da się ponad cenę minimalną do na aukcji w zaoferowanych piszę tyle, ile wynosi cena minimalna? Dodam, że kupujący chcę przesyłkę za pobraniem. Czy ten screen nie jest przerobiony? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Kupujący dał 550zł, ale pokazuje się 500(cena minimalna). Dopiero kiedy ktoś da 549,99zł, poprzednia oferta automatycznie to przebije i dopiero będzie to 550zł. Możesz edytować aukcję i dopisać że do ceny +50zł za ubezpieczenie przesyłki, czy coś w tym guście, albo po prostu umówić się z gościem na 550zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować