Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2009 o 22:25, Hartus napisał:

Bardzo proszę o szybką odpowiedź!
Mam aukcję PSP. Ceną minimalną w aukcji jest 500zł. Umówiłem się na GG z kupującym, że
sprzedam mu PSP za 550 zł. On tyle zalicytuje, a ja kończę aukcję przed czasem i konsola
jest jego. Jednak powiedział mi, że zalicytował 550, a na aukcji piszę 500zł. Wysłał
mi screnshota, że niby dał te 550 zł. Czy jak da się ponad cenę minimalną do na aukcji
w zaoferowanych piszę tyle, ile wynosi cena minimalna? Dodam, że kupujący chcę przesyłkę
za pobraniem. Czy ten screen nie jest przerobiony? Proszę o szybką odpowiedź.

550 to jego oferta maksymalna, a skoro 500 to cena minimalna i nie ma innych ofert to ważna jest najniższa oferta łapiąca się w ustalonej cenie przedmiotu(w tym wypadku 500zł) więc aby było 550zł ktoś jeszcze musi zalicytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dopiszę te 50 zł za coś. Jaka to opcja w edycji jest? Te dodatkowe informacje o przesyłce czy jakoś tak?
Tomoya - dzięki również za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 22:54, Blackbeard napisał:

Można edytować opis aukcji, ale też masz dobry pomysł. Możesz tam nadmienić, że chcesz
te 5 dyszek za cośtam, żeby mieć spokój. :)

To akurat był Twój pomysł :D Mam to dodać w głównym opisie czy w jakiejś dodatkowej informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 12:05, DesMonD__PL napisał:

Witam!
Mam pytanie zwiazane ze stroną Allegro.pl
Czy da sie usunac konto ?
gdyz zalozylem 2 a nie chce miec 2 :)



napisz do załogi alelgro. Wiem, ze istnieje taka możliwość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąć dane osobowe i zamknąć konto w Allegro?

Użytkownik Allegro może usunąć swoje dane osobowe i zakończyć działalność w Serwisie przez:

* odstąpienie od umowy,
* zamknięcie konta.

Odstąpienie od umowy.

W ciągu 10 dni od rejestracji Użytkownik może odstąpić od umowy z Allegro bez podania przyczyn, o ile nie wykonał w tym czasie żadnej czynności na Allegro. Dotyczy to w szczególności złożenia oferty kupna, wystawienia przedmiotu na sprzedaż, wypowiedzi w Café Allegro oraz kontaktu z innym Użytkownikiem za pośrednictwem formularzy Wyślij e-mail do tego Użytkownika bądź Zadaj pytanie Sprzedającemu.

Aby odstąpić od umowy, należy wypełnić http://allegro.pl/clear_user_data_request.php lub przesłać stosowne oświadczenie w formie pisemnej bądź elektronicznej. Prośba zostanie rozpatrzona w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych.

Skorzystanie z jakichkolwiek usług Allegro po wypełnieniu formularza lub przesłaniu oświadczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z odstąpienia od umowy.

Zamknięcie konta

Aby usunąć dane osobowe i zamknąć konto w Allegro, wypełnij formularz usunięcia danych: http://allegro.pl/clear_user_data_request.php . Możesz to zrobić po 30 dniach od zakończenia ofert, w których brałeś udział (jako Sprzedający bądź Kupujący). Prośba zostanie rozpatrzona w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych od wypełnienia formularza.

Po zamknięciu konta nadal będą dostępne otrzymane i wystawione przez Ciebie komentarze, data rejestracji oraz ostatniego logowania.

Jeżeli korzystałeś z Allegro w sposób niezgodny z przepisami prawa lub Regulaminem Allegro, jeżeli nie uregulowałeś należności wobec serwisu albo nie sfinalizowałeś wszystkich przeprowadzonych transakcji - Twoje dane mogą zostać zachowane m.in. w celu ustalenia odpowiedzialności i uniemożliwienia dalszego niedozwolonego korzystania z naszych usług. Podstawą zachowania danych osobowych jest art. 19 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 21:06, Piotrek_K napisał:

Jak usunąć dane osobowe i zamknąć konto w Allegro?

Użytkownik Allegro może usunąć swoje dane osobowe i zakończyć działalność w Serwisie
przez:

* odstąpienie od umowy,
* zamknięcie konta.

Odstąpienie od umowy.

W ciągu 10 dni od rejestracji Użytkownik może odstąpić od umowy z Allegro bez podania
przyczyn, o ile nie wykonał w tym czasie żadnej czynności na Allegro. Dotyczy to w szczególności
złożenia oferty kupna, wystawienia przedmiotu na sprzedaż, wypowiedzi w Café Allegro
oraz kontaktu z innym Użytkownikiem za pośrednictwem formularzy Wyślij e-mail do tego
Użytkownika bądź Zadaj pytanie Sprzedającemu.

Aby odstąpić od umowy, należy wypełnić http://allegro.pl/clear_user_data_request.php
lub przesłać stosowne oświadczenie w formie pisemnej bądź elektronicznej. Prośba zostanie
rozpatrzona w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych.

Skorzystanie z jakichkolwiek usług Allegro po wypełnieniu formularza lub przesłaniu oświadczenia
będzie równoznaczne z rezygnacją z odstąpienia od umowy.

Zamknięcie konta

Aby usunąć dane osobowe i zamknąć konto w Allegro, wypełnij formularz usunięcia danych:
http://allegro.pl/clear_user_data_request.php . Możesz to zrobić po 30 dniach od zakończenia
ofert, w których brałeś udział (jako Sprzedający bądź Kupujący). Prośba zostanie rozpatrzona
w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych od wypełnienia formularza.

Po zamknięciu konta nadal będą dostępne otrzymane i wystawione przez Ciebie komentarze,
data rejestracji oraz ostatniego logowania.

Jeżeli korzystałeś z Allegro w sposób niezgodny z przepisami prawa lub Regulaminem Allegro,
jeżeli nie uregulowałeś należności wobec serwisu albo nie sfinalizowałeś wszystkich przeprowadzonych
transakcji - Twoje dane mogą zostać zachowane m.in. w celu ustalenia odpowiedzialności
i uniemożliwienia dalszego niedozwolonego korzystania z naszych usług. Podstawą zachowania
danych osobowych jest art. 19 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług
drogą elektroniczną.



aaaha
Dzieki :)
(tak poza tym te konta nigdy nie byly uzywane)<<jedno nawet nie było aktywowane>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam zacząć się martwić czy olać to, ale dzisiaj jak zalogowałem się na konto dostałem info że ktoś próbował się logować na moje konto 3 razy i mu się nie udało, zostało też wyświetlone jego IP oraz jego domena czy coś takiego. Co mam z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 21:51, Crew_900 napisał:

Nie wiem czy mam zacząć się martwić czy olać to, ale dzisiaj jak zalogowałem się na konto
dostałem info że ktoś próbował się logować na moje konto 3 razy i mu się nie udało, zostało
też wyświetlone jego IP oraz jego domena czy coś takiego. Co mam z tym zrobić ?


Napisz do allegro, że taka sytuacja miała miejsce. Proponuje również zmienić hasło i tyle. Nic wiecej zrobić nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:43, xD_ominik napisał:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest płatność allegro?

Jest to takie narzędzie które automatycznie robi ci przelew a ty tylko potwierdzasz, musisz mieć konto internetowe np. w mBanku (mTransfer) lub kartę kredytową
Ja często z tego korzystam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:43, xD_ominik napisał:

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest płatność allegro?



Zarejestruj się najpierw na www.Payback.pl do zbierania punktów które dostajesz za Pł. All. bez tego nie opłaca się z nich korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 07:34, igor8472 napisał:

> Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to jest płatność allegro?


Zarejestruj się najpierw na www.Payback.pl do zbierania punktów które dostajesz za Pł.
All. bez tego nie opłaca się z nich korzystać.

To chyba zrezygnuję, z tej płatności. Jak trzeba zakładać sobie gdzie indziej jeszcze konto to zrezygnuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2009 o 15:16, xD_ominik napisał:

To chyba zrezygnuję, z tej płatności. Jak trzeba zakładać sobie gdzie indziej jeszcze
konto to zrezygnuję.



Czemy? To tylko program lojalnościowy a punkty zbierasz nie tylko prze płaceniu za aukcje przez PA. Payback ma wielu partnerów, nie tylko Allegro a rejestracja to tylko chwila roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować