Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2009 o 16:22, igor8472 napisał:

Czemy? To tylko program lojalnościowy a punkty zbierasz nie tylko prze płaceniu za aukcje
przez PA. Payback ma wielu partnerów, nie tylko Allegro a rejestracja to tylko chwila
roboty.

No dobra, trochę mnie przekonałeś. Wejdę na tą stronę payback i obeznam się o co loto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało gdyby ktoś włamał się na moje konto i dokonał dużej ilości zakupów? Miałbym problemy czy musiałbym najpierw potwierdzić zamówienia w mojej skrzynce mailowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 20:55, Largooo napisał:

Co by się stało gdyby ktoś włamał się na moje konto i dokonał dużej ilości zakupów? Miałbym
problemy czy musiałbym najpierw potwierdzić zamówienia w mojej skrzynce mailowej?



zamówien sie nie potwierdza. jezeli by sie tak stało to bys dostał mase negatywów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 21:08, Largooo napisał:

A jak by ktoś przysłał paczki i żądał pieniędzy? Poinformować grzecznie o włamie?


nikt paczek nie przysyla od tak o. Chyba, ze ten ktos zamowil za pobraniem to wtedy negatyw gwarantowany bo koles poniósł koszty wysylki (ok 14zl). Żadne przeprosiony słowne nie zrekompensuja wywalonych pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, sprzedawałem przedmiot i nie została osiągnięta cena minimalna. Po zakończonej aukcji dostałem maila od gościa który licytował i poprosił i numer konta. On chyba nie wie że nie kupił, jak mi wpłaci pieniądze to administracja może mi coś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 23:21, 143872 napisał:

Mam takie pytanie, sprzedawałem przedmiot i nie została osiągnięta cena minimalna. Po
zakończonej aukcji dostałem maila od gościa który licytował i poprosił i numer konta.
On chyba nie wie że nie kupił, jak mi wpłaci pieniądze to administracja może mi coś zrobić?


nie, towar nie został sprzedany także nic mu wysyłać nie musisz. Napisz mu, ze przecież nie wygrał, chyba, ze chce tobie za darmo wpłacić;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 23:21, 143872 napisał:

Mam takie pytanie, sprzedawałem przedmiot i nie została osiągnięta cena minimalna. Po
zakończonej aukcji dostałem maila od gościa który licytował i poprosił i numer konta.
On chyba nie wie że nie kupił, jak mi wpłaci pieniądze to administracja może mi coś zrobić?


Jeżeli wpłaci pieniądze na konto to według prawa stają się Twoje. Ty nie musisz nic sprzedawać bo nie ma, że tak powiem, żadnej umowy -> niczego nie sprzedałeś, więc o niczym nie wiesz i uznajesz że gościu wpłacił Ci darowiznę.
Kwestia tu jest jednak prywatnego sumienia -w pewien sposób jest to legalna kradzież wykorzystując niewiedzę innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 22:07, LESZ3u napisał:

Jak mówicie - ile mogę wołać za to cudeńko? - http://img199.imageshack.us/gal.php?g=obek1.jpg

Swoją drogą - co powiecie na założenie osobnego tematu z wyceną przedmiotów? Ten wątek
wydaje mi się średnio do tego odpowiedni...

Z rok temu Cenega wołała, o ile mnie pamięć nie myli, 39zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Cenega to kiedyś tanio wyprzedawała więc rynek jest w pewnym stopniu tym wydaniem nasycony.

To jeszcze nic nie znaczy, nie wszyscy zdarzyli wtedy z zakupem i ja osobiście jakbym miał takie coś sprzedać za 50zł lub mniej to wolałbym zostawić ten zestaw dla siebie. Oczywiście dużo zależy tutaj jeszcze od stanu tej gry jak i materiałów dodatkowych, ale na zdjęciach wszystko wygląda na zadbane. Podsumówując - JA nie sprzedałbym tej kolekcjonerki za mniej niż 60zł. Pamiętajmy że edycja z Super$ellera kosztuje dziś 50zł, fakt, nowa, ale co tam znajdziemy w pudełku? Niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie co do allegro ;]

Zakupiłem efekt gitarowy za 160 zł i wybrałem przesyłkę za 12 zł

Czyli na konto sprzedającego wpłacam pieniądze tylko za towar czy + przesyłka? Pytam się, bo pierwszy raz kupuję na allegro tak. Zawsze pobraniową brałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 2002 r. był przepis w prawie zezwalający na zwrot do 5 dni, teraz jest to już tylko dobra wola sprzedawcy. Jeśli nie w regulaminie aukcji tego napisanego to zawsze można się spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 08:36, gniazdus napisał:

Do jakiego czasu mogę zwrócić sprzedającemu towar bez podania przyczyny?


i tacy ludzie są najgorsi. Na szczęście jeszcze mnie to nie spotkało. Najpierw ktoś coś kupuje a potem bez powodu chce zwrotu kasy. Przypominam: przed zakupem pomyśl 2 razy a nie tylko zawraca się głowę sprzedającemu.

Nigdy bym takiego zwrotu nie przyjął. Kupił, zapłacil, towar otrzymal taki jak miał być więc dla mnie koniec transakcji.


Oby jak najmniej takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2009 o 10:58, Citkowsky napisał:

/.../

Pytam orientacyjnie, moja sytuacja jest nieco inna, ponieważ otrzymałem towar niezgodny z opisem (brak karty gwarancyjnej, podczas gdy sprzedający napisał, że na towar jest gwarancja producenta), a na dodatek z ukrytymi wadami technicznymi, o których nie wiedziałem w momencie zakupu. Nie mam pojęcia czy sprzedający o nich wiedział. Nie wiem czy czekać na kartę i zanieść telefon do salonu Nokii (usterka jest na tyle poważna, że otrzymałbym nowy egzemplarz) czy też odesłać sprzedającemu towar jako niesprawny. Ile czasu mam na odesłanie go jeśli zdecyduję się na ten drugi wariant?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ba, trzeba było od razu tak pisać. W takim razie zawsze możesz uderzyć do sprzedawcy za towar niezgodny z opisem. Na początek żeby się obudził proponuję przez formularz w ''Pomocy'' wysłać zawiadomienie do alegro że towar jest niezgodny z opisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 09:39, igor8472 napisał:

No ba, trzeba było od razu tak pisać. W takim razie zawsze możesz uderzyć do sprzedawcy
za towar niezgodny z opisem. Na początek żeby się obudził proponuję przez formularz w
''Pomocy'' wysłać zawiadomienie do alegro że towar jest niezgodny z opisem.


Rzeczywiście, tak byłoby najprościej, jednak istnieje również opcja załatwienia tego inaczej. Mogę poczekać aż sprzedawca dośle mi oryginalną kartę gwarancyjną (podobno ją posiada) i uderzyć do salonu Nokii. Jeśli uznają, że usterka kwalifikuje się do wymiany całego telefonu, dostaję nowy egzemplarz i sprawa zostaje zakończona. Jeżeli natomiast będą chcieli przy niej dłubać, zrezygnuję i odeślę towar jako niesprawny, bo z początkowo drobnej usterki zrobiła się dość poważna, a bonusowo zaczęła szwankować również karta pamięci. Poza tym, nie mam gwarancji, że naprawa rozwiąże problem raz na zawsze. I zastanawiam się jaki czas na odesłanie towaru mam w tym drugim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować