Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 18.06.2009 o 12:02, xD_ominik napisał:

Jak przelać pieniądze na allegro? Sprzedałem kilka przedmiotów i mam do przelania 5 zł
z groszami i nie wiem jak się za to zabrać.


A dostałeś już rachunek od allegro?
Jeżeli nie, to póki co nie masz po co płacić, jeśli pod koniec miesiąca twój rachunek będzie wynosił >=10zł to dopiero zostaniesz poproszony o zapłacenie go.

Ja staram się ostatniego dnia miesiąca płacić allegro tyle, aby mój rachunek wynosił 9,99 dzięki czemu nie dostaję rachunku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2009 o 12:10, Mistic napisał:

A dostałeś już rachunek od allegro?
Jeżeli nie, to póki co nie masz po co płacić, jeśli pod koniec miesiąca twój rachunek
będzie wynosił >=10zł to dopiero zostaniesz poproszony o zapłacenie go.

Ja staram się ostatniego dnia miesiąca płacić allegro tyle, aby mój rachunek wynosił
9,99 dzięki czemu nie dostaję rachunku :]

Poczekaj, mi żadnego rachunku mi nie przysłali pocztą, na maila może dostałem ale wykasowałem zresztą mam to napisane w "moim koncie" ile mam zapłacić. Mam do zapłaty mniej niż 10zł, i to już od dawna. Kiedy płaci się dodatkową karę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rachunek przychodzi na maila, nie pocztą. Sprawdź jaki masz rachunek miesięczny za maj, jeśli <10zł to nie musisz się póki co martwić płaceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki, no a jak będę miał więcej niż 10 to przyślą mi maila z numerem konta?

2dni temu wysłałem maila z pytaniem do użytkownika i mi coś nie odpisuje. Ma Guitar hero na DSa za 60zł Bardzo tanio ale nie odpisuje na moje pytania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 13:04, xD_ominik napisał:


Dzięki, no a jak będę miał więcej niż 10 to przyślą mi maila z numerem konta?

2dni temu wysłałem maila z pytaniem do użytkownika i mi coś nie odpisuje. Ma Guitar hero
na DSa za 60zł Bardzo tanio ale nie odpisuje na moje pytania:P


Wszystko przyślą. Zresztą jest opcja uregulowania rachunku z poziomu zakładek allegro. Tam wybierasz rodzaj banku i allegro samo przekierowuje na stronę banku z już uzupełnionymi polami odbiorcy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 02:26, Vaxinar napisał:

Ma ktoś z Was tą AlleKartę? Opłaca się to mieć?



Opłaca się jeśli normalnie często korzystasz z karty i punkty Payback zbierasz, ja głównie do tego wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 02:26, Vaxinar napisał:

Ma ktoś z Was tą AlleKartę? Opłaca się to mieć?


Niektórym się opłaca a niektórym nie. Mamy nawet przykład. Igorowi8472 opłaca się mieć allekartę bo zbiera punkty Payback. Mi nie jest potrzebna ta karta. Normalnie sobię kupuję. Nie jestem zbieraczem punktów Payback.
Allegro mi jest tylko potrzebne do kupywania gier i sprzętu. Czasami w piłkę nożna inwestuje ale to czasami. Dla mnie allekarta jest zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludzie za odpowiedź. Chyba sobie sprawę, bo często na Allegro coś kupuję.

Ostatnie pytanie do użytkowników karty - wczoraj tylko trochę o niej poczytałem i tam pisze, że prócz tej wpłaty wstępnej 10 złotych, jeśli suma Twoich kupionych przedmiotów nie wyniosła 500 złotych nic się dalej nie płaci.
To prawda, nie ma żadnych haczyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Na allegro kupuję bardzo rzadko, na razie mam tylko 3 komentarze. Kupiłem od jakiejś dziewczyny akrkarda( taka karta do DSa). Nie ma z nią kontaktu( nie będę opisywał szczegółów). Napisałem jej maila że rezygnuję z kupna. Czy mogę mieć problem z tego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 12:56, xD_ominik napisał:

Mam pytanie. Na allegro kupuję bardzo rzadko, na razie mam tylko 3 komentarze. Kupiłem
od jakiejś dziewczyny akrkarda( taka karta do DSa). Nie ma z nią kontaktu( nie będę opisywał
szczegółów). Napisałem jej maila że rezygnuję z kupna. Czy mogę mieć problem z tego powodu?



Komentarz negatywny zapewne. Już tłumaczyłem, allegro to nie zabawa. trzeba myślec co się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ludziska lictuje 2 towary w obu czas do końca 6 godz,(co prawda jeden z trochę opóznieniem) ja :D prowadzę, ale martwię się że przegram, poniewasz jak już w ostamim momencie chce podbic muszę się zalogować i tak będzie dupa, czas minie i przegram, a wcześniejsze zalogowanie niezbyt dobrze też nie wyjdzie bo ktoś może dać więszą kwotę a ja o tym nie będe wiedział jaką, i tak jak się zornietuje jaka to będzie to będzie za póżno, macie jakiś złoty środek na wygraną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pod koniec aukcji odświeżam stronę co kilka-kilkanaście sekund i licytuję w ostatnich 30 sekundach. Polecam też snajpera aukcyjnego -> www.snip.pl Bufor wystarczy ustawić na 4-5 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz ktoś kilka razy :D podbijał, i ja mu też i jak na razie znów prowadzę, tylko mam problemy :(

:( nie mogę to tak 12 w nocy siedzieć przy kompie aby podbijać, i nie wiem co robić, no i drugi problem, ale to już muszę sam poradzić, CENA :D muszę jakoś matkę przekonać aby mi tyle kasy dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę, żadnego problemu...
Licytujesz kwotą jaką możesz maksymalnie dać za przedmiot i spokój.
Natomiast wszystkiego rodzaju "snajpery aukcyjne" są nielegalne, a poza tym według mnie nieetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 21:15, Citkowsky napisał:

nikt paczek nie przysyla od tak o.


A ja raz tak paczkę otrzymałem. Za pobraniem, ładna naklejka allegro na kopercie i niby wszystko ok. Tylko problemem było to, że nic nie kupowałem w tamtym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować