Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 12:29, Doktor93 napisał:

Wybacz, ale dalej nie rozumiem. Między 70 zł, a 180 zł też jest duża różnica i jakoś
nikt się nie czepia. Już nie wiem kto tu nie rozumie.


No tak ale nie przyszło mi do głowy, że oferta wygrana mogła być na kup teraz i się dziwiłem, że po 180zł jest zalicytowane 250zł, było by wszystko ok gdyby to była np. aukcja przedmiotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 12:29, Doktor93 napisał:

Wybacz, ale dalej nie rozumiem. Między 70 zł, a 180 zł też jest duża różnica i jakoś
nikt się nie czepia. Już nie wiem kto tu nie rozumie.


Wystarczy że gość który wygrał aukcję najpierw podbijał cenę do 180zł a później po prostu skorzystał z oferty Kup Teraz bo się np. czas kończył. 70zł pozostało gdyż była to trzecia a nie druga oferta. Czego tu nie rozumieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 12:33, PsyhoSpider napisał:

> Wybacz, ale dalej nie rozumiem. Między 70 zł, a 180 zł też jest duża różnica i jakoś

> nikt się nie czepia. Już nie wiem kto tu nie rozumie.

Wystarczy że gość który wygrał aukcję najpierw podbijał cenę do 180zł a później po prostu
skorzystał z oferty Kup Teraz bo się np. czas kończył. 70zł pozostało gdyż była to trzecia
a nie druga oferta. Czego tu nie rozumieć ?



On dalej myśli, że się tu ludzie dziwią, że ten pakiet poszedł za kwotę 250zł która jest duża (albo mała).
Nie zrozumiał (przynajmniej na początku) że ludziom calkiem o co innego chodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 12:33, PsyhoSpider napisał:

Wystarczy że gość który wygrał aukcję najpierw podbijał cenę do 180zł a później po prostu
skorzystał z oferty Kup Teraz bo się np. czas kończył. 70zł pozostało gdyż była to trzecia
a nie druga oferta. Czego tu nie rozumieć ?


Ależ ja doskonale to rozumiem. Próbowałem tylko wytłumaczyć na podstawie wcześniejszych podbić, że jest to możliwe nawet bez korzystania z oferty "Kup teraz". Nie rozumiałem tylko jednej rzeczy, którą wytłumaczył mi Citkowsky i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2009 o 12:37, Doktor93 napisał:

Ależ ja doskonale to rozumiem. Próbowałem tylko wytłumaczyć na podstawie wcześniejszych
podbić, że jest to możliwe nawet bez korzystania z oferty "Kup teraz". Nie rozumiałem
tylko jednej rzeczy, którą wytłumaczył mi Citkowsky i wszystko.


Tylko, że to nie jest możliwe bo jak np. podbijesz ofertę do 250zł, wycofując następnie swoją ofertę to kwota 250zł również zniknie i pozostanie ta od której zacząłeś podbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle :). Jak mi pani w banku M. Kondrata krzyknęła za wpłatę 65 zł 12-złotowej prowizji, to podziękowałem i wyszedłem z banku szybciej, niż wszedłem, i pieniądze wpłaciłem w którymś banku spółdzielczym, gdzie zapłaciłem 1,20 (pół z tego, co sobie życzy PP).

confident
Nie wszyscy kantują, niektórzy "dorzucają" różne opcje (np. potwierdzenie odbioru), a to kosztuje ekstra (niektórzy nawet doliczają koszty pakowania xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie :
Jeśli sprzedałem przedmiot na allegro , a kupujący ma przelać pieniądze na konto . To czekam aż dostanę potwierdzenie wpłaty z banku i dopiero wtedy wysyłam ? Pytam bo nie chcę dostać negatywa za " opóźnioną wysyłkę "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 16:14, HeyBabyGirl napisał:

Mam takie pytanie :
Jeśli sprzedałem przedmiot na allegro , a kupujący ma przelać pieniądze na konto . To
czekam aż dostanę potwierdzenie wpłaty z banku i dopiero wtedy wysyłam ? Pytam bo nie
chcę dostać negatywa za " opóźnioną wysyłkę "

Oczywiście :) Zależy jak napiszesz w aukcji, np. wysyłka w ciągu 7 dni od zasięgowania pieniędzy i wtedy masz tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Własnie rozpoczołem swoją przygodę z allegro i mam jedno pytanie. Chcę wystawić na sprzedaż auto. W ceniku pisze, żę za wystawienie biorą sobie 15zł. Czy jerzeli wystawie ogłoszenie KUP TERAZ i np. usunę je po dwóch dniach, bądź jerzeli nikt mi nie kupi samochodu to dalej płace te 15zł, czy już nie??? Jerzeli są jakieś sposoby na pominięcie tej platnośći to bardzo proszę o ich podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 19:54, TtittaX napisał:

Cześć. Własnie rozpoczołem swoją przygodę z allegro i mam jedno pytanie. Chcę wystawić na sprzedaż auto. W > ceniku pisze, żę za wystawienie biorą sobie 15zł. Czy jerzeli wystawie ogłoszenie KUP TERAZ i np. usunę je po
dwóch dniach, bądź jerzeli nikt mi nie kupi samochodu to dalej płace te 15zł, czy już nie??? Jerzeli są jakieś
sposoby na pominięcie tej platnośći to bardzo proszę o ich podanie.

Jeżeli w cenniku jest napisane, że biorą 15 zł za wystawienie aukcji - to tak jest. Opłata za wystawienie aukcji nie jest zwracana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję fachowej pomocy. Chcę sprzedać na Allegro używaną kość pamięci DDRAM2 512MB 533MHz firmy Elixir. Niestety mam kilka problemów. Po pierwsze to nie mam pojęcia ile mogę za nią chcieć (zależy mi na sprzedaży tego więc nawet najmniejsza suma mnie zadowoli). Po drugie nie mam aparatu, który zrobił by dobrej jakości zdjęcie. Chciałem znaleźć jakieś zdjęcie w internecie i napisać że to tylko zdjęcie poglądowe, ale nic nie mogę znaleźć. Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 12:57, White_Eagle napisał:

Potrzebuję fachowej pomocy. Chcę sprzedać na Allegro używaną kość pamięci DDRAM2 512MB
533MHz firmy Elixir. Niestety mam kilka problemów. Po pierwsze to nie mam pojęcia ile
mogę za nią chcieć (zależy mi na sprzedaży tego więc nawet najmniejsza suma mnie zadowoli).
Po drugie nie mam aparatu, który zrobił by dobrej jakości zdjęcie. Chciałem znaleźć jakieś
zdjęcie w internecie i napisać że to tylko zdjęcie poglądowe, ale nic nie mogę znaleźć.
Proszę pomóżcie.

Co do pierwszego jak nie wiesz za ile chcesz sprzedać a każda suma cie zadowoli dobrym rozwiązaniem będzie licytacja o 1zł. dużo chętnych zawsze można sprzedać za dobrą cenę.
Zdjęcie mam nadzieje, że takie dobre

20090901131314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:13, Gordon92 napisał:

Co do pierwszego jak nie wiesz za ile chcesz sprzedać a każda suma cie zadowoli dobrym
rozwiązaniem będzie licytacja o 1zł. dużo chętnych zawsze można sprzedać za dobrą cenę.


Zdjęcie jest OK, dzięki.
Czy cena minimalna 10 zł jest dobra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:24, White_Eagle napisał:

> Co do pierwszego jak nie wiesz za ile chcesz sprzedać a każda suma cie zadowoli
dobrym
> rozwiązaniem będzie licytacja o 1zł. dużo chętnych zawsze można sprzedać za dobrą
cenę.

Zdjęcie jest OK, dzięki.
Czy cena minimalna 10 zł jest dobra ?

Odpowiednia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:35, White_Eagle napisał:

A czy warto dodać również opcję "Kup teraz" na poziomie np. 12 zł

Mozesz dać licytacje od 10zł a cenę kup teraz 30-35zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 14:07, Gordon92 napisał:

> A czy warto dodać również opcję "Kup teraz" na poziomie np. 12 zł
>
Mozesz dać licytacje od 10zł a cenę kup teraz 30-35zł


Mam jeszcze pytanie co do transportu. Jak mam ustalić ile jaka przesyłka kosztuję. Czy mogę wzorować się na innych aukcjach, gdzie sprzedaje się podobny przedmiot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 14:12, White_Eagle napisał:

> > A czy warto dodać również opcję "Kup teraz" na poziomie np. 12 zł
> >
> Mozesz dać licytacje od 10zł a cenę kup teraz 30-35zł

Mam jeszcze pytanie co do transportu. Jak mam ustalić ile jaka przesyłka kosztuję. Czy
mogę wzorować się na innych aukcjach, gdzie sprzedaje się podobny przedmiot ?

W tabeli wybierz co cie interesuje http://www.cennik.poczta.lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować