Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2009 o 15:46, White_Eagle napisał:

> W tabeli wybierz co cie interesuje http://www.cennik.poczta.lublin.pl/

Nie bardzo wiem ile ta przesyłka może ważyć. Chce dać do wyboru: list polecony ekonomiczny,
list polecony priorytetowy, odbiór osobisty.


Jeśli chodzi ci o wysyłki tej pamięci RAM, to polecony ekonomiczny: od 5 do 6 złotych ( do tego wliczony koszt zapakowania ) Priorytetowy, z 8 złotych. Odbiór osobisty - za darmo ;)

Ja podam przykład jak ja wysyłam:
List polecony Priorytetowy od 8 do 9.50 zł.
List Priorytetowy ekonomiczny 5,50 zł
Paczka Pocztowa Priorytetowa 13 zł.
Przesyłka pobraniowa 20 zł.

I w tym cenach zawsze biorę marże 2, 3 złotych, więc nawet jak przesyłki będą większe to nie tracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 16:08, White_Eagle napisał:

Dlaczego przesyłka pobraniowa kosztuję aż 20 zł ?

Ram na pewno nie waży więcej niż 0.5Kg czyli przesyłka pobraniowa priorytet wyniesie cię 13,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 16:08, White_Eagle napisał:

Dlaczego przesyłka pobraniowa kosztuję aż 20 zł ?


Pisałem, przecież o marży. Gordon ma racje pisząć o tym że kosztuje 13.50 złotych, lecz do tego trzeba doliczyć czekanie na pieniądze. W ciągu trzech dni, przesyłka przyjdzie i dopiero w trzecim dniu, pieniądze będą na moim koncie. To jest z 5-6 dni roboczych czekania, trzeba sobie wynagrodzić ten czas.
A po drugie miałem e-maile z pytaniem, czy można wysłać za pobraniem, no więc to dodałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to czemu nie doliczas też za przelewy tyle. Przeciez ktoś ci może wysłać przez neta i idzie jeden dzień a ktoś może pocztą i będzie szo tydzień. Tego czasu se nie wynagrodzisz? Ludzie co kanciarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są trochę zawyżone. Kość pamięci nawet z opakowaniem się zmieści do kategorii 200-350 gram Nawet uwzględniając ten 1zł na bąbelkową kopertę ja bym proponował:

Polecony Priorytet 6,50-7
Pobranie 13zł
Pobranie priorytet 14,50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 16:19, igor8472 napisał:

A to czemu nie doliczas też za przelewy tyle. Przeciez ktoś ci może wysłać przez neta
i idzie jeden dzień a ktoś może pocztą i będzie szo tydzień. Tego czasu se nie wynagrodzisz?
Ludzie co kanciarstwo.


Nie rozumiem ciebie. O co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 16:30, Piotrbov napisał:

> A to czemu nie doliczas też za przelewy tyle. Przeciez ktoś ci może wysłać przez
neta
> i idzie jeden dzień a ktoś może pocztą i będzie szo tydzień. Tego czasu se nie wynagrodzisz?

> Ludzie co kanciarstwo.

Nie rozumiem ciebie. O co ci chodzi?



Bo masz naprawde dziwny tok rozumowania. Skoro tobie trzeba dopłacać za czekanei na przelew to czemu ty komuś nie doplacisz za jego czekanie na wysyłkę?
Marża psia krew. Od razu negatyw dla takiego kogoś kto bierze 20zł za pobranie a wysyla za 14zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 17:33, Citkowsky napisał:

Bo masz naprawde dziwny tok rozumowania. Skoro tobie trzeba dopłacać za czekanei na przelew
to czemu ty komuś nie doplacisz za jego czekanie na wysyłkę?
Marża psia krew. Od razu negatyw dla takiego kogoś kto bierze 20zł za pobranie a wysyla
za 14zl.


Ech... Jaki negatyw? Przecież kupujący wie i widzi, że u mnie za przesyłkę płaci się 20 zł. Jeśli się na to zgodzi, to czemu nie? To jest przecież uczciwe i legalne, nie to co robi użytkownik Joker_70 ze sklepu Pamięci FLASH GSM AKCESORIA PC. W jego opisie produktu jest napisane paczka pocztowa, a wysyła listem poleconym priorytetowym. To jest oszustwo!, u mnie jest wyraźnie co i jak itd.

Co do pobrania jeszcze, to dałem taką kwotę, bo nie lubię wysyłać za pobraniem, a jako że były osoby co się pytały o taką formę to dałem taką cenę, by niewielu chciało. JBC. u mnie tez są opcje dostawy za 5 złotych, a to jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 18:47, Piotrbov napisał:

> Bo masz naprawde dziwny tok rozumowania. Skoro tobie trzeba dopłacać za czekanei
na przelew
> to czemu ty komuś nie doplacisz za jego czekanie na wysyłkę?
> Marża psia krew. Od razu negatyw dla takiego kogoś kto bierze 20zł za pobranie a
wysyla
> za 14zl.

Ech... Jaki negatyw? Przecież kupujący wie i widzi, że u mnie za przesyłkę płaci się
20 zł. Jeśli się na to zgodzi, to czemu nie? To jest przecież uczciwe i legalne, nie
to co robi użytkownik Joker_70 ze sklepu Pamięci FLASH GSM AKCESORIA PC. W jego opisie
produktu jest napisane paczka pocztowa, a wysyła listem poleconym priorytetowym. To jest
oszustwo!, u mnie jest wyraźnie co i jak itd.

Co do pobrania jeszcze, to dałem taką kwotę, bo nie lubię wysyłać za pobraniem, a jako
że były osoby co się pytały o taką formę to dałem taką cenę, by niewielu chciało. JBC.
u mnie tez są opcje dostawy za 5 złotych, a to jest mało.



zamiast zarabiac na wysylce to sprzedawaj po prostu drozej przedmioty a nie tak na żyda na wysyłce. I jeszcze jaki debilny powód. Kij z tym, zarabiaj sobie i na przesyłce ale proszę cię, nie pisz przynajmniej powodów dla ktorych podwyższasz cene wysylki bo to powody irracjonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 18:51, Citkowsky napisał:

zamiast zarabiac na wysylce to sprzedawaj po prostu drozej przedmioty a nie tak na żyda
na wysyłce. I jeszcze jaki debilny powód. Kij z tym, zarabiaj sobie i na przesyłce ale
proszę cię, nie pisz przynajmniej powodów dla ktorych podwyższasz cene wysylki bo to
powody irracjonalne.


Przesadzasz. Po prostu wg. mnie przesadzasz i tyle. Ale zobacz, jako,że nie lubie wysyłać za pobraniem, to daje wysoką cenę, by nikt nie brał i nikt nie bierze. A przesyłki listowe, są u mnie bardzo tanie i wysyłam od razu jak dostane przelew..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 19:03, Piotrbov napisał:

> zamiast zarabiac na wysylce to sprzedawaj po prostu drozej przedmioty a nie tak
na żyda
> na wysyłce. I jeszcze jaki debilny powód. Kij z tym, zarabiaj sobie i na przesyłce
ale
> proszę cię, nie pisz przynajmniej powodów dla ktorych podwyższasz cene wysylki bo
to
> powody irracjonalne.

Przesadzasz. Po prostu wg. mnie przesadzasz i tyle. Ale zobacz, jako,że nie lubie wysyłać
za pobraniem, to daje wysoką cenę, by nikt nie brał i nikt nie bierze. A przesyłki listowe,
są u mnie bardzo tanie i wysyłam od razu jak dostane przelew..



Ok, mi tam to bardzo nei przeszkadza.

Ale zastanow sie nad powodem zawyzania ceny przesylki. gadanie, ze liczysz sobie za czas oczekiwania na przelew to kpiny. A czemu nie zrekompensujesz komus czasu oczekiwania na przesyłkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 19:07, Citkowsky napisał:

Ale zastanow sie nad powodem zawyzania ceny przesylki. gadanie, ze liczysz sobie za czas
oczekiwania na przelew to kpiny. A czemu nie zrekompensujesz komus czasu oczekiwania
na przesyłkę?


Co do czasu, to już mówiłem, że wysyłam od razu po otrzymaniu przelewu na konto. Co do oczekiwania na przesyłkę, to nie jest duża, bo wysyłam zawsze priorytetem i wiele razy się zdarzało, że jak wysyłałem pewnego dnia, to już następnego dnia przesyłka już była u rąk kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 20:10, Piotrbov napisał:

> Ale zastanow sie nad powodem zawyzania ceny przesylki. gadanie, ze liczysz sobie
za czas
> oczekiwania na przelew to kpiny. A czemu nie zrekompensujesz komus czasu oczekiwania

> na przesyłkę?

Co do czasu, to już mówiłem, że wysyłam od razu po otrzymaniu przelewu na konto. Co do
oczekiwania na przesyłkę, to nie jest duża, bo wysyłam zawsze priorytetem i wiele razy
się zdarzało, że jak wysyłałem pewnego dnia, to już następnego dnia przesyłka już była
u rąk kupującego.



No i?

A jak ja ci przeleje na konto i dojdzie ci przelew na 18 (sesja bankowa jest wtedy w wiekszosci bankow) a ty zapewne nie wyslesz paczki tego samego dnia to co, placisz człowiekowi za czekanie?
A jak rano cos ktos u ciebie kupi i na nastepny dzien juz masz przelew to za co ta dodatkowa oplata dla ciebie?
Bo łaskawy pan czekać musiał 24h na przelew? przecież to bank przelewa a nie osoba to zlecająca więc dlaczego doliczasz sobie jakąś kasę za czekanie?
Może zwróć się z roszczeniami odszkodowania do banku, że łaskawy pan czekać musiał 1 dzien na przelew.

Żenada czlowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenada... Jassne. Popatrz na listę moich komentarzy na allegro. Nikt jakoś nie protestuje, nie mam żadnych negatywów, lub neutrali w tej sprawie. Popatrz na inne osoby jak wysyłają przesyłki. Bardzo często są droższe od moich. Dla przykładu: Karta microSD 2 GB jest małych rozmiarów a gościu żąda za przesyłkę 10 złotych, a za 2 karty trzeba dopłacić dodatkowo 6 złotych. A za premierowe wersje gier ( które są znacznie większe niż jedna, ba 2 karty microSD ) najtańsza wysyłka u mnie to 6 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 22:17, Piotrbov napisał:

Żenada... Jassne. Popatrz na listę moich komentarzy na allegro. Nikt jakoś nie protestuje,
nie mam żadnych negatywów, lub neutrali w tej sprawie. Popatrz na inne osoby jak wysyłają
przesyłki. Bardzo często są droższe od moich. Dla przykładu: Karta microSD 2 GB jest
małych rozmiarów a gościu żąda za przesyłkę 10 złotych, a za 2 karty trzeba dopłacić
dodatkowo 6 złotych. A za premierowe wersje gier ( które są znacznie większe niż jedna,
ba 2 karty microSD ) najtańsza wysyłka u mnie to 6 złotych.



I te 6zł to jaka to opcja wysylki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować