Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2009 o 11:15, sevrond napisał:

(...)

No chyba, że tak... tylko, że MadDogg pytał jaka będzie prowizja od setki, a nie ile będzie musiał zapłacić łącznie za wystawienie przedmiotu i prowizję :) To mnie zmyliło w twojej odpowiedzi xD

@igor8472 Przecież sam podawałem tego linka... myślałem, że wprowadzili jakieś zmiany w cenniku i dlatego prosiłem sevrond''a o namiar na stronę, z której wziął dane... ale już się wyjaśniło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W serwisie aukcjoner (aukcjoner.pl) żeby korzystać z różnych opcji trzeba podać login oraz hasło do allegro.
np. żeby zobaczyć kto na komentarzy nie wystawił i wysłać do tej osoby upomnienie z prośbą o wystawienie komentarza trzeba też dodać swoje konto allegro (login i hasło) czy jest to bezpieczne? Czy lepiej nie podawac? Prosze o odpowiedz osoby, ktora zna sie na tym!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z punktu widzenia bezpieczeństwa podawanie swojego loginu i hasła w innym miejscu, niż to do tego przeznaczone, nie jest bezpieczne. Nawet, jeśli serwis przez Ciebie wymieniony jest uczciwy, to nie ma pewności, że do danych zarejestrowanych tam allegrowiczów nie ma dostępu nikt poza nimi samymi. A jeśli nawet hasła są przechowywane w formie zaszyfrowanej, to przypominam, że "nie ma takiej rury, której nie da się odetkać" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Osoba która wylicytowała u mnie gazetę, poprosiła o możliwość zapłaty przy odbiorze, wybrała list polecony priorytetowy. Czy taka przesyłka więcej kosztuję ? Jak mam to wysłać i jak dostanę pieniądze za przedmiot ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 22:30, White_Eagle napisał:

Mam mały problem. Osoba która wylicytowała u mnie gazetę, poprosiła o możliwość zapłaty
przy odbiorze, wybrała list polecony priorytetowy. Czy taka przesyłka więcej kosztuję
? Jak mam to wysłać i jak dostanę pieniądze za przedmiot ? Proszę o pomoc.


W przypadku gazetki, która ma niewielką wagę cena za wysyłkę pobraniową wyniosła by cię 13,50 priorytet. W przypadku kiedy chciałbyś, żeby pieniądze otrzymać na konto. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz otrzymać pieniądze do ręki (przekaz) wyniosło by cie to trochę drożej 17,00zł, Jeśli będziesz wysyłał kwota pobrania dla kupca to kwota gazety + 13,50 lub 17,00.

Pod tym linkiem masz wzór jak wypełnić pobranie i otrzymać pieniądze na konto
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/wzory/wzor_pobr_bank.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 22:53, Gordon92 napisał:

W przypadku gazetki, która ma niewielką wagę cena za wysyłkę pobraniową wyniosła by cię
13,50 priorytet. W przypadku kiedy chciałbyś, żeby pieniądze otrzymać na konto. Jeśli
nie masz takiej możliwości możesz otrzymać pieniądze do ręki (przekaz) wyniosło by cie
to trochę drożej 17,00zł, Jeśli będziesz wysyłał kwota pobrania dla kupca to kwota gazety
+ 13,50 lub 17,00.

Pod tym linkiem masz wzór jak wypełnić pobranie i otrzymać pieniądze na konto
http://www.cennik.poczta.lublin.pl/wzory/wzor_pobr_bank.html


Mam konto w banku, więc mogę otrzymać pieniądze przelewem. Ta kobieta która kupiła u mnie gazetę (za 2 zł), chcę aby jej wysłać listem poleconym priorytetowym, ale za taką samą cenę jak przy płatności z góry, czyli za 4,50. Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 22:59, White_Eagle napisał:

Mam konto w banku, więc mogę otrzymać pieniądze przelewem. Ta kobieta która kupiła u
mnie gazetę (za 2 zł), chcę aby jej wysłać listem poleconym priorytetowym, ale za taką
samą cenę jak przy płatności z góry, czyli za 4,50. Co robić ?


Nie gódź się i tyle. Daj linka do tej aukcji będzie więcej wiadomo.

Za przesyłkę pobraniową płaci się minimum 13.50. Wygrała aukcję i znała warunki wysyłki, więc niech teraz nie oszukuje i tyle. Ale jak ta osoba tak bardzo chce za pobraniem to powiedz że cena będzie taka, a taka ( na twoim miejscu dałbym 16 złotych )

Nie ma czegoś takiego w Poczcie Polskiej jak List polecony priorytetowy z możliwością zapłaty z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no ja nie mogę, jak to możliwe, aukcja zakończyła się o 16:58:13 a gościu zalicytował o 16:58:12, przecież nie ma możliwości takiej osoby przelicytować... a miałbym słuchawki warte 200zł za nie całe 70zł -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo miał szczęście i dobry zegarek albo automat do licytowania. Mi się też zdarzało licytować trafić na ostatnie kilka sekund. Jak zbliża się ostatnia minuta to odświeżam stronę co 3-4 sekundy a jak się zaczyna do z sekundnikiem czekam. Zostało 10 sekund około to licytuję. Nigdy wcześniej, po co cenę niepotrzebnie podbijać i swoje zainteresowanie okazywać :-). Z automatu (snip.pl) korzystam tylko jak mnie w domu nie ma a tak to wolę sam i mieć na sytuację wgląd do ostatniej chwili bo może się np okaże że jednak mogę dać więcej albo że jednak chce zrezygnować bo coś tam i nie licytuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 18:13, crash807 napisał:

A taki snajper (snip.pl) to jest legalny? Allegro na to zezwala zgodę i to jest całkowicie
legalne?

Osoiście go nie używam, oraz nie powiem abym popierał osoby które go używają ale allegro nie ma nic przeciwko temu. W końcu dla nich im drożej zejdzie aukcja tym większy zysk więc takie programy podbijajace są im na ręke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...O co chodzi z tą ceną maksymalną? Tzn. znam podstawy działania tylko interesuje mnie, że jeśli dam cenę maksymalną 200 złotych, wygram, tylko że najwyższa moja kwota będzie 150 złotych to wtedy liczy tą najwyższą, czy cenę maksymalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:38, Diverso napisał:

Mam pytanie...O co chodzi z tą ceną maksymalną? Tzn. znam podstawy działania tylko interesuje
mnie, że jeśli dam cenę maksymalną 200 złotych, wygram, tylko że najwyższa moja kwota
będzie 150 złotych to wtedy liczy tą najwyższą, czy cenę maksymalną?



liczy najmniejszą kwotę potrzebną aby przebić inne osoby. Jak ktoś dał w aukcji 150zł a ty max 200zł to widoczna będzie kwota 152,5 bodajże i za tyle przedmiot kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio sprzedałem pewien przedmiot na allegro za ok. 200zł.
Niedawno kolega zapytał się mnie, czy skonfigurowałem swoje konto na Allegro.
Ja pierwszy raz o tym słyszę. Więc wszedłem w zakładkę Płatności Allegro, potem w Saldo i wypłata środków.
Niestety nie mam aktywnych tych opcji. Niby coś słyszałem o tym, że Allegro pobiera opłaty za wystawienie aukcji, ale nie sądziłem, że w taki sposób. Myślałem, że przyjdzie jakiś e-mail, czy coś podobnego...
Czy grożą mi jakieś kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować