Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2010 o 19:09, Pablo1989 napisał:

No to ten ktoś ma odemnie upomienie że tak nie wolno


Zgłoś to do Allegro i już. Tam go upomną bardziej dotkliwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie - jak działa ''płacę z allegro?" bo nie wiem, a to jest jedyna opcja zapłaty za przedmiot, na którym mi zależy. Może mi ktoś wytłumaczyć ''łopatologicznie'' jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2010 o 21:19, Pernia napisał:

pytanie - jak działa ''płacę z allegro?" bo nie wiem, a to jest jedyna opcja zapłaty
za przedmiot, na którym mi zależy. Może mi ktoś wytłumaczyć ''łopatologicznie'' jak to
działa?


Wygrywasz aukcję - klikasz "płacę z Allegro" i w okienku wybierasz formę zapłaty (kilkanaście rodzajów przelewów np. mTransfer, PayPal). System potwierdza wpłatę, wysyłając wpłatę do Kupującego i Sprzedającego.

http://allegro.pl/help.php?tid=448&tids=448&zoom=N - tu masz to ładnie opisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam dziwne pytanko. Czy istnieje możliwość sprawdzić kiedy dana aukcja została rozpoczęta, tzn. kiedy wystawiono dany przedmiot na sprzedaż? Dziś mi jakoś tak do głowy przyszło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 17:59, HumanGhost napisał:

Hehe mam dziwne pytanko. Czy istnieje możliwość sprawdzić kiedy dana aukcja została rozpoczęta,
tzn. kiedy wystawiono dany przedmiot na sprzedaż? Dziś mi jakoś tak do głowy przyszło.
:-)


Raczej nie. Można oszacować jedynie, bo wiadomo, że aukcje mogą trwać 3, 5, 7, 10 lub 14 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 17:59, HumanGhost napisał:

Hehe mam dziwne pytanko. Czy istnieje możliwość sprawdzić kiedy dana aukcja została rozpoczęta,
tzn. kiedy wystawiono dany przedmiot na sprzedaż? Dziś mi jakoś tak do głowy przyszło.
:-)


A do czego Ci jest to potrzebne, jeśli mogę zapytać? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 18:52, Isildur napisał:

A do czego Ci jest to potrzebne, jeśli mogę zapytać? ;-)


Właściwie nie mnie. Koleżanka z pracy mnie dziś zagięła tym pytaniem. ;] hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,jestem nowy na allegro i chciałbym kupic grę AC I,zanim będzie AC II :) Czy jeśli chciałbym kupić grę ,muszę się skontaktować telefonicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2010 o 15:53, Bartex69 napisał:

Mam pytanie,jestem nowy na allegro i chciałbym kupic grę AC I,zanim będzie AC II :) Czy
jeśli chciałbym kupić grę ,muszę się skontaktować telefonicznie?

Wszystko zależy od ustaleń kupującego ze sprzedającym, jednak na większości aukcji nie jest to wymagane. Z reguły wygląda to tak : kupujesz na allegro -> płacisz -> odbierasz wysyłkę -> cieszysz się grą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem na Allegro nową, zafoliowaną grę Dreamfall. Z tyłu pudełka było napisane, że w środku znajduje się płyta z muzyką z gry. Jednak gdy paczka dotarła to pewna pani której ją sprzedałem pisze mi, że w środku nie ma płyty z muzyką i żąda wyjaśnień. No więc odpowiadam że gra była oryginalnie zapakowana i nie mogę odpowiadać za to. Dzisiaj dostałem maila, że ta pani zgłosiła Allegro że towar jest niezgodny z opisem. Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 14:27, Bartkula napisał:

Sprzedałem na Allegro nową, zafoliowaną grę Dreamfall. Z tyłu pudełka było napisane,
że w środku znajduje się płyta z muzyką z gry. Jednak gdy paczka dotarła to pewna pani
której ją sprzedałem pisze mi, że w środku nie ma płyty z muzyką i żąda wyjaśnień. No
więc odpowiadam że gra była oryginalnie zapakowana i nie mogę odpowiadać za to. Dzisiaj
dostałem maila, że ta pani zgłosiła Allegro że towar jest niezgodny z opisem. Co robić?

E, nic? Chce Cię pewnie w balona zrobić ( miałem podobną sytuację ). Jeżeli natomiast to prawda ( w co jednak wątpię ) to niech się zgłasza do dystrybutora ( to chyba logiczne, ale idioci na allegro też się zdarzają ) i rości sobie pretensje do tej płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 14:33, Budyn napisał:

E, nic? Chce Cię pewnie w balona zrobić ( miałem podobną sytuację ). Jeżeli natomiast
to prawda ( w co jednak wątpię ) to niech się zgłasza do dystrybutora ( to chyba logiczne,
ale idioci na allegro też się zdarzają ) i rości sobie pretensje do tej płytki.

No tak, a nawet jeżeli jest to prawda to może się zgłaszać do dystrybutora jeżeli nie ma rachunku za grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo to twoja wina. na cholere wogole umeiszczac w opisie aukcji informacje o tym ze w srodku pudelka znajduje sie soundtrack ? wystarczylo wstawic zdjecie, napisac ze gra jest zafoliowana (jak zreszta widac) i schluss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje ?

Moja Ciotka czeka już miesiąc czasu na przesładnie kodu pocztą a jego nie ma, oczywiśćie zrobiła Pierszy raz czeka 2 tygodnie NIC, prosi o wysłanie jeszcze raz, czeka znów 2 tygodnie i NIC, ile jeszcze ma czekać kiedy ponownie zgłosi o wysłanie, na dodatek przez pomyłkę podała imię swojej córki, kiedy sobie chciała zmienić to Administracja odrzuciala zmianę i napisała że to nie zgodne z regulaminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma na koncie żadnych komentarzy, to chyba najlepiej zrobi, jak założy sobie nowe, podając właściwe dane osobowe. W przeciwnym wypadku musi "powalczyć" z pomocą Allegro (e-mail, telefon), by odkręcić ten problem - list z kodem aktywacyjnym jest wysyłany jako "polecony" i nie ma prawa zaginąć, więc prawdopodobnie Allegro nie chce go wysłać z jakichś przyczyn "regulaminowych" (córka jest niepełnoletnia? jeśli tak, to to może być przyczyna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie aukcj WOŚP. Jak wygląda pokrycie kosztów wysyłki przez kupującego? Przelew robi na konto wośpu więc muszę wysyłać paczkę za pobraniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2010 o 10:23, Brolly napisał:

A ja mam pytanko odnośnie aukcj WOŚP. Jak wygląda pokrycie kosztów wysyłki przez kupującego?
Przelew robi na konto wośpu więc muszę wysyłać paczkę za pobraniem?


Myślę, że to kwestia dogadania się z kupującym. Może być tak, że na konto WOŚP przelewa całą kwotę (łącznie z wysyłką), ale może też przelać tylko cenę towaru a Sprzedającemu koszt wysyłki. Chyba nie ma tu narzuconej odgórnie metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować