Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Czy mogę anulować jakoś zakup??? Odpowiedzcie, bo bardzo mi na tym zależy. Lub jakoś wybrać inny rozmiar przedmiotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 15:04, SongoX napisał:

Czy mogę anulować jakoś zakup??? Odpowiedzcie, bo bardzo mi na tym zależy. Lub jakoś
wybrać inny rozmiar przedmiotu?


A próbowałeś w ogóle kontaktować się ze sprzedającym? Skąd my mamy kuźwa wiedzieć na co zgadza się sprzedający a na co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 15:11, Mistic napisał:

A próbowałeś w ogóle kontaktować się ze sprzedającym? Skąd my mamy kuźwa wiedzieć na
co zgadza się sprzedający a na co nie?

Zamówiłem kurtkę ze złym rozmiarem w sklepie odzieżowym na allegro. Nie wypełniłem do tego jeszcze opcji dostawy i formy płatności. Czy mogę jakoś wybrać żeby wysłali mi inny rozmiar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 15:14, SongoX napisał:

>>...........


Takie rzeczy załatwia się telefonicznie albo ostatecznie mailowo ale wiadomo, kontakt telefoniczny jest bardziej bezpośredni. Dzwoń i mów o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2010 o 16:12, Citkowsky napisał:

Takie rzeczy załatwia się telefonicznie albo ostatecznie mailowo ale wiadomo, kontakt
telefoniczny jest bardziej bezpośredni. Dzwoń i mów o co chodzi.


Tak właśnie zrobię, właśnie znalazłem numer do sklepu. Dzięki, za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyć nowy na allegro. Sprzedałem coś, facet wybrał opłatę przy odbiorze. Kiedy i jak dostanę pieniądze?
Proszę o łagodne wytłumaczenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 12:43, le2enda napisał:

Jestem dosyć nowy na allegro. Sprzedałem coś, facet wybrał opłatę przy odbiorze. Kiedy
i jak dostanę pieniądze?
Proszę o łagodne wytłumaczenie ;]


Jak wybrał opłatę przy odbiorze, czyli wysyłasz przesyłkę paczką pobraniową. Jak przesyłka przyjdzie to kupującego i zapłaci, to pieniądze dostaniesz w ciągu 3 dni na konto bankowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 12:45, Piotrbov napisał:

> Jestem dosyć nowy na allegro. Sprzedałem coś, facet wybrał opłatę przy odbiorze.
Kiedy
> i jak dostanę pieniądze?
> Proszę o łagodne wytłumaczenie ;]

Jak wybrał opłatę przy odbiorze, czyli wysyłasz przesyłkę paczką pobraniową. Jak przesyłka
przyjdzie to kupującego i zapłaci, to pieniądze dostaniesz w ciągu 3 dni na konto bankowe.

Okey, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 12:05, Mafioso_PL napisał:

Nie wyświetla mi zdjęć przedmiotów (miniaturek też nie) na allegro.
Też tak macie, czy to ja załapałem bakcyla ? :P


Ja miałem raz też tak samo i nie wiedziałem co się działo, więc wyczyściłem historie stron i od nowa dobrze śmigało, wszystko pokazywało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostałem oszukany na allegro. Próbuje wywalczyć pieniądze teraz przez centrum sporów ale coś mi się wydaje że to i tak nic nie da. Jak można się skontaktować z allegro ? Powinienem iść do sądu lub na policje ? Mówię o kwocie 40 zł. Jak to najłatwiej i najszybciej załatwić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>................

Allegro w niczym ci nie pomoże i nic ci nie zwróci dopóki nie przedstawisz im protokołu sporządzonego na posterunku policji. Więc musisz się udać na komisariat, przyjmą twoje zgłoszenie, sporządzą raport, dostaniesz papier, przesyłasz go do allegro i może uda ci sie odzyskać te 40zł. Pytanie tylko czy warto tracić tyle czasu, nerwów i zdrowia dla marnych 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 23:23, Citkowsky napisał:

Pytanie tylko czy warto tracić tyle czasu, nerwów i zdrowia dla marnych 40zł.

Żeby każdy miał takie podejście jak ty to allegro zaroiłoby się od złodziei i oszustów... w końcu kto będzie się chciał sadzić o głupie 40 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 15:34, Traitor napisał:

>>......


>>>>......... w końcu kto będzie się chciał sadzić o głupie 40 zł?

Nie wiem, nie znam takich ludzi. W ekonomicznego punktu widzenia jest to kompletnie nieopłacalne. Dojazdy na policje/do sądu, stracony czas, potrzeba brania urlopu w pracy itp co generuje same straty.
Lepiej przeboleć i na przyszłość uważniej dobierać partnerów transakcyjnych. Działam na allegro od 5 lat, mam za sobą ponad 800 transakcji i póki co na szczęście nie było problemów. Po prostu trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 15:36, Citkowsky napisał:

Dojazdy na policje/do sądu,

A jak ktoś nie musi dojeżdżać, to co?

Dnia 25.02.2010 o 15:36, Citkowsky napisał:

stracony czas

Tak, tak... jeszcze głupszy argument mogłeś wymyślić jak innych nie miałeś (osoba, która została okradziona i prosi o poradę na forum również traci czas czytając posty takie jak ten wyżej, zamiast pójść na komendę i złożyć doniesienie) potrzeba brania urlopu w pracy itp co generuje

Dnia 25.02.2010 o 15:36, Citkowsky napisał:

same straty

Jakie straty? Na allegro cafe widziałem linki do spraw, które zostały wygrane, a rozchodziło się nawet o... uwaga... 20 zł ! Ważne, żeby oszust/złodziej miał nauczkę na przyszłość.

Dnia 25.02.2010 o 15:36, Citkowsky napisał:

Lepiej przeboleć i na przyszłość uważniej dobierać partnerów transakcyjnych.

Okradli mi dom, ale co tam, przeboleje, mogłem trafniej dobrać lokalizacje i wstawic kraty w okna...
>Działam na allegro od 5 lat, mam za sobą ponad 800 transakcji i póki co na szczęście nie było problemów. Po prostu trzeba uważać.
No to widzisz.. ty masz szczęście, ale nie każdy musi byx w czepku urodzony, okradli go to niech idzie na policje, od tego ona jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 16:00, Traitor napisał:

>>>..........

>>>........Okradli mi dom, ale co tam, przeboleje, mogłem trafniej dobrać lokalizacje i wstawic kraty w okna...

Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy kwotą 40zł a domem to nie mój problem. I tak w ogole po kiego grzyba sie tak podniecasz i bulwersujesz? Ja przedstawiłem swoje zdanie a i tak zrobi jak zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 16:50, Citkowsky napisał:

Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy kwotą 40zł a domem to nie mój problem. I tak w ogole
po kiego grzyba sie tak podniecasz i bulwersujesz? Ja przedstawiłem swoje zdanie a i
tak zrobi jak zechce.

Kradzież to kradzież, jak nie umiesz sie z tym pogodzić to nie moj problem. I tak w ogole po kiego grzyba sie tak podniecasz i bulwersujesz? Ja przedstawiłem swoje zdanie a i tak zrobi jak zechce.
Jak nie chcesz żeby ktoś odpisywał na twoje (IMHO) idiotyczne posty to się nie wypowiadaj na forum, po to ono jest, żeby każdy mógł wtrącić swoje "3 grosze"

Ale nie... chwila.. przepraszam... przecież ty się znasz lepiej, jesteś superallegromaniakiem (jak ktoś to już wcześniej słusznie zauważył) i w sprawach związanych w jakikolwiek sposób z Allegro uważasz się za eksperta (ja tak to widzę, przedstawiłem tylko swoje zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 17:58, Traitor napisał:

> >>.....


>>..Kradzież to kradzież, jak nie umiesz sie z tym pogodzić to nie moj problem.
Czy ty widzisz co ty piszesz? Kto tu się z tym pogodzić nie może i chce się po sądach ciągać? Ja czy ty?
Easy man. Ciągle się podniecasz i bulwersujesz i nie potrafisz zrozumieć, że ktoś ma inne zdanie. Ty byś poszedł na policje to ok, a ja nie.

Gdzieś napisałem, że tylko moja racja jest słuszna?
Czytam co piszesz i ręce opadają.
Jakiego eksperta, co ja sie znam lepiej, człowieku opanuj się.
Wypowiedziałem tylko co o tym myśle i podpowiedziałem tej osobie co się pytała co i jak a ty jak poparzony tu wlatujesz.
Jak widać to ty uważasz się za eskperta bo nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że ktoś zrobiłby cokolwiek inaczej.
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować