Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 30.03.2010 o 20:00, The_Nemezis napisał:

Może mi ktoś powiedzieć ile warte by były Fallout 3, Assasins Creed i Bioshock, wszystko
polskie wydania, wszystkie to premierówki, płyty bdb.

Dam 3 zł.
Wejdź na allegro, wpisz co trzeba, sprawdź ceny i sobie uśrednij.
LOL''d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 20:00, The_Nemezis napisał:

Może mi ktoś powiedzieć ile warte by były Fallout 3, Assasins Creed i Bioshock, wszystko
polskie wydania, wszystkie to premierówki, płyty bdb.


Ja bym na twoim miejscu wyliczyłbym na allegro średnią cenę każdej z gier( które znajdują się w podobnym stanie, co oferujesz) , zsumował, i odliczyłbym jakieś 10-15% dla zachęty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja takze korzystam z konta rodzica (matki) i niestety w zaden sposob nie moge zmienic danych osobowych do konta (sa przypisywane na stale...). Ale da sie z tym zyc, nie handluje na allegro jakimis wiekszymi rzeczami; o wartosci max. 1000zl. Jesli Ci bardzo zalezy, to napisz do nich zwykly list, moze trafi sie ktos bardziej wyrozumialy.

@PsychoSpider

Akurat podbijac cene mozna nie tylko za pomoca multikont, ale tez np. proszac o to znajomych ;] czy kogos z rodziny (ale akurat tego drugiego Allegro skrupulatnie pilnuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 16:58, In_The_End napisał:

Super, ale to w końcu mój ojciec, czyż nie? Rodzina tak zwana, anie osoba trzecia, znajomy.


Ale oni tego nie wiedzą, dla nich to równie dobrze może być tłumaczenie do jakiegoś przekrętu. I niech dziennie zgłosi się setka takich osób jak ty, spróbuj każdą sprawę zbadać i sprawdzić czy to nie ściema... Dlatego tworzy się takie regulaminy i takie sprawy jak twoja olewa - żeby się nie rozdrabniać. A jak ktoś oberwie rykoszetem, to jest wpisane w koszta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak to jest ze sprzedawaniem na allegro? Kiedy wystawię produkt X to prowizja zostanie pobrana kiedy sprzedam przedmiot, czy może nie ma znaczenie i prowizje pobierają od wystawienia przedmiotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 10:50, Largooo napisał:

Cześć, jak to jest ze sprzedawaniem na allegro? Kiedy wystawię produkt X to prowizja
zostanie pobrana kiedy sprzedam przedmiot, czy może nie ma znaczenie i prowizje pobierają
od wystawienia przedmiotu?


Płacisz za wystawienie przedmiotu. Ja raz sprzedawałem przez allegro i żadnej prowizji nie brali tylko za wystawienie przedmiotu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 10:54, Citkowsky napisał:

Wprowadzasz w błąd.


Nie sądzę.
Owszem pisze, że jest prowizja, to dlaczego mi jej nie naliczyli? Kwota do zapłaty jaką miałem to taka jak się pojawiła zaraz po wystawieniu przedmiotu?

Jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 10:57, Isildur napisał:

>>>..............



Prowizja od sprzedaży Towaru wynosi:

(w większości działów)
do 50,00 zł 4% ceny końcowej
50,01 - 1.000,00 zł 2.00 zł plus 3% kwoty powyżej 50,00 zł
1.000,01 - 5.000,00 zł 30,50 zł plus 1,5% kwoty powyżej 1.000,00 zł
powyżej 5.000,00 zł 90,50 zł plus 0,5% kwoty powyżej 5.000,00 zł

Prowizja od sprzedaży naliczana jest w momencie zakończenia Aukcji z ważnymi ofertami równymi lub wyższymi od ceny wywoławczej, minimalnej lub Kup Teraz.

Ostateczna kwota prowizji od sprzedaży w ramach Aukcji wieloprzedmiotowych ustalana jest jako iloczyn prowizji od sprzedaży jednej sztuki Towaru i liczby Towarów sprzedanych w wyniku danej Aukcji.


Wszystkie te informacje kryją się pod linkiem który podałem.

http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z4.php

Do zapłaty allegro wzywa gdy kwota ,,zadłużenia" przekroczy 10zł.
Zaraz po wystawieniu przedmiotu to jest kwota prowizji od wystawienia. Prowizja od sprzedaży pokazuje sie jak przedmiot się sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 11:00, Citkowsky napisał:

/ciach/


To dziwne, ja wystawiałem licytację wraz z opcją "Kup Teraz" i nie miałem naliczonej żadnej prowizji za sprzedaż, cena za wystawienie towaru była około 5 złotych i taka się utrzymała po sprzedaży towaru. No ale nie będę się kłócił, raz wystawiałem coś na allegro, więc mogłem coś przeoczyć, chociaż nie mam salda ujemnego :)

W każdym bądź razie sorry za wprowadzenie w błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi mail, że mam uregulować opłaty allegro, jakieś 24.15 złotych, nie napisali za co, więc za co mam niby płacić?
I czy to nie jakaś nigerisjka mafia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 23:49, zerohunter napisał:

Przyszedł mi mail, że mam uregulować opłaty allegro, jakieś 24.15 złotych, nie napisali
za co, więc za co mam niby płacić?
I czy to nie jakaś nigerisjka mafia?



Jak to za co; prowizje od wystawienia przedmiotów i prowizje od ich sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 00:18, zerohunter napisał:

A jakie kary są nakładane za nie zapłacenie?
Tam pisali że się nie da przesunąć:D



Postępowanie komornicze. Skąd wiem? Ano stąd, że kolega się mijał z płaceniem i wszczęli procedurę komorniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>............

Nie opłacenie w terminie 14dni od maila przypominającego o zapłacie zaległej kwoty która przekracza 10zł skutkuje postępowaniem komorniczym. Nie ważne czy to 11zł czy 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 23:49, zerohunter napisał:

Przyszedł mi mail, że mam uregulować opłaty allegro, jakieś 24.15 złotych, nie napisali
za co, więc za co mam niby płacić?
I czy to nie jakaś nigerisjka mafia?


Dlatego lepiej oplacic, bo pozniej o glupie 24zł bedziesz mial problemy.

A jezeli nie wiesz za co dokladnie to wejdz Moje Allegro - Moje konto - Rachunki - Historia i sprawdz sobie za co dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 dni temu wysłałem 3 tickety do Allegro na różny temat (pytania) i do dzisiaj brak odpowiedzi WTF?
Dzisiaj rano ok. 9 napisałem ticketa z innym pytaniem i o 11 dostałem odp wtf ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować