Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Wydaje mi się że jeśli będziesz je sprzedawał pojedynczo to więcej zarobisz. Druga sprawa iż paczki zwykle trudniej sprzedać, bo często zdarza się tak iż ktoś już jakąś grę z tych które chcesz sprzedać posiada, a nikt w takiej sytuacji nie lubi płacić drugi raz za coś co już ma. Oczywiście sam zdecydujesz co zrobić, ale ja na Twoim miejscu sprzedawałbym wszystko osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 22:09, dave03 napisał:

Wydaje mi się że jeśli będziesz je sprzedawał pojedynczo to więcej zarobisz.

Ale może zdarzyć się, że np. 2 gry się nie sprzedadzą i będziesz musiał jeszcze za nie prowizje zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 18:06, Killinginno napisał:

> Wydaje mi się że jeśli będziesz je sprzedawał pojedynczo to więcej zarobisz.
Ale może zdarzyć się, że np. 2 gry się nie sprzedadzą i będziesz musiał jeszcze za nie
prowizje zapłacić.


Jeśli 2 gry się nie sprzedadzą, to i 4-pak pewnie by się nie sprzedał, a wtedy musiałbyś za wszystko jeszcze raz płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2010 o 22:05, The_Nemezis napisał:

Jeśli mam 4 gry na xboxa i 3 na PC to lepiej je sprzedać w paczkach 4 i 3 czy każdą pojedynczo?

Albo po prostu możesz sprzedawać gry oddzielnie, ale w jednej aukcji. Zamawiający niech napisze jaką grę chce kupić, tak powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co w ogóle kombinować, wystawienie aukcji wyniesie pewnie ze złotówkę, więc można przeboleć, albo nawet odbić sobie na cenie gier.
A wystawianie różnych przedmiotów w ramach jednej akcji jest bodajże niezgodne z regulaminem allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2010 o 20:13, rob006 napisał:

Ale po co w ogóle kombinować, wystawienie aukcji wyniesie pewnie ze złotówkę, więc można
przeboleć, albo nawet odbić sobie na cenie gier.

W sumie ta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem i dość poważny. Na allegro sprzedawałem pewien przedmiot po wylicytowaniu gościowi zachciało się płacić poprzez płace allegro a najlepsze jest to, że w ogóle mojego konta nie miałem powiązanego z tą debilną funkcją. Kasa oficjalnie przelana, ale przepadła bo nigdzie jej nie ma. Ani kupujący jej nie ma, ani ja. W co tej sytuacji radzilibyście zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>.........

niezgodne jeżeli na jednej aukcji sprzedaje się towar różnego rodzaju i każdego jest określona liczba sztuk mniejsza niż ogólnie dostępna liczba na aukcji. Przykładowo możesz wystawic 5 różnych gier na jednej aukcji ale pod warunkiem, ze każdej z nich masz po 5 sztuk by kupujący miał 100% pewność, że gra którą kupuje jest dostepna i nie kupił jej ktoś kto wczesniej składał oferte.

Jeżeli natomiast ma się po 1 sztuce pięciu gier to tylko jako pack można sprzedać bądź normalnie pojedynczo na 5 aukcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wszedłem na swoje Allegrowe konto i lekko się zdziwiłem. W zakończonych aukcjach widniała tylko jedna, najnowsza pozycja, natomiast pozostałe dziwnie zniknęły. Wiecie może czemu tak mogło się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 17:13, Gordon92 napisał:

Mam pewien problem i dość poważny. Na allegro sprzedawałem pewien przedmiot po wylicytowaniu
gościowi zachciało się płacić poprzez płace allegro a najlepsze jest to, że w ogóle
mojego konta nie miałem powiązanego z tą debilną funkcją. Kasa oficjalnie przelana, ale
przepadła bo nigdzie jej nie ma. Ani kupujący jej nie ma, ani ja. W co tej sytuacji radzilibyście
zrobić?


Ja nie wiem. W takich sprawach napisz/zadzwoń do allegro z tym pytaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:56, PJ_MW napisał:

Ostatnio wszedłem na swoje Allegrowe konto i lekko się zdziwiłem. W zakończonych aukcjach
widniała tylko jedna, najnowsza pozycja, natomiast pozostałe dziwnie zniknęły. Wiecie
może czemu tak mogło się stać?



bo sie przedawniły, wszystko znika po jakimś czasie. Nic niezwykłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanie,otóż mam konto PKO graffiti i np. kupujac na allegro przez przelew online to jest dokładnie wystawiana taka kwota ile to kosztuje,czy muszę ręcznie to robic? I ile kosztuje w PKO Grafitti ,że zrobiłem przelew? 50gr.?

P.S-Pytałem się w temacie "Banki"-niestety nie dostałem odpowiedzi ,wiec pytam tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu kupiłem przedmiot na allegro, pieniądze zostały przelane zaraz po aukcji. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem przesyłki a sprzedający nie odpowiada na maile/telefony. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 18:06, BoloMaster napisał:

miesiąc temu kupiłem przedmiot na allegro, pieniądze zostały przelane zaraz po aukcji.
Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem przesyłki a sprzedający nie odpowiada na maile/telefony.
Co mogę zrobić w tej sytuacji?


Policja i tyle. Innej możliwości nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J.w., tylko wez ze soba cala korespondencje, najlepiej sam w domu wszystko opisz + wymiana maili/smsow/listow, oszczedzisz pracy policjantowi i szybciej skonczysz (ja ostatnio zglaszalem oszustwo, to niecala godzine calosc mi zajela, bo wczesniej w domu wszystko dokladnie opisalem). A mojej mamie kilka miesiecy temu jak byla na policji zeszlo 4,5 godziny, raz bo nie przygotowala wszystkiego wczesniej ladnie :P, dwa bo byla w godzinach szczytu i troche musiala czekac; ja pojechalem na policje kolo wieczora, jak nikogo prawie nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka kwota wchodzi w grę, znajomy miał podobną sytuację - i wiedząc ile czasu biegania i nerwów cała procedura zajmie zwyczajnie sobie odpuścił.

Ale faktycznie policja - później kontakt z allegro. Zresztą pisząc do obsługi zostaniesz powiadomiony o stosownej procedurze.

Zasada jest jedna, zawsze lepiej wybierać opcje za pobraniem - jeśli zamawiamy od kogoś pierwszy raz tym bardziej. Paczkę zawsze można sprawdzić - spisać protokół etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiasz normalną paczkę tez można ja sprawdzić przy odbiorze i też spisać protokół ale chyba 99% ludzi tego nie wie i nie korzysta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 14:56, igor8472 napisał:

Jak zamawiasz normalną paczkę tez można ja sprawdzić przy odbiorze i też spisać protokół
ale chyba 99% ludzi tego nie wie i nie korzysta...


Spróbuj to wytłumaczyć listonoszowi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 14:56, igor8472 napisał:

Jak zamawiasz normalną paczkę tez można ja sprawdzić przy odbiorze i też spisać protokół
ale chyba 99% ludzi tego nie wie i nie korzysta...


Pewnie, nie zmienia to jednak faktu, że nie sprawdzisz paczki która nie została nigdy wysłana. A Twoje pieniądze leża bezpiecznie na koncie jakiegoś asa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować