Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Chciałbym zapytać was jak jest z oryginalnością koszulek piłkarskich oferowanych na allegro. Wiem, że już kiedyś pytałem, ale raczej poprzednia koszulka to był fake, ponieważ kosztowała zaledwie 80 zł. Znalazłem przed chwilą koszulkę, której nigdzie nie mogłem dostać w odpowiednim rozmiarze. Link do aukcji:

. Byłbym wdzięczny za udzielenie pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozostaje Ci tylko poszukac jakis opinii nt sprzedajacego, bo fejkowe koszulki na fotkach niczym sie nie roznia od oryginalow. dopiero jak ja zalozysz na siebie, a wczesniej nosiles oryginal to jest namacalna roznica w fakturze materialu. ale to tylko moje zdanie i moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ponieważ jestem allegro winny 12zł i dostaje już maila od Wierzytelnosc firmy Grupa Allegro Sp. z o.o. i jak im nie zapłacę to pójdzie to dalej czy tylko tak straszą?
Proszę o sensowne posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 11:28, Salwatorowiec napisał:

Mam takie pytanie ponieważ jestem allegro winny 12zł i dostaje już maila od Wierzytelnosc
firmy Grupa Allegro Sp. z o.o.
i jak im nie zapłacę to pójdzie to dalej czy tylko
tak straszą?
Proszę o sensowne posty.

Przecież na stronie Allegro masz wyraźnie napisane:

"Jeśli system odnotuje saldo ujemne w podsumowaniach z dwóch kolejnych miesięcy i nie nastąpi w tym okresie wpłata, pokrywająca zadłużenie, na konto nakładana jest blokada możliwości sprzedaży. Wówczas Użytkownik jest zobowiązany do wpłacenia kwoty wskazanej w powiadomieniu informującym o zablokowaniu możliwości sprzedaży. Jeżeli Użytkownik w międzyczasie otrzyma zwrot prowizji lub saldo rachunku zostanie skorygowane na plus, kwota do zapłaty zmniejsza się o wysokość zwrotu lub korekty. Saldo konta można sprawdzić w zakładce Moje Allegro > Moje konto > Rachunki: Bieżące saldo i wpłata.

Blokada sprzedaży nie powoduje od razu całkowitego zawieszenia konta Użytkownika. Początkowo zablokowane jest wyłącznie wystawianie przedmiotów na sprzedaż oraz dokonywanie zmian w trwających już aukcjach, natomiast kupowanie w serwisie pozostaje w dalszym ciągu możliwe.

W przypadku półtoramiesięcznej blokady sprzedaży serwis Allegro może podjąć decyzję o zawieszeniu konta."

W przyszłości bez uregulowania saldo spodziewałbym się na Twoim miejscu niemiłej niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 11:28, Salwatorowiec napisał:

Mam takie pytanie ponieważ jestem allegro winny 12zł i dostaje już maila od Wierzytelnosc
firmy Grupa Allegro Sp. z o.o.
i jak im nie zapłacę to pójdzie to dalej czy tylko
tak straszą?
Proszę o sensowne posty.


Jak jesteś winny do zapłać i tyle. Oni nie straszą, później będzie blokada konta odsetki i takie tam. Lepiej zapłacić, niż mieć później problemy.

Dodus14xv ----> Tak jesteś zobowiązany do zwrotu pieniędzy, ale tylko wtedy, gdy kupujący ci zwróci przedmiot. Chodzi o to, że w kupowaniu przez internet, konsument ma 10 dni na zwrot zakupionego towaru, bez żadnego usprawiedliwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 12:07, Salwatorowiec napisał:

U mnie już minęły z 2-3 miesiące i nie wiem co dalej.


Zapłać dług i będzie ok. Czy może nie masz kasy w tym momencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 12:09, Piotrbov napisał:

> U mnie już minęły z 2-3 miesiące i nie wiem co dalej.

Zapłać dług i będzie ok. Czy może nie masz kasy w tym momencie?


Wiedziałem, że będą mniej więcej takie odpowiedzi jak twoje ale ja się pytam co będzie dalej jak nie zapłacę ale z tego co widzę to nikt tego nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2011 o 12:15, Salwatorowiec napisał:

Wiedziałem, że będą mniej więcej takie odpowiedzi jak twoje ale ja się pytam co będzie
dalej jak nie zapłacę ale z tego co widzę to nikt tego nie wie.


Miałem kiedyś śmieszną sytuację z Orange - nie przysłali mi faktury za karę za rozwiązanie umowy + jeden okres rozliczeniowy w marcu, a w czerwcu dostałem (uwaga :D) pismo z zewnętrznej firmy windykacyjnej za (tadam !) 150 zł. Firmy mają śmieszny nawyk wysyłania tego typu spraw do zewnętrznych firm, niekoniecznie mając na uwadze najbardziej logiczne rozwiązanie - zadzwonić i zapytać klienta czy mógłby uregulować ;).

Wniosek : najlepiej byłoby to zapłacić, dalsze postępowanie zależy wyłącznie od upierdliwości allegro. W najlepszym wypadku zawieszą Ci konto, w najgorszym - pójdzie to do windykacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 16:03, Dodus14xv napisał:

Jeżeli kurier lub poczta uszkodzą towar podczas wysyłki, i kupiec będzie chciał zwrotu
pieniędzy to czy jestem do tego zobowiązany?

Jeżeli sprzedałeś towar jako osoba prywatna i jeżeli kupujący odebrał już paczkę i ma ją w domku - nie masz żadnego obowiązku. Kupujący przyjął towar bez sprawdzenia i spisania protokołu szkody i nic nie musisz, a nawet nie powinieneś z dobrej woli, bo stracisz kasę podwójnie - za towar i to co Ci wpłacił kupujący.
Jeżeli zaś kupujący zauważył uszkodzenie przy odbiorze i spisane są wymagane dokumenty, powinniście z kupującym rozpocząć postępowanie reklamacyjne, którego efektem będzie zwrot wartości towaru wynoszący wartość zadeklarowaną a jeżeli takiej nie ma - wartość takiego samego lub podobnego przedmiotu w okolicy miejsca zamieszkania sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 13:24, Salwatorowiec napisał:

Co to znaczy?

Z tego co się orientuję to miałeś na myśli 4000MB, a tam masz wartość podać w GB, czyli 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 13:24, Salwatorowiec napisał:

Co to znaczy?


Że nie myślisz. Pisze, że masz podać ilość pamięci w GB, a 4096.00 to ilość MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie!

sprzedalem przedmiot za 100zl i przesylka pobraniowa wynosi 15zl. Wiec ile mam wpisac na druczku do pobrania zeby mi kupiec zaplacil? 100zl czy 115zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś kiedyś coś wspólnego z za10groszy.pl? Ponieważ ceny za jakie schodzą tam przedmioty są śmieszne. Czy ktoś taki jak ja, czytaj lalik, ma równe szanse z tamtejszymi wyjadaczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Hm, jest taka sprawa- wystawiłem na Allegro aukcję i w trakcie jej trwania odezwał się do mnie gość, który powiedział, żebym podał mu cenę która mnie satysfakcjonuje i jakoś się dogadamy. I tu właśnie pojawiają się moje wątpliwości- czy gdy on już postawi tę kwotę x, to będę mógł zwyczajnie zamknąć aukcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zakończysz aukcję, to sprzedasz mu towar po cenie za jaką go wylicytował, a nie za maksymalną kwotę jaką podał. Albo ktoś musiałby podbić ofertę, albo sprawę załatwiacie poza allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować