Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2011 o 00:30, PJ_MW napisał:

Podam więc może linki do licytacji i sklepu na Allegro, może znalazłby się ktoś, kto
tam już kupował
SKLEP http://allegro.pl/show_user.php?uid=4245520&type=fb_all
AUKCJA http://allegro.pl/120gb-dysk-120-gb-xbox-360-slim-mozliwa-obudowa-i1753025252.html



I co tu się bać skoro to normalny sklep? Jak chcesz się dowiedzieć co z twoją przesyłką to zamiast pisać maile i wiadomości na gg po prostu zadzwoń i się spytaj. To zarejestrowana firma a nie jakiś gówniarz bawiacy się w sprzedawanie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 15:21, Salwatorowiec napisał:

Gdzie mam napisać jak kupiłeś coś na allegro i jeszcze tego nie dostałem?


Przede wszystkim do sprzedawcy. Spytaj się, czy przedmiot został wysłany, kiedy został wysłany, etc. Pamiętaj, że sprzedawcy mogą przytrafić się różne wypadki, np. brak dostępu do neta czy jakiś wypadek. Jeżeli sprzedawca nie odpisuje na Twoje maile, ale wystawia przedmioty na Allegro, to możesz skontaktować się z obsługą serwisu.

EDIT: Rozejrzyj się też, czy w danych sprzedającego lub w opisie aukcji sprzedawca nie podał numeru telefonu i w razie czego dzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 15:37, Gumisiek2 napisał:

> Gdzie mam napisać jak kupiłeś coś na allegro i jeszcze tego nie dostałem?

Przede wszystkim do sprzedawcy. Spytaj się, czy przedmiot został wysłany, kiedy został
wysłany, etc. Pamiętaj, że sprzedawcy mogą przytrafić się różne wypadki, np. brak dostępu
do neta czy jakiś wypadek. Jeżeli sprzedawca nie odpisuje na Twoje maile, ale wystawia
przedmioty na Allegro, to możesz skontaktować się z obsługą serwisu.

EDIT: Rozejrzyj się też, czy w danych sprzedającego lub w opisie aukcji sprzedawca nie
podał numeru telefonu i w razie czego dzwoń.


Cześć.
Poprawię cię trochę - podanie numeru na Allegro jest obowiązkowe (oczywiście musi być to prawidłowy numer, gdy jest nieprawidłowy zgłosić można do do obsługi i oni to sprawdzą i "zajmą się tym").
Kontaktowanie z obsługą Allegro w przypadku, gdy kupiłeś coś i nie możesz nawiązać kontaktu ze sprzedającym, a wystawia on aukcje nic nie da - otrzymasz odpowiedź, żeby jednak nadal próbować się skontaktować z nim, a jeżeli będzie to ciągle nieskuteczne to trzeba zgłosić to do odpowiednich organów ścigania. Allegro nie "wtrąca się" w to. Jeżeli nie możesz nawiązać kontaktu, od dłuższego czasu nie otrzymałeś zamówionego przedmiotu, a za niego zapłaciłeś to tylko policja - zgłaszasz to i dostajesz taki papierek, który wysyłasz do Allegro (a dokładnie do Programu Ochrony Kupujących) i zwrócą ci w ciągu kilku dni całą kwotę (do 10tys. złoty wracają) jaką poniosłeś i jeżeli płaciłeś przez płacę z allegro to zwrócą ci również do 100zł za koszt wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2011 o 14:40, PJ_MW napisał:

Wiecie może ile mniej więcej idą pieniądze z Płacę z Allegro na konto bankowe?


Ja zazwyczaj mam na 2 dzień zależy kiedy wypłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Piszę tylko, żeby się upewnić.

Czy dając w licytacji maksymalną kwotę oferowaną przeze mnie, to, czy kiedy wygram aukcje, płacę kwotę większą od użytkownika, który był na drugim miejscu, czy płacę owe maksimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2011 o 21:35, PJ_MW napisał:

Spoiler

Piszę tylko, żeby się upewnić.

Czy dając w licytacji maksymalną kwotę oferowaną
przeze mnie, to, czy kiedy wygram aukcje, płacę kwotę większą od użytkownika, który był
na drugim miejscu, czy płacę owe maksimum?


Cześć!

Nie płacisz maksymalnej kwoty, którą podałeś - płacisz kwotę większą o 1-2zł od użytkownika, który był na drugim miejscu.

Udanych zakupów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanko mam. Pierwszy raz coś kupowałem przez płacę z allegro.
Najpierw mnie to przeraziło więc anulowałem zapłatę i szukałem innej formy, ale dostępna była tylko płacę z allegro. Więc znów to samo robię, poszedłem na pocztę, zrobiłem przelew na Pay U S.A.
Było to w środę koło godziny 16, może chwilę przed. Cały czas mam status "rozpoczęta". Kiedy kasa może wpłynąć kolesiowi na konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam tam zawsze płacę przelewem, tylko najpierw wybieram użytkownika który ma dobrą reputację.
Negatywne komentarze nic nie znaczą, bo nie raz ludzie piszą dobrą opinię i zamieszczają pod negatywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 12:43, Gierlo napisał:

Witam, takie pytanko mam. Pierwszy raz coś kupowałem przez płacę z allegro.
Najpierw mnie to przeraziło więc anulowałem zapłatę i szukałem innej formy, ale dostępna
była tylko płacę z allegro. Więc znów to samo robię, poszedłem na pocztę, zrobiłem przelew
na Pay U S.A.
Było to w środę koło godziny 16, może chwilę przed. Cały czas mam status "rozpoczęta".
Kiedy kasa może wpłynąć kolesiowi na konto ?


Tu masz stary wątek z Allegro
http://allegro.pl/phorum/read.php?f=298&t=1109529&i=1109529&prev=0&next=0&post_arch=0

Kasa idzie ok 24 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2011 o 12:43, Gierlo napisał:

Witam, takie pytanko mam. Pierwszy raz coś kupowałem przez płacę z allegro.
Najpierw mnie to przeraziło więc anulowałem zapłatę i szukałem innej formy, ale dostępna
była tylko płacę z allegro. Więc znów to samo robię, poszedłem na pocztę, zrobiłem przelew
na Pay U S.A.
Było to w środę koło godziny 16, może chwilę przed. Cały czas mam status "rozpoczęta".
Kiedy kasa może wpłynąć kolesiowi na konto ?


Wybrałeś zapewne sposób płatności w Płacę z Allegro "przelew bankowy" - jeżeli w środę przelałeś powinna być w piątek, ale jeżeli było to około godziny 16 może być to liczone jako przelew wykonany następnego dnia roboczego tzn. do poniedziałku do 16:00 powinno dojść i jak dojdzie otrzymasz maila od Allegro z informacją, że sprzedający otrzymał twoją wpłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro słuchawki sennheiser cx 400 II precision SPROWADZANE Z USA w cenie poniżej 100zł. Chciałbym dowiedzieć się czy mogą to być podróbki. Koleś ma 464 pozytywy (100%). Może ktoś po zdjęciach produktu sprawdził by czy są oryginalne.
Nie wiem tylko czy można zamieszczać linki do aukcji, bo nie chce degrada dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sennki są często podrabiane. Jeśli cena odbiega od rzeczywistej pewnie podróbka. Więcej poszukaj na stronie mp3store, a konkretnie na forum tejże strony. Tam masz dział specjalny co do podróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę wysyłał towar. Mam pytanie co do paczek pobraniowych. Czy można takie kupić na poczcie, czy wypełnia się bezpośrednio w okienku poczty? Czy, paczka pobraniowa priorytetowa różni się czymś od zwykłej (wygląd, nie cena i inne takie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować