Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2011 o 19:14, Mange napisał:

Gdzie mogę sprawdzić numer aukcji allegro ?

Po prawej przy "zgłoś naruszenie zasad" masz nr przedmiotu. To to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 13:08, I_dont_know napisał:

Cześć! Chciałbym się zapytać gdzie mogę znaleźć opcje zwrotu pieniędzy w "płacę z allegro"?


Zwrócić pieniądze przez płacę z allegro możesz osobie, od której je otrzymałeś.

Instrukcja:
Moje allegro - moja sprzedaż - płacę z allegro - lista wpłat od kupujących - klikasz następnie na numer płatności obok nazwy aukcji.

Jeżeli już wypłaciłeś pieniądze z konta PZA nie możesz dokonać zwrotu pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2011 o 19:21, Nieznajomosc napisał:


Dla zaspokojenia mojej ciekawości odpowiedz tutaj na forum na mojego posta jak otrzymasz
tego pendrive i będzie z nim wszystko ok :P


Dostalem jakis czas temu. Wydaje sie byc ok.
Zapytalem dlaczego tak tanio i odpisal:
"W kwestii  wyjaśnienia nie mogę zdradzać informacji handlowych , można powiedzieć że jest pan szczęściarzem i kupił go pan w promocji . Moge pana zapewnić że Pendrive  pochodzi z legalnych źródeł. Jeśli jest pan zadowolony  z tranzakcij proszę wystawić komentarz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2011 o 08:09, Zebek napisał:

Niech zgadnę
Ten Pendive to Kingstone??

Chińska podróbka z "zapętloną" pamięcią
Czy raczej nieograniczona "pojemnością"

Sprawdz czy na wejsciu USB ma wytloczone znaki firmowe

Nie ma ale moj inny pendrive kingstona tez nie ma takze to nie jest regula.
A jak mam sprawdzic czy na prawde ma 256GB? Po prostu zapelnic go i sprawdzic czy dane na nim maja 256GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jesli zamówiłem przedmiot miałem spor ze sprzedajacym i oddał mi kase.

A po oddaniu kasy na moje konto przez pomyłke przesłał mi rzezc kurierem ?

Może zazadac zwrotu przedmiotu lub zapłacenia ?

Tak wyszło ze dostałem przedmiot za którego wczesniej zapłaciłem ale potemi zwrócił mi pieniadze wiec dostałeg przedmiot za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2011 o 18:40, karolekx23x napisał:

Tak wyszło ze dostałem przedmiot za którego wczesniej zapłaciłem ale potemi zwrócił mi
pieniadze wiec dostałeg przedmiot za darmo.


No to mu go odeślij, tak nakazuje przyzwoitość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 18:40, karolekx23x napisał:

A co jesli zamówiłem przedmiot miałem spor ze sprzedajacym i oddał mi kase.

A po oddaniu kasy na moje konto przez pomyłke przesłał mi rzezc kurierem ?

Może zazadac zwrotu przedmiotu lub zapłacenia ?

Tak wyszło ze dostałem przedmiot za którego wczesniej zapłaciłem ale potemi zwrócił mi
pieniadze wiec dostałeg przedmiot za darmo.


Przyzwoitość nakazuje odesłać tak jak Daelor powiedział, ale... mało prawdopodobne jest, że on sam skapie, że wysłał ci przez pomyłkę i możesz sobie to zatrzymać i uznać to jako "prezent za problemy", jeżeli będzie żądał zwrotu towaru możesz również powiedzieć, że nic nie dostałeś albo, że już to dałeś komuś itp. czyli możesz to sobie zatrzymać i nic się nie stanie.

Podsumowując: masz dwie opcje - oddajesz (opcja przyzwoita) nie oddajesz (nic wtedy nie może ci zrobić nikt). Ale pamiętaj też, że jeżeli nie otrzymałeś jeszcze komentarza za aukcje to możesz go otrzymać... (negatyw)

Do niczego cię nie zmuszam tylko udzieliłem jasnej odpowiedzi, a decyzję musisz podjąć sam.

Moja rada: jeżeli przedmiot jest warty sporo zostaw go, jeżeli coś małowartościowe to napisz mu mejla wyjaśnij sprawę i albo powie "dobra zostaw to sobie w ramach pomyłki mojej" albo będzie kazał odesłać.

Pamiętaj decyzja należy do Ciebie :)
PS. A i czy mógłbyś mi powiedzieć, co to takiego jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jest warta 40 zł wiec jak wyśle to ja wydam na przesyłkę.

Tylko o to chodzi ze zapłaciłem przez allegro a facet zwrócił mi kase poprzez zwykły przelew.
Tą rzecz zamówiłem ponad miesiac temu i był problem nie odbierał, nawet załatwiłem ze zawiesili mu konto wtedy dopiero oddał mi kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 20:21, karolekx23x napisał:

Rzecz jest warta 40 zł wiec jak wyśle to ja wydam na przesyłkę.

Tylko o to chodzi ze zapłaciłem przez allegro a facet zwrócił mi kase poprzez zwykły
przelew.
Tą rzecz zamówiłem ponad miesiac temu i był problem nie odbierał, nawet załatwiłem ze
zawiesili mu konto wtedy dopiero oddał mi kase.



Jeżeli wybrałeś opcję "przyzwoitą" to piszesz normalnie, że możesz mu to odesłać, jeżeli da ci pieniądze na odesłanie. Ale jeżeli miałeś z nim takie problemy to ja na twoim miejscu bym nie odsyłał, po prostu bym zamilkł - gdyby nie to, że Allegro zablokowało mu konto to pieniędzy, by nie oddał więc ty też mu nic nie dawaj.

Na koniec dodam i się powtórzę, że decyzje masz podjąć ty i ja cię do niczego nie zmuszam, ani nie namawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dzieki za rady.

Jak chciałem towar 3 telefony nie odbierał, wysłałem z 10 wiadomości az Allegro sie zajęło dopiero sam napisałem ze chce mój nr konta aby mi zwrócić.

Dostałem dzis pomyśle co zrobić.
No i z tydzien temu dostał już odemnie negatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 20:28, Nieznajomosc napisał:

by nie oddał więc ty też mu nic nie dawaj.


Jak dresik z osiedla, "Hehehe dostałem za darmoszkę, LOL". Kwestia sumienia, niektórzy nie mają z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie: "Jak nie wiesz, jak się zachować, to zachowaj się przyzwoicie". Ja bym tam na Twoim miejscu powiadomił sprzedającego o sytuacji i czekał na jego reakcję. Weź poza tym pod uwagę, że on ma potwierdzenie wpłaty (dowód, że zwrócił Ci pieniądze) i potwierdzenie nadania przesyłki, więc jak się skapnie a Ty będziesz udawał, że nie wiesz, o co chodzi, to może być z tego niezły smród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 20:37, Blackhand napisał:

Jest takie powiedzenie: "Jak nie wiesz, jak się zachować, to zachowaj się przyzwoicie".
Ja bym tam na Twoim miejscu powiadomił sprzedającego o sytuacji i czekał na jego reakcję.
Weź poza tym pod uwagę, że on ma potwierdzenie wpłaty (dowód, że zwrócił Ci pieniądze)
i potwierdzenie nadania przesyłki, więc jak się skapnie a Ty będziesz udawał, że nie
wiesz, o co chodzi, to może być z tego niezły smród.


Smród czyli co ? Po pierwsze mnie nie byłow domu, nie ja odebrałem pzresyłke tylko ktos z domu.
Co moze mi zrobic, kasy mu nie dam tylko moge mu wysłać ale tylko i wyłacznie jak mi wysle pieniadze na pokrycie przesyłki.

Nie mam zamiaru wydawac 10 zl lub wiecej zeby jemu wysłać, jak mi wysle kase na pokrycie oczywiscie moge mu to oddac.

Za duzo nerwów straciłem i czasu aby jeszcze do czegos dokładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2011 o 20:42, karolekx23x napisał:

...

Smród czyli co ? Po pierwsze mnie nie byłow domu, nie ja odebrałem pzresyłke tylko ktos
z domu.


Zgłosi na policję, a dla nich sprawa będzie jasna, skoro ma dokumenty, które wymieniłem wyżej (najprędzej problem będzie miała osoba, która pokwitowała odbiór przesyłki). Dokładnie chodzi o odpowiedzialność z tytułu art. 284 kodeksu karnego (przywłaszczenie).

Dnia 19.10.2011 o 20:42, karolekx23x napisał:

...

Za duzo nerwów straciłem i czasu aby jeszcze do czegos dokładać.


Rób, jak uważasz. Ja tam radzę kontakt ze sprzedającym, może uda się dojść do jakiegoś porozumienia i obejdzie się bez dalszych nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedającego poprzez allegro.
Wyjaśniłem sytuacje i ze mogę zwrócić towar tylko i wyłącznie jak pokryje koszty przesyłki bo to nie mój błąd tylko jego.

Najgorzej ze kupiłem juz sobie u kogoś innego inaczej to bym jemu przelał na konto pieniadze i bez nerwów.

Ja byłem w pracy, przesyłka przyszła i odebrał ja domownik a jak ja bym był to bym tego nie odbierał.

A jak mi napisze ze nic nie che, mało prawdopodobne ale jak by tak wyszło ? Jak zarzada zwrotu lub przelewu a nie pokryje kosztów przesyłki ?

Równiez wole otrzymywać rzeczz a które zapłaciłem, nie potrzeba mi niczego za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2011 o 20:27, karolekx23x napisał:

A jak mi napisze ze nic nie che, mało prawdopodobne ale jak by tak wyszło ? Jak zarzada
zwrotu lub przelewu a nie pokryje kosztów przesyłki ?

Równiez wole otrzymywać rzeczz a które zapłaciłem, nie potrzeba mi niczego za darmo.


Przede wszystkim nie stresuj się, bo nie jest to twój problem, nie denerwuj się - robisz to co do ciebie należy, czyli napisałeś do niego, bo chcesz mu to oddać.

A co do art. 284 KK to każdy inaczej to zinterpretuje:
"§ 1. „Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
A czy ty sobie przywłaszczyłeś tę rzecz? Nie, po prostu przyjechał kurier, dał ci przesyłkę zaadresowaną do ciebie odebrałeś ją było tam coś i uznałeś to za prezent od nieznajomego :)

Ty nie masz ponosić żadnych kosztów wysyłki, ani oddawać mu pieniędzy. Po prostu - krótka piłka: chcesz towar z powrotem? Przelej mi na konto X zł za wysyłkę to ci go odeślę. Jeżeli towar był warty 40zł to możliwe, że każe ci go zatrzymać.

I się powtórzę - nie przejmuj się niczym :-)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.
Sprzedaje jedną z moich konsol i zastanawiam się kiedy to zrobić.Wystawić ją teraz czy może czekać do końca listopada/pierwszej połowy grudnia? Niezbyt często zaglądam na allegro i nie wiem za bardzo jak schodzą tam produkty przed gwiazdką; nie chciałbym by moja oferta została zalana przez setki innych świątecznych sprzedawców i tym samym PS3 poszło by za grosze - albo co gorsza - konsole będę musiał sprzedać w styczniu pełnym wyprzedaży :E. Może ktoś pamięta jak w tamtym roku radziły sobie przed świętami konsole BCM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować