Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2011 o 14:32, Crew_900 napisał:

teraz patrzę i są jakieś problemy z tą usługą. Ehh co za cholerstwo : /


powiedz mi (z ciekawości) z jakiego banku płaciłeś przez payu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 15:30, Crew_900 napisał:

Bank WBK


Tak myślałem - tak jak już pisałem wyżej jeżeli zlecisz przelew z tego banku wieczorem ok. 17-20 to dochodzi na drugi dzień po południu/w porze obiadowej.

3maj się i w razie czego pisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czekałem do 13.00 dzisiaj i nic nie było. Były jakieś problemy z tą płatnością. Jak anulowałem to później przyszło info, że kasa jest na tym payu i mogę raz jeszcze wysłać klientowi. Zrobiłem tak i dostałem przedmiot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy jeżeli kupujący wybrał sposób zapłaty i dostawy dla zakupów w Twojej aukcji. w PayU (Przelew tradycyjny) to jest to równoznaczne z wpłatą? Czy może powinienem dostać jeszcze jednego maila? Ten mail o wpłacie przychodzi zaraz po tym przelewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2011 o 12:17, KrisK91 napisał:

Witam.
Czy jeżeli kupujący wybrał sposób zapłaty i dostawy dla zakupów w Twojej aukcji.
w PayU (Przelew tradycyjny) to jest to równoznaczne z wpłatą? Czy może powinienem dostać
jeszcze jednego maila? Ten mail o wpłacie przychodzi zaraz po tym przelewie?


Jeżeli dostałeś takiego maila to kasy jeszcze nie masz. Jeżeli dostaniesz kasę otrzymasz następnego maila z informacją (temat maila) "Nowa wpłata od kupującego XYZ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś allegrowicz z Bułgarii z Bułgarskim kontem i z 0 komentarzami pisze do mnie, że jest zainteresowany kupnem PSP ale czy była by możliwość wysyłki za granicę i ile by to kosztowało. Chce, żebym mu to wysłał do jego siostry do Nigerii (lol). Co myślicie? Oszust jakiś? W sumie on chce najpierw zapłacić więc nie wiem w jaki sposób miałby mnie oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 19:18, crash807 napisał:

Jakiś allegrowicz z Bułgarii z Bułgarskim kontem i z 0 komentarzami

>ale czy była by możliwość wysyłki za granicę i ile by to kosztowało
>Chce, żebym mu to wysłał do jego siostry do Nigerii (lol).
Przeczytaj to jeszcze raz uważnie i zastanów się ... rly. Jeśli wydaje ci się że to dobry interes to tak, masz rację.

Wydaje ci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 19:18, crash807 napisał:

Jakiś allegrowicz z Bułgarii z Bułgarskim kontem i z 0 komentarzami pisze do mnie, że
jest zainteresowany kupnem PSP ale czy była by możliwość wysyłki za granicę i ile by
to kosztowało. Chce, żebym mu to wysłał do jego siostry do Nigerii (lol). Co myślicie?
Oszust jakiś? W sumie on chce najpierw zapłacić więc nie wiem w jaki sposób miałby mnie
oszukać.

Stare jak internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2011 o 19:22, Tyler_D napisał:

Przeczytaj to jeszcze raz uważnie i zastanów się ... rly. Jeśli wydaje ci się że to dobry
interes to tak, masz rację.

Wydaje ci się.


Ale skoro zapłaciłby z góry to w jaki sposób mógłby mnie oszukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ale wiem że mi to śmierdzi podstępem z kilometra. Nie dość że kupy się nie trzyma, duże ryzyko a szansa ewentualnego zarobku imo nieporównywalnie mała w stosunku do wspomnianego ryzyka. Poza tym w dzisiejszych czasach można zarobić w mniej lub bardziej legalny sposób na czymkolwiek. Od adresu mail [ spam i wszelkie netowe dziadostwo, choćby te szpiegujące ] po adres domowy, numer karty kredytowej i innych poufnych danych których raczej nie chciałbyś ''rozpowszechniać''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podalby Ci jakis sfingowany papierek na dokonanie transakcji i ze niby jak powie ''wszystko gra'' to kasa zostanie przekazana dalej. Albo dokona platnosci na PayPala, zglosi, ze chciales go okrasc i paypayl zwroci mu kase.

Przekret stary jak internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,
Czy jeśli odwołam ofertę licytanta z mojej aukcji, to będę mógł znów mieć opcję Kup Teraz i ustawić nową cenę?
Jaki można podać powód odwołania oferty? Wstępnie umówiłem się mailowo z inną osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2011 o 00:49, Harrolfo napisał:

Słuchajcie,
Czy jeśli odwołam ofertę licytanta z mojej aukcji, to będę mógł znów mieć opcję Kup Teraz
i ustawić nową cenę?
Jaki można podać powód odwołania oferty? Wstępnie umówiłem się mailowo z inną osobą.


Jeżeli odwołasz wszystkie oferty to oczywiście będziesz miał możliwość edytowania aukcji i ustalenia nowych cen.

A z powodem to już będzie ciężko... napisz "Na prośbę kupującego", bo nic ciekawszego do głowy mi nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym PayU,a kupiłem przedmiot, w opisie ktorego widnieje tylko opcja przez PayU. Wypełniłem formularz dostawy, wybrałem z jakiego banku chcę zrobić przelew no i sam przelew wypełniłem danymi z PayU które wyświetliły mi się po przejściu "dalej" . Zrobiłem to już niemal 24h temu a nadal w menu płatności mam komunikat - "Zdefiniowałeś płatność, czekamy na informację z banku o zleceniu wpłaty."
Gdy jakiś czas temu kupujacy wpłacał mi pieniądze to mail''a z komunikatem o wpłacie dostałem góra po kilku godzinach od zakonczenia aukcji, a tu nadal nic. To tyle trwa czy coś schrzaniłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 16:14, Pitej napisał:

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym PayU,a kupiłem przedmiot, w opisie ktorego widnieje
tylko opcja przez PayU. Wypełniłem formularz dostawy, wybrałem z jakiego banku chcę zrobić
przelew no i sam przelew wypełniłem danymi z PayU które wyświetliły mi się po przejściu
"dalej" . Zrobiłem to już niemal 24h temu a nadal w menu płatności mam komunikat - "Zdefiniowałeś
płatność, czekamy na informację z banku o zleceniu wpłaty."
Gdy jakiś czas temu kupujacy wpłacał mi pieniądze to mail''a z komunikatem o wpłacie
dostałem góra po kilku godzinach od zakonczenia aukcji, a tu nadal nic. To tyle trwa
czy coś schrzaniłem?


Jest weekend i niektóre banki nie wysyłają przelewów w weekendy. Poczekaj do wtorku jak się nic nie zmieni napisz do pomocy allegro. Jak mi kiedyś przez kilka dni nie chciało przelać kasy napisałem do nich i okazało się że był jakiś chwilowy problem z przelewami na PayU i ostatecznie pieniądze wyszły dopiero po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2012 o 16:14, Pitej napisał:

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym PayU,a kupiłem przedmiot, w opisie ktorego widnieje
tylko opcja przez PayU. Wypełniłem formularz dostawy, wybrałem z jakiego banku chcę zrobić
przelew no i sam przelew wypełniłem danymi z PayU które wyświetliły mi się po przejściu
"dalej" . Zrobiłem to już niemal 24h temu a nadal w menu płatności mam komunikat - "Zdefiniowałeś
płatność, czekamy na informację z banku o zleceniu wpłaty."
Gdy jakiś czas temu kupujacy wpłacał mi pieniądze to mail''a z komunikatem o wpłacie
dostałem góra po kilku godzinach od zakonczenia aukcji, a tu nadal nic. To tyle trwa
czy coś schrzaniłem?

Z tym to różnie bywa, ja przez 4 dni miałem tekst o zdefiniowaniu płatności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować