Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Panowie nie wiem co teraz zupełnie zrobić... Zakupiłem grę na allegro (GTR Evolution) która wymaga rejestracji na Steam. Grę rozpakowałem i chciałem zainstalować lecz kod steam jest wykorzystany... Pisałem do sprzedającego, który nakazał mi napisać do CD Projektu, a ten powiedział to co wiem, czyli że klucz steam jest zarejestrowany do jednego konta. Teraz znów napisałem do sprzedającego, że chcę zwrócić towar lecz sam w to wątpię ponieważ zdjąłem z niego folię. Lecz mam też wątpliwości czy to nie był produkt zwrócony ponieważ zauważyłem ślady zakładania innej foli, ale nie przejąłem się tym zbytnio ponieważ kupiłem już takich kilka gier i wszystko było w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam paragon. Gra dzisiaj doszła do mnie. CD projekt sugerował abym napisał do Steama, ale ja nie posiadam wysokich umiejętności z ANG, żeby napisać do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2012 o 16:07, SamFiniszer napisał:

Oczywiście, że mam paragon. Gra dzisiaj doszła do mnie. CD projekt sugerował abym napisał
do Steama, ale ja nie posiadam wysokich umiejętności z ANG, żeby napisać do nich.


To pora się je nabyć... Żeby opisać ten problem wystarczy angielski na poziomie góra gimnazjum.

Poza tym można chyba już do nich pisać po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w sytuacji kiedy sprzedający podczas sporu odmawia rozwiązania problemu i podaje fałszywe informacje? Kupiłem używany towar od osoby prywatnej, ale brakuje elementów bez których towar jest dla mnie bezużyteczny. Sprzedający odpisał mi, że sprzęt jest w pełni sprawny i kompletny (a nie jest), a ja szukam byle pretekstu żeby oddać, bo znalazłem gdzieś taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 17:37, Prophett napisał:

Sprzedający odpisał mi, że sprzęt jest w pełni sprawny i kompletny (a nie jest), a ja szukam byle pretekstu żeby to oddać, bo znalazłem gdzieś taniej.


Małe sprostowanie, bo można to źle zrozumieć - sprzedawca napisał mi, że szukam byle pretekstu żeby to oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 19:39, SiDi napisał:

Pisz do allegro. Oni będą wiedzieć lepiej co zrobić w takiej sytuacji niż użytkownicy
forum.


Z tym czekam, aż sprzedający zacznie ignorować moje odpowiedzi. Na razie próbuje wykręcić się z odpowiedzialności powtarzając te same, wyssane z palca argumenty.
Jestem ciekaw, czy ktoś z tego forum spotkał się z podobną sytuacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sam nie rozwiążesz problemu ze sprzedającym to Allegro ci nie pomoże :)

SiDi - jak napisze do Allegro to dostanie "automatyczną" odpowiedź, żeby wyjaśnił to ze sprzedającym i spróbował się z nim skontaktować a jak to nie pomoże to żeby zgłosił to do "organów ścigania".


Skoro sprzęt nie jest w pełni sprawny, czy tam kompletny to zareklamuj go - jako, że posiadał "wady ukryte", tak jak ci napisałem już, że jak nie rozwiążesz tego ze sprzedawcą to allegro ci nie pomoże, będziesz musiał się bawić w zgłaszanie tego na policje i zabawa w "sąd".

Jakbyś o coś jeszcze chciał spytać chętnie pomogę, pisz.

PS. Allegro to tylko "pośrednik" w sprzedaży, oni nigdy ci nie pomogą, jak cie ktoś oszuka (nie wyśle towaru lub wyśle niekompletny) - zawsze musisz sam wszystko zgłaszać itp. allegro to nie ebay i paypal, gdzie jak coś jest nie tak to dostaniesz bez problemu zwrot kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający reklamacji nie przyjmuje, a osoby prywatnej się do tego zmusić nie da.

Zabawy w sąd żadnej raczej nie będzie, bo śledztwa w sprawie tak niskich kwot (115 zł) są szybko umorzane. Mimo to i tak mogę na zawiadomieniu o przestępstwie zyskać, bo jak je złożę to mogę się ubiegać o rekompensatę w Programie Ochrony Kupujących Allegro i przynajmniej część zapłaty dostać z powrotem. Przynajmniej taką mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 20:33, Prophett napisał:

Sprzedający reklamacji nie przyjmuje, a osoby prywatnej się do tego zmusić nie da.


Musi przyjąć. Powiedz mi co dokładnie kupiłeś i co w tym brakowało?

Jakbyś mógł nie pogniewałbym się jakbym dostał link do aukcji jeszcze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/cooler-master-v8-rr-uv8-xbu1-gp-i2515821581.html

W opisie aukcji jest, że pasuje do procesorów Intela i AMD, są tam nawet dokładnie wymienione sockety. W paczce dostałem sam cooler z koszykiem pod socket LGA775 i z czterema śrubami, bez nakrętek i backplate. Nic więcej. Sprzedający zapytany o dosłanie koszyka AM3 wysłał mi backplate.

Spór na Allegro założyłem dopiero jak przestał odpowiadać na maile. Najśmieszniejszy argument jaki podał to to, że skopiował opis ze strony producenta i to nie jego wina, że zostałem wprowadzany w błąd. Zobaczymy co odpowie jutro, jeżeli w ogóle odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego obowiązkiem jest przyjąć reklamację, a to że kopiuje opis ze strony producenta i go nie sprawdza, co tam jest napisane to jego wina.

Jak nie przyjmie reklamacji, Allegro nie pomoże, polecam odszukać w mieście twoim rzecznika praw konsumentów i z nim ustalić, co można dalej zrobić (bezpłatnie udziela pomocy taki rzecznik).

Ja - jak i inni forumowicze ci już nie pomożemy. Udaj się do rzecznika to nic nie kosztuje, a dowiesz się na pewno sporo rzeczy jak postąpić dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2012 o 21:32, Nieznajomosc napisał:

> Sprzedający reklamacji nie przyjmuje, a osoby prywatnej się do tego zmusić nie da.


Musi przyjąć. Powiedz mi co dokładnie kupiłeś i co w tym brakowało?

Jakbyś mógł nie pogniewałbym się jakbym dostał link do aukcji jeszcze ;p


TYLKO sklep ma obowiązek przyjęcia towaru. Oczywiście, jeśli jest w stanie nienaruszonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 20:19, Nieznajomosc napisał:

> TYLKO sklep ma obowiązek przyjęcia towaru. Oczywiście, jeśli jest w stanie nienaruszonym.


W zaistniałej sytuacji prawidłową nazwą będzie rękojmia.

Kto nie wie to po więcej info tutaj zapraszam:
http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kojmia


no tak, ale pisałeś tak, jakby to był jego pieski obowiązek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2012 o 21:03, MrGregorA napisał:

no tak, ale pisałeś tak, jakby to był jego pieski obowiązek


no faktycznie tak pisałem, ja akurat należę do tych sprzedawców, którzy robią wszystko żeby klient był zadowolony :)

jak ktoś z klientów ma jakiś problem, albo jest niezadowolony zawsze robię wszystko żeby był zadowolony, często na tym dużo dokładam $ od siebie, ale trudno :P Szkoda, że takich osób jak ja jej niestety mało ;/ każdy to cwaniak, ważne żeby sprzedał i dostał kasę za to, dalej czy się uszkodzi w transporcie czy nie nie obchodzi to nikogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytania dotyczące allegro. Podobno nie wolno wystawiać podróbek różnych przedmiotów... ja mam zestaw klocków magnetycznych magnet plus kupionych w Realu. Twórca nie ukrywa tego pisząc, że klocki są jakościowo prawie tak dobre jak oryginalne, natomiast ja sam mogę to potwierdzić. Czy wystawiając je na sprzedaż mogę narazić się na jakieś konsekwencje?

Druga sprawa to Payu. Rozumiem, że na wypłatę środków na konto bankowe czeka się 24h i od razu potym jak na moim subkoncie Payu pojawi się kasa, to mogę bez ryzyka wysłać przedmiot tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2012 o 18:47, Piterixos napisał:

Witam, mam dwa pytania dotyczące allegro. Podobno nie wolno wystawiać podróbek różnych
przedmiotów... ja mam zestaw klocków magnetycznych magnet plus kupionych w Realu. Twórca
nie ukrywa tego pisząc, że klocki są jakościowo prawie tak dobre jak oryginalne, natomiast
ja sam mogę to potwierdzić. Czy wystawiając je na sprzedaż mogę narazić się na jakieś
konsekwencje?

Raczej Allegro nie jest w stanie sprawdzić oryginalności wszystkich przedmiotów. Ze strony Allegro nie masz się czego obawiać. Ważne by opis przedmiotu był w porządku.

Dnia 09.09.2012 o 18:47, Piterixos napisał:

Druga sprawa to Payu. Rozumiem, że na wypłatę środków na konto bankowe czeka się 24h
i od razu potym jak na moim subkoncie Payu pojawi się kasa, to mogę bez ryzyka wysłać
przedmiot tak?

Gdy dostaniesz maila, powiadamiającego o nowej wpłacie od kupującego możesz śmiało wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować