Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2013 o 15:43, Oxva napisał:

Dopóki nie zlecisz wypłaty, to pieniądze pozostają na wirtualnym rachunku przypisanym
do konta na allegro.


Jak mam to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ...
Z racji ze zgubilem dużą ilość kwoty -.- postanowilem sprzedać kilka ciuchów.
Na nieszczescie moje jakis kutavon kupil bluze ode mnie i od niedzieli zero kontaktu ...
Jak sie ubiegac o zwrot prowizji, w ogole sie oplaca czy i tak mnie ''wykiwaja"?

EDIT:
Juz w sumie skorzystam z tego: http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=85

Mam pytanie tylko tak by juz ten post nie byl spamem. Przyznaja bez problemu, czy tez probuje allegro kombinowac by nie placic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem problemow ze zwrotem prowizji, jesli kupujacy rezygnuje z zakupu lub nie kontaktuje sie i nie da sie sfinalizowac transakcji to prowizje zwracaja kazdemu, zrob to tylko tak jak chca - skontaktuj sie z kupujacym, jak nie pomoze, to jesli minelo te min. 7 dni (kiedys bylo to chyba 14) wypelnij formularz zwrotu prowizji. Pieniadze dostaniesz z powrotem, a u kupujacego bedzie pojawi sie (niewidoczne nigdzie) ostrzezenie, po trzech ostrzezeniach w ciagu dwoch lat konto jest blokowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może po jakim czasie znika opcja "wystaw komentarz" przy zakupionym, lub sprzedanym przedmiocie ? Zastanawiam się czy istnieje określony czas na wystawienie komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2013 o 21:03, White_Eagle napisał:

Orientujecie się może po jakim czasie znika opcja "wystaw komentarz" przy zakupionym,
lub sprzedanym przedmiocie ? Zastanawiam się czy istnieje określony czas na wystawienie
komentarza.


Wszystko wytlumaczone:
http://allegro.pl/help_item.php?item=2061

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie usługi payu wczoraj 2013-10-10 10:10:36 zleciłem wypłatę, na swoje konto w (PKO BP) na allegro pokazuje że zaksięgowano tam 2013-10-11 12:26:26. O której mogę się spodziewać dziś jeszcze wpłaty na moje konto bankowe.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2013 o 15:22, Kubson023 napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie usługi payu wczoraj 2013-10-10 10:10:36 zleciłem wypłatę,
na swoje konto w (PKO BP) na allegro pokazuje że zaksięgowano tam 2013-10-11 12:26:26.
O której mogę się spodziewać dziś jeszcze wpłaty na moje konto bankowe.?


powinno dojść w 3 sesji o godzinie 17;20 dzisiaj albo jutro w 1 sesji o 10;50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam, jeszcze problem typowy otóż sprzedałem, konto w grze w tibi za kwotę 70zł. Konto z jakieś przyczyny zostało okradzione i straciło pare poziomów, kupujący straszy mnie teraz sądem i policją, tłumaczyłem że to nie jest z mojej winy dostał wszelkie dane do konta ale allegrowicz dalej uparcie twierdzi że to moja wina i dostałem wiadomość z allegro o zablokowaniu możliwośći wystawienia aukcji, że niby nie wywiązuje się z aukcji. Jakie mogę podjąc kroki jeszcze? pisałem wiadomość do allegro z tłumaczeniem jak cała procedura się potoczyła czekam teraz na ich wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 19:49, Kubson023 napisał:

Mam, jeszcze problem typowy otóż sprzedałem, konto w grze w tibi za kwotę 70zł. Konto
z jakieś przyczyny zostało okradzione i straciło pare poziomów, kupujący straszy mnie
teraz sądem i policją, tłumaczyłem że to nie jest z mojej winy dostał wszelkie dane do
konta ale allegrowicz dalej uparcie twierdzi że to moja wina i dostałem wiadomość z allegro
o zablokowaniu możliwośći wystawienia aukcji, że niby nie wywiązuje się z aukcji. Jakie
mogę podjąc kroki jeszcze? pisałem wiadomość do allegro z tłumaczeniem jak cała procedura
się potoczyła czekam teraz na ich wiadomość.


Jedyny problem, to może być sprzedaż konta niezgodne z licencją. Poza tym wyjaśnij z allegro co i jak, powinni odblokować. Natomiast straszenie olej, bo na jakiej podstawie miałby zgłaszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sprzedaż niezgodna?. Dużo osób właśnie w ten sposób też zarabia poprzez sprzedawanie kont. Do allegro napisałem, tyle co się dowiedziałem to wyjaśnienie sprawy z kupującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2013 o 14:09, Kubson023 napisał:

Dlaczego sprzedaż niezgodna?. Dużo osób właśnie w ten sposób też zarabia poprzez sprzedawanie
kont. Do allegro napisałem, tyle co się dowiedziałem to wyjaśnienie sprawy z kupującym.


Bo jest złamaniem licencji, tak jak np. handel goldem chociażby z Diablo? To, że dużo ludzi tak robi nie oznacza z automatu, że jest dopuszczalne. No to dogadaj się z kupującym, chociaż jeśli to była Tibia, to raczej z jego/jej rodzicem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nastepujacy problem. wyplacilem przez PayU pieniadze na konto ktore jest nieaktywne (stare konto)

wlasciwie to juz chyba nie ma tego numeru bankowego, mimo to wyplata jest juz zrealizowana i nie mam tych pieniedzy na koncie PayU. czy te pieniadze przepadly w prozni ??? jest jakis sposob zeby je przywroc przynajmniej do PayU ??

zrobilem tak bo myslalem ze automatycznie znajda sie na moim obecnym koncie, bo o ile dobrze pamietam to to samo tyle ze przeksztalcone (IPKO grafitti na konto student). numer konta sie zmienil ale przez caly ten czas login i haslo na IPKO.pl pozostalo to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Numer operacji Data Typ Numer transakcji Wpływy Opłaty Saldo

6901306633 nie 01 wrz 2013 00:00:00 CEST Podsumowanie miesiąca - - - -16,13

6906024423 nie 01 wrz 2013 12:21:36 CEST Wpłata - 16,13 - 0,00

6972216527 czw 19 wrz 2013 22:15:56 CEST Wystawienie przedmiotu 3564088153 - -0,50 -0,50

6972216528 czw 19 wrz 2013 22:15:56 CEST Opłata za cenę minimalną 3564088153 - -5,00 -5,50

Umie ktoś w łopatologiczny sposób wytłumaczyć co to jest podsumowanie miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 21:21, zerohunter napisał:

Jak na aukcji pisze realizacja do 3 dni, to jeśli wczoraj kupiłem produkt, i go nie dostanę
do soboty, to mogę odstąpić od kupna?

Wydaje mi się, że Realizacja do 3 dni oznacza, że w ciągu 3 dni sprzedawca wyśle Ci towar. To kiedy przesyłka dojdzie to już inna bajka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2013 o 21:33, Traitor napisał:

Wydaje mi się, że Realizacja do 3 dni oznacza, że w ciągu 3 dni sprzedawca wyśle Ci towar.
To kiedy przesyłka dojdzie to już inna bajka :D


Poza tym 3 dni robocze mijają dopiero w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować